Laptop bez płyty Visty

Witam. Mam laptopa z angli a w nim był Vista Home Premium po angielsku. Więc szukałem płyty Visty i nie było jej. Na laptopie z dołu jest naklejka z kluczem do Visty Home Premium i mam takie pytanie czy mogę ściągnąć (tam był wgrany Vista Home Premium SP1) taktową z netu (wiem, nie lubicie piratów) i zainstalować ją z oryginalnym CD-Keyem??

Jeśli nie to jest jakiś sposób, aby zdobyć tą płytę od firmy Toshiba ??


P.S. W opakowaniu był laptop + zasilacz i żadnych płyt ze sterownikami, nic pustka.

Laptop nie ma wykupionej gwarancji.

System jest zapewne na ukrytej partycji, a w instrukcji powinno być napisane jak go z tamtąd odtworzyć lub instrukcja jak wypalić płytę bootowalną recovery.

Niestety, tego dysku recovery już nie ma (nie pytać czemu :frowning: ). Jest inny sposób?

Laptop jeśli kupiłeś nowy to musiał być dostarczony z niezbędnymi nośnikami, napisz skargę do toshiby na sklep który psuje im opinię.

Vistę możesz spokojnie ściągnąć i zainstalować na tym kluczu jaki masz na naklejce, będzie to taka sama vista tylko bez tych wszystkich zbędnych programów. Pozostaje Ci tylko sprawa wyszukania i ściągnięcia sterowników dla laptopa.

Czy na pewno mogę tak zrobić?? Nie chce byc potem piratem, że ściągłem Viste Home Premium Sp1 i wgrałem system z Oryginalnym kluczem.

https://backupmedia.toshiba.eu/serial.aspx

Usługa płatna.

Jesteś pewien że nie ma partycji Recovery? Chyba że ją usunąłeś - pozostaje zamówić nośnik.

Jeśli system miałeś po angielsku to prawdopodobnie serial nie będzie pasował do polskiej wersji, także musisz instalować englisz :smiley:

nie wiem jak toshiba ale HP przysłał płytę recovery za darmo

wydaje mi się, że jeśli zdobędziesz płytę Vista i użyjesz swojego kodu to wszystko będzie legalnie

kod powinien pasować niezależnie od języka

To wole mieć dalej Xp na tym laptopie.

Serion - zanim zaczniesz się skarżyć, to musisz wiedzieć, że wielu producentów nie dostarcza płyt ze sterownikami i SO.

Zamiast tego można wykonać (legalną) kopie bezpieczeństwa partycji recovery.

Do sprzętu jest dołączona ulotka z instrukcją “step by step” (zaczynająca się przeważnie od słowa “Attention!”), jak to wykonać z poziomu Windows.

Jeśli sformatowałeś tą partycję, a nie nie wykonałeś kopii to masz kłopot, ale niewielki.

Zadzwoń do Toshiba Polska i opowiedz o problemie.

Powinni Ci pomóc z nośnikiem, albo gdzieś pokierować (np. do MS).

W końcu masz legalny cd-key :slight_smile:

Z Vistą jest chyba podobnie, jak z XP:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ows+XP+OEM?

I pytanie do Spectator - skąd niby legalnie ściągnąć Vistę en?

Może podasz jakiś link?

Owszem będzie to “taka sama Vista”, ale nie ta sama (trochę prawniczy bełkot, ale chyba zrozumiały)!

jack.8103 , Nie wprowadzaj ludzi w błąd, w takich przypadkach język systemu jest zupełnie obojętny.