Laptop Chuwi HeroBook Pro

Mam taki pytanko czy warto kupić Laptop Chuwi HeroBook Pro do użytku domowego przeglądanie interneu itd…napewno nie do gier. Nawet nie wiem co to jest za firma ale za 1200zł otrzymujemy Laptopa z dwurdzeniowym procesorem,8gb ramu i 256 dysku M2, wgrany Windows 11.Co tym myśicie?

Moim zdaniem 2 rdzenie to dziś za mało. Poza tym, Chuwi to mi się wydaje, że to szrot totalny.

Może nie koniecznie to szrot, szybki dysk, 8gb ramu, procesor chyba jest lepszy niż procesory które są w tabletach za tą samą cenę co ten Chuwi. Z jakieś 7 lat temu kupiłem Packard Bell który był jedno rdzeniowy Intel 2ghz, 4gb ramu/1333mhz, dysk HDD 320GB, matryca TN, wszystko za 850 zł. Dopiero gdzieś po 3 latach zaczął spowalniać i długo jakby myślał.

No do pracy biurowej (Word, Excel itp) oraz przeglądanie stron, to może będzie niezły. Jednak do programów z wyższymi wymaganiami może być rożnie.

Na Chrome OS Flex działa znośnie. Na Mincie gorzej, ale ujdzie. Na Windowsie nie nadaje się do niczego.
Musiałem zdjąć obudowę, wypruć ekranowanie płyty (wewnątrz jest płyta jak w tablecie), wymienić pasty, dać termopad solidny i dopiero przy mocniejszym obciążeniu (filmy HD np.) przestał się gotować i haczyć.

Mam takiego, bo klientowi padł i zostawił na złom, bo naprawa była nieopłacalna, to jednorazówka jest. A, że trafiło się jeszcze kilka uwalonych, to skleciłem z tego jednego działającego.

Ma dwie zalety, fajny ekran, długo trzyma bateria.
Ma masę wad. Przeraźliwie wolny, na Windows praktycznie nie nadaje się do niczego.
Zasilanie jest spaprane i rozwala się gniazdo notorycznie, najlepiej przerobić (tam idzie 12V chyba, i nie dosyć, że cienkie to jeszcze spory prąd), źle wykonane chłodzenie, wlutowane większość części. Wolne dyski (niektóre mają czynny port na dysk m2, ale nie wszędzie on działa).

Do postawienia Chrome OS Flex i oglądania allegro, www, YT, tak.
Do czegokolwiek innego, lepiej jakiegoś starocia z I54-5 generacji. Wyjdzie podobna cena i będzie o wiele wydajniejszy.

…czyli ten Chuwi do Windowsa się nie nadaje. A może na Linux Ubuntu będzie sobie dobrze radził?

Na Mincie XFCe jako tako, ubuntu trochę tnie, zwlasza te przejścia graficzne menu. Ale kiepsko skalowało się GUI w programach. Ogólnie Chrome OS wypadł o niebo lepiej. Szybciej i lepiej obsługiwany ekran.

Mogę w czwartek nagrać filmik jak to działa.

to ciekawe jak by działał na androidzie?