Laptop bez sterowników

(Pmmaly) #1

Witam.Siostra kupiła laptopa i wraz z nim dostała tylko płytke z linuxem.Czy nie powinna dostać jeszcze płytek ze sterownikami?

(Technik Elektro) #2

sterowniki są na stronie producenta laptopa.

(Pmmaly) #3

a nie powinno tak byc zeby były dodawane na płycie ?

(Technik Elektro) #4

nie do laptopów dołączany jest system preinstalowany na dysku (wraz ze sterownikami) z obrazem tej partycji na płycie dvd.

(Zbych ) #5

raczej powinna dostać płytke ze sterownikami , bo co z tego że sterowniki są na stronie producenta a żeby dostać się na tą strone to trzeba mieć zainstalowane sterowniki od kart sieciowych.

(Technik Elektro) #6

mylisz się, każdy laptop sprzedawany jest z systemem operacyjnym, przedmiotem sporu jest laptop z preinstalowanym systemem Linux (musi on być w pełni kompatybilny ze sprzętem na którym jest zainstalowany - za pewne tak jest). zatem wszelkie warunki są spełnione, karty sieciowe na pewno działają - z tą różnicą iż jest to linux i nie każdy potrafi się w nim odnaleźć. sterowniki znajdują się na stronie producenta.

(Pmmaly) #7

no własnie,zeby sie dostac na strone producenta to trzeba miec internet,dlatego chyba te stery powinny byc dolączone na płycie,tak mi sie wydaje.

(PaPuX) #8

Ja kupiłem laptopa i miałem w pudełku wszystkie płytki bodajże z 15 sztuk.

System operacyjny, antywirusy, dodatkowe oprogramowanie, sterowniki. Ale jaka firma takie dodatki. :lol:

(Technik Elektro) #9

zapomniałeś co to za laptop :wink: chyba że marki się wstydzisz :wink:.

(Zbych ) #10

No właśnie Dell też wszystko dodaje nie licząc co najmniej 10 cd z oprogramowaniem dostajemy mysze , torbe firmową , "łancuch" i kilka firmowych długpisów i mazaków , eh cena też odpowiednia.

(Technik Elektro) #11

z tym że dell jest przeznaczony dla klientów biznesowych (firm) i swoje kosztują.

(PaPuX) #12

Fujitsu siemens.

(neo10) #13

Tak było kiedyś obecnie od nowego roku można już normalnie kupić della w Tesco ;] http://komputery.idg.pl/news/135499.html ;]

(neo10) #14

Jak to był komputer z linuxem to na pewno kartę sieciową miał zainstalowaną a jak nie to ma sterowniki na załączonej płycie, oczywiście sterowniki do linuxa

ale bez problemu jak ktoś jest choćby minimalnie obeznany z linuxem połączy się z internetem i pościąga sobie sterowniki do windowsów ;]

(Mishal) #15

Ja też. Tyle że na dwóch płytkach. Firma: HP