Laptop brak reakcji przy próbie uruchomienia

Hej, 

mam starego laptopa marki samsung z vistą z 2009r, niestety coś się stało i od wczoraj nie mogę go uruchomić. 

Podczas oglądania filmu komputer po prostu się wyłączył, nie było bluescreena. Temperatury w normie ~70 stopni. Wirusów brak. Kilka razy miałem już taką sytuację, jednak po chwili mogłem go bez problemu uruchomić. 

Po tym wyłączeniu, przy próbie włączenia wszystkie diody zaświecały się może na 1/3 sekundy i znówu gasły. 

Zmieniłem gniazdko i powymieniałem pamięci i popróbowałem z innym monitorem i teraz zaświeca się na stałe tylko dioda zasilania i działania komputera,  jednak poza nimi kompletna cisza, na monitorze nic nie widać. 

Po chwili ~1min rusza wentylator i mam wrażenie że również dysk, choć jego dioda nadal jest zgaszona. Poza tym nadal brak reakcji. 

P.S. do laptopa podłączoną mam myszkę i kartę muzyczną. Przy próbie uruchomienia komputera zaświeca się dioda na dźwiękówce usb, natomiast na myszce usb podobna dioda się nie świeci. 

Jakieś pomysły? 

Znając życie odklejony GPU nvidia (nie podajsz modelu laptopa, pewnie coś z 8400M).

p.s. ~70oC nie jest normalną temperaturą dla laptopa.

samsung r710 as04pl z gt 9300m gs

sprawdziłem zasilacz miernikiem - jest ok

rozebralem laptopa - karta na swoim miescu, brak spuchniętych tranzystorów, nie widać by coś było spalone

problem nadal istnieje :confused:

Upewnij się na innym zasilaczu (napięcie to nie wszystko, niektóre zasilacze jeszcze mają wrzucony w tło sygnał). GPU nie puchnie, łapie po prostu “zimne luty”. Mogła jeszcze paść sekcja zasilania. 

Wyjmij akumulator, i podłącz zasilanie przy wyjętym akumulatorze. Jeśli nic się nie zmieni, to pozostanie ci serwis (jeśli bachus dobrze wywróżył - być może uda się zrobić reballing GPU, jeśli źle - wymiana płyty głównej - IMHO nie opłacalna o ile nie znajdziesz takiej samej używanej.)

wyczyściłem go w środku, wymieniłem pastę, zrestartowałem bios i teraz dioda zasilania świeci się normalnie, ale przy próbie włączenia wszystko gaśnie… spróbowałem z 10 razy i nawe udało mi się go uruchomić, niestety tylko na  30 sekund… potem zgasł.

p. s. mam wrażenie że winowajca jest gniazdo zasilania…