Laptop bez windows

witam, na wstępie powiem że jestem grafikiem i mam licencję na photoshopa cs2 i jeszcze długo go będę męczyć. Jak wiadomo lepiej chodzi on pod xp na którego z resztaą mam licencję. I tu zaczyna się moje pytanie… chcę kupić sobie laptopa lenovo ,ale model który mnie interesuje jest sprzedawany tylko i wyłącznie z Win 7 Home Premium, który mówiąc kolokwialnie mnie “nie urządza”, z resztą mam licencje na starego wysłużonego XPka i na razie go nie zmienię. Czy miał ktoś kiedyś jakieś doświadczenia z tym jak firma lenovo zwraca pieniądze za windowsa ? Bo na innych forach już czytałem o podobnych sytuacjach z laptopami Sony i HP, które po mniejszych problemach ale firmy jednak zwróciły pieniądze za windowsa 7. Tylko proszę nie pisać tutaj o wyższości windowsa 7 nad XPkiem. Jak kiedyś będę chciał się przesiąść na coś nowszego to sobie kupię siódemkę Ultimate albo Enterprise. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Niektóre modele lapków mają dwie wersje: z windowsem lub bez i ta druga jest wtedy tańsza. Zapytaj w sklepie czy mają taki model bez windowsa.

Mam tylko jedno pytanie: czy licencja na tego windowsa xp jest w wersji BOX?

Pytam dla pewności, bo wersji OEM (takiej z naklejką na komputerze) nie dasz rady aktywować na nowym laptopie :slight_smile:

Jeszcze wspomnę, że jest faktycznie tak jak pisze poprzednik. Ja np. zakupiłem laptopa firmy HP i rzeczywiście nie było problemu ze znalezieniem modelu bez systemu. Ewentualnie możesz też poszukać laptopów z linuksem, którego później po zakupie wywalisz i zainstalujesz windę.