Laptop -> Bluetooth -> wieza hifi?


(Intervip) #1

Czy jest mozliwosc podlaczenia wiezy hifi przez bluetooth do laptopa? tak by na lapku puszczac muzyke i odsluchiwac ja poprzez wieze bez laczenia zadnymi kablami ?


(skrzek) #2

tak potrzebny jest transmiter bluetooth - coś na ten kształt - http://allegro.pl/digitus-odbiornik-tra … 65758.html

nieźle sprawuje się też moduł od Logitecha http://www.logitech.com/pl-pl/product/w … er-adapter


(Agatonster) #3

intervip ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Rovou5hou) #4

Jak już wspomniano, bramka BT (droższa, bardziej funkcjonalna) lub nawet zwykły transmiter A2DP (tańszy, prostszy) załatwią sprawę. Z tym, że na nie ma raczej sensu inwestować w markowe gadżety za 90-100 PLN jeśli to samo da się uzyskać za 7$ (z już wliczoną przesyłką do PL) http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=bt … b&_sacat=0 . Niech Cię znie zmyli port USB spotykany w tych urządzeniach, służy on na ogół jedynie do zasilania (można go podpiąć do dowolnej ładowarki sieciowej ze złączem USB).

Jedno o czym trzeba pamiętać to to, że streaming audio po BT jako długotrwała transmisja ciągła jest podatny na zkłócenia ze strony WiFi pracującego w paśmie 2,4 GHz (bgn). To niestety wada technologii - wykorzystuje to samo pasmo. Co najwyżej konkretne urządzenia lepiej radzą sobie z “koegzystencją” w zatłoczonym eterze.