Laptop bez matrycy, w trakcie przywracania systemu

Laptop bez matrycy podłączony do monitora, przez hdmi w trakcie przywracania systemu przestał wyświetlać obraz na monitorze. Da się go jeszcze jakiś uratować? :confused:

Zostaw do wieczora, jak pali się lampka, że działa, a po wiadomościach zresetuj i zobacz czy/co wyświetli.

Nic nie wyświetla. Komp działa, ale nie ma obrazu na podłączonym monitorze. Jedynie polecenie monitora: input signal out of range, please change to…
Monitor włącza się razem z laptopem.

Spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym i zainstalować sterowniki do grafiki.

A co jest nie tak z kablem HDMI?

To samo co aktywacja trybu awaryjnego “brajlem”?

Jeśli nawet BIOS nie wykrywa prawidłowej rozdzielczości, czy odświeżania monitora to faktycznie może być problem, ale jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją.
Autor opisuje, że problem wystąpił podczas przywracania systemu operacyjnego, co może sugerować właśnie problem ze sterownikami grafiki. Racja, mogłem najpierw dopytać czy komunikatem częstuje podczas ładowania systemu, czy od biosu.

Będę próbował podpiąć pod monitor przez vga - ALE nie mam pojęcia jaki przewód trzeba znaleźć - mam tylko takie gniazdo: “VGA (pod adapter)” zdjęcie ???

Nie znam takiego monitora! Myślałem, że masz w monitorze (i laptopie) gniazdo takie, jakie niżej pokazuje @Dimatheus

Bardziej chodzi o takie złącze. :slight_smile:

obraz

To, co pokazałeś w swoim poprzednim poście to złącze COM (RS-232). :slight_smile: