Laptop bez sterowników

Witam.Siostra kupiła laptopa i wraz z nim dostała tylko płytke z linuxem.Czy nie powinna dostać jeszcze płytek ze sterownikami?

sterowniki są na stronie producenta laptopa.

a nie powinno tak byc zeby były dodawane na płycie ?

nie do laptopów dołączany jest system preinstalowany na dysku (wraz ze sterownikami) z obrazem tej partycji na płycie dvd.

raczej powinna dostać płytke ze sterownikami , bo co z tego że sterowniki są na stronie producenta a żeby dostać się na tą strone to trzeba mieć zainstalowane sterowniki od kart sieciowych.

mylisz się, każdy laptop sprzedawany jest z systemem operacyjnym, przedmiotem sporu jest laptop z preinstalowanym systemem Linux (musi on być w pełni kompatybilny ze sprzętem na którym jest zainstalowany - za pewne tak jest). zatem wszelkie warunki są spełnione, karty sieciowe na pewno działają - z tą różnicą iż jest to linux i nie każdy potrafi się w nim odnaleźć. sterowniki znajdują się na stronie producenta.

no własnie,zeby sie dostac na strone producenta to trzeba miec internet,dlatego chyba te stery powinny byc dolączone na płycie,tak mi sie wydaje.

Ja kupiłem laptopa i miałem w pudełku wszystkie płytki bodajże z 15 sztuk.

System operacyjny, antywirusy, dodatkowe oprogramowanie, sterowniki. Ale jaka firma takie dodatki. :lol:

zapomniałeś co to za laptop :wink: chyba że marki się wstydzisz ;-).

No właśnie Dell też wszystko dodaje nie licząc co najmniej 10 cd z oprogramowaniem dostajemy mysze , torbe firmową , “łancuch” i kilka firmowych długpisów i mazaków , eh cena też odpowiednia.

z tym że dell jest przeznaczony dla klientów biznesowych (firm) i swoje kosztują.

Fujitsu siemens.

Tak było kiedyś obecnie od nowego roku można już normalnie kupić della w Tesco ;] http://komputery.idg.pl/news/135499.html ;]

Jak to był komputer z linuxem to na pewno kartę sieciową miał zainstalowaną a jak nie to ma sterowniki na załączonej płycie, oczywiście sterowniki do linuxa

ale bez problemu jak ktoś jest choćby minimalnie obeznany z linuxem połączy się z internetem i pościąga sobie sterowniki do windowsów ;]

Ja też. Tyle że na dwóch płytkach. Firma: HP