Laptop co i jak wymienić

Siemka wszystkim posiadam lapka ASUS F3SG, jego parametry to

Ms Windows Vista Home Premium 32-bit SP1

Intel Core Duo CPU T5750 @ 2.00GHz

3.00 giga ramu

Nvidia GeForce 9300M G.

Chciałbym grać w najnowsze tytuły np. Skyrim na tych średnich detalach, ale muszę grać na low. Co byście zmienili?Może system, czy cokolwiek innego, chciałbym lepszej wydajności do gier. Powiedzcie co dodać, poprawić i ile to by kosztowało, czy w ogóle opłaca się w niego inwestować.

Nie warto w niego inwestować. Wąskim gardłem jest karta graficzna i z nią raczej nic nie zrobisz. Procesor również nie najnowszy. Jeśli chcesz grać w najnowsze gry zainwestuj w konsolę lub komputer stacjonarny.

Laptopów się nie modernizuje (jak już to w nie wielkim stopniu np. pamięć dysk), jak chcesz grać w gry to albo konsola lub mocny stacjonarny komputer. Stacjonarny komputer możesz do woli modernizować wszystko zależy od twojego (lub twoich rodziców) zasobności portfela

bardzo mi zależy na mobilności, chyba sobie zostawie lapka do podróży(dużo jeżdzę po świecie z rodzicami), a stacjonara kupie do domu. Ile zapłace za dobry taki piecyk?Samemu składać, czy w jakimś serwisie. Nigdy nie miałem stacjonarnego, tylko same laptopy, więc nie ogarniam. Ale kupowalibyście nowy sprzęt, czy raczej zostali przy tym?

Jak chcesz sobie kupić laptopa do gier to kup sobie ALIENWARE.

na przykład coś takiego

http://sklep.sferis.pl/produkt/45527-al … -w7hp.html

Uhm fajny, ale ekhm cena. Takie drogie teraz te laptopy?W media expartach to po 2k chodzą takie fajne blaszaki. Podam wam specyfikacje jednego to powiecie czy to nie gorszy syf od mojego :slight_smile:

Specyfikacja mojego drugiego laptopa(rodziców, ale może się pomieniamy ;d)

Samsung r540

Procesor: Intel Core i3 2,26 GHz (3MB pamięci podręcznej cache)

Ekran: 15,6’’, WXGA 1366 x 768

Pamięć RAM: 4 GB, DDR3

Dysk twardy: 320 GB, SATA

System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64bit

Komunikacja: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.0

Układ graficzny: ATI Radeon HD545V (512 MB pamięci)

Bateria: 6-ogniwowa, 4000 mAh

Waga: 2,5 kg

Drugi lapciak również cienki do gier - słabe GPU. I PCtów nie kupuj w MM i innych tego typu sklepach. Lepiej zamówić w jakimś mniejszym sklepie komputerowym złożenie czegoś konkretnego. Dobry PC do gier tak ze 3tys kosztować będzie + monitor, głośniki, klawiatura, mysz. Najlepiej załóż nowy temat tutaj z prośbą o dobranie sprzętu

@minecrafter

ALIENWARE jest fajny, mam tylko trochę tańszego. Świecąca klawiatura pozwala np. grać w nocy bez swiatła. Ale i tak sie nie da w nocy grać bo jak sie włącza te wentylatory w tych tunelach wentylacyjnych to jest taki szum że aż strach. Ale niestety przy takich podzespołach tak jest :smiley:

No i mobilny to za bardzo nie jest bo strasznie gruby i ciężki.

Ten alien strasznie mi się spodobał, co do stacjconarów klawiaturę mam, myszkę i słuchawki. Co do monitora podłącze to tv. Ile dałeś za tego aliena? Co do mobilności, nie obchodzi mnie waga itp. chodzi mi tylko abym mógł go przewieść szybko autem. Ten bardzo chodzi głośno chyba te wentylatorki ma zapchane, tak buczy, że mam psa i go często budzę :smiley: Nie wiem, a wy jak zostawalibyście przy tym sprzęcie?

Alienware M15x Intel Core i7 i7-740QM 4GB 500GB 15,6’’ HD5730 W7HP - Ja ma coś takiego za około 3600 zł. Tylko pamiętaj one chodza na 64 bitowych systemach.

Musisz wyczyścić wentylatorki.

A wejdz sobie na stronę ALIENWARE - jakie tam sa stacjonarne bajerne kompki.

To sa kompki dla graczy bo maja inaczej rozwiązane chłodzenie niz takie zwykłe i dlatego są takie grube.

Pozdrawiam

Mi tam bity różnicy nie robią, hmm cena wporząsiu, a jak sądzisz za jakieś 0,5 roku to nadal na high najowsze produkty uciągnie?Bo już raz kupiłem super hiper mega laptopa i po dwóch miechach znowu na low grać musiałem :wink:

edit:

w kompusroniku wciskali mi laptopa za prawie 3 tyś. z gorszą kartą i 2 giga ramu, what the f…?

Myślę że Ci pociągnie a co najważniejsze nie spali sie bo jak pisałem jest inaczej zrobiony.

Możesz za tą cenę kupić np. fajnego ASUSA z kartą NVIDIA 550GT , tylko że on Ci się będzie bardzo grzał

Zobacz sobie w jakimś sklepie jak ten ALIENWARE wygląda w rzeczywistości i czy będzie Ci się podobał

Dla mnie jest super ale “grzmot” straszny

A co do ceny to są na przykład Lapki drogie ale słabe. To są biznesowe do Worda które muszą tylko ładnie wyglądać i być cieniutkie co by ktoś mógł się tym pochwalić.

Wyobraź sobie jakby ktoś na spotkaniu wyjął takiego ALIENA to pewnie wszyscy by myśleli że ta jakiś badziew :smiley:

Pozdrawiam

Rozumiem i wielkie dzięki. Co do grzania w miejscu trzymania nadgarstków- przyzwyczaiłem się :slight_smile: Zainteresuje się ALIENEM jednak nigdzie nie mogę go dostać u mnie w mieście. Zamawiałeś przez internet?A i czy windows jest po polsku? Nie gra to dla mnie roli bo pewnie spolszczenie jakieś jest, ale tak się pytam.

edit: mógłbyś mi pokazać dobrego kompa ale do 3 tyś. bo mam taki limit:)

Znalazłem takie:

http://www.x-kom.pl/p/72308-notebook-la … 7hp64.html

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki_ … t03pl.aspx

http://www.swistak.pl/a3601207,NOWY-SUP … NIEJ-.html

Kupiłem w mieście w sklepie. Windows jest po polsku ale i tak sobie przeinstalowałem od nowa na czysty. Sterowniki są na necie bez problemu.

A co do czegoś za 3000 zł

to na przykład

Asus X53SV-SX763V - 8 GB

Core i5 2430M | LCD : 15,6" | nVidia GT540 2GB | RAM: 8GB | HDD 640GB | Windows 7 HP 64 bit

Intel Core i5 2430M (2,4 GHz 3MB) , Ekran LCD:15.6" glare LED(HD WXGA) rozdzielczość : 1366 x 768 , Dysk: twardy: 640GB (5400rpm) , Pamięć RAM: 8GB (2x4 GB DDR3 1333MHz / 0 slot wolny) , Karta graficzna : nVidia GT 540 2 GB RAM DDR3 , [sATA] 12.7"mm 8X Super Multi with Double Layer / Złącza zewn.: wejście na mikrofon, 1 x DVI-D-Sub (wyjście na monitor), 1 x HDMI, 3 x USB 2.0, 1 x USB 3.0 , wyjście słuchawkowe, RJ-45 10/100/1000/ Komunikacja :WLAN 802.11b/g/n , BT 3.0 , Czytnik kart pamięci (MMC/ SD/ Mini-SD/ Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/ MS-Pro-Duo) , Kamera Video 0,3 Mpix / Li-Ion 6 cell 5200 mAh / System operacyjny: Windows 7 HP 64 bit / wymiary : 37.8(W) x 25.3(D) x 2.83 ~ 3.49 (H) cm waga : 2,60kg.

Nie kupisz za te pieniądze nic lepszego niż z kartą GT540 za GT 550 to trzeba dać z 500 zł wiecej

Ale z marek to poszukaj sobie

DELL, SAMSUNG albo ASUS

POCZYTAJ SOBIE W TAKIM SKLEPIE http://WWW.komputronik.pl

pozdrawia

PS. Ten asus co pokazałeś może byc a ten DELL to jakas prechistoria- lipa - wart może 1000 zł