LAptop bez monitora, czy będzie działać?

Witam,

Wpadłem na pomysł “złożenia” sobie nowego zestawu komputerowego.

Mianowicie mam lapka asus F3sr i postanowiłem dokupić do tego monitor 23"

Czy jeżeli z laptopa odmontuje jego wyświetlacz 15.4" i podłączę tylko główną jednostkę(czyli tą część z keyboardem) z monitorem za pomocą kabla.

Czy ma szansę to działać.?

Marzy mi się komp w którym cały zestaw jest wbudowany w obudowę monitora, ale nie będe kupował nowego skoro mam dobrego lapka.

Więc sobie wymyśliłem że przyczepię kadłub z lapka na ścianie za monitorem ( ew pod biurkiem:) i będzie podobnie :smiley:

Co wy na to ?

Jakich problemów technicznych można sie spodziewać?

W większości przypadków działa. Słowa klucze dla google:

Screenless laptop mod

Najciekawszy przypadek:

http://forum.notebookreview.com/noteboo … -3lbs.html

Dzienx za wskazówki.

Trochę pokopałem po necie, ale było by miło aby odezwał się ktoś kto już zrobił takiego moda

i przestrzegł mnie przed błędami jakie moga się pojawić.

nie prościej po prostu wyłączyć usypianie laptopa po zamknięciu klapy, do wyjścia HDMI (czy jakie tam masz) podłączyć monitor i w ustawieniach systemu ustawić go jako jedyny działający?

To była moja pierwsza myśl, ale jeden zawias jest ułamany w klapie i zaykanie nie bardzo wchodzi w grę.

Poza tym chcę go przymocować gdzieś na stałe (ściana, pod biurkiem)po to aby mieć dostęp do przycisku włączania lapka stąd pomysł odczepienia matrycy.

Możesz wrzucić zdjęcie tego złamanego zawiasu, bo nie mogę sobie wyobrazić jak to będzie wpływało na jego zamknięcie :slight_smile: