Laptop Compaq - Operating System not found

Witaj,

Czyli wszystko jest tak jak powinno być - pytanie tylko dlaczego nie pojawia się narzędzie testujące?? A może nie pojawia się, bo już wtedy BIOS nie widzi dysku twardego?? Co by oznaczało, że na 99% dysk jest faktycznie uszkodzony…

Errorem w ogóle bym się nie martwił, gdyż dotyczy on rzekomego zablokowania klawiszy klawiatury - a to przecież celowe dłuższe przytrzymanie klawisza F10…

Jedyne i ostateczne co mi przychodzi do głowy to przetestowanie tego dysku na innym laptopie, bądź podłączenie do tego innego dysku 2,5" - czy w ogóle istnieje takowa możliwość??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam drugiego lapka, ale tam jest chyba nowszy interfejs. Sprawdzę jutro, na dzisiaj tyle, idę spać i dzięki za taką determinację x)

Hej,

I co - udało się coś ustalić i sprawdzić, czy dysk działa, czy też umarł na amen… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

No cóż, nie mam laptopa z takim interfejsem, wszystkie mają SATA… :/. Mniejsza już o laptop (staroć) i o sam HDD, chciałbym odzyskać dane (zdjęcia), które tam miałem. Czy jest na to jakaś szansa bez korzystania z usług drogich firm zajmujących się takimi przypadkami?

Pozdrówka,

Michał.

Hej,

Hmmm… To może być nieco trudne. Zdecydowanie łatwiej odzyskać dane z dysku, z którego je usunięto niż z dysku, który jest fizycznie uszkodzony - a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest. Być może siadała elektronika - na dobrą sprawę możliwa jest jej wymiana, ale na pewno nie w warunkach domowych, gdyż rozkręcenie dysku z niesterylnych warunkach prawie zawsze oznacza utratę danych…

Z tego wszystkiego wydaje mi się, że musiałbyś skombinować skądś albo laptopa z interfejsem ATA, albo przejściówkę na USB - dzięki temu sprawdzisz dokładnie co siadło - dysk czy coś w lapie. Bo jeśli dysk to odzyskanie może być naprawdę bardzo drogie - i zapewne nie warte odzyskanych danych…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przejściówkę? Z ATA na USB? To jest coś takiego :D?

Ok, właściciel tego laptopa chciałby go przekazać w takim razie córce, ale potrzebny byłby wobec tego nowy dysk (z odpowiednim interfejsem). Móglibyście zaproponować coś w cenie do 100 zł? =) Zdjęcie obecnego dysku jest na poprzedniej stronie, jeśli ktoś by potrzebował sprawdzić, jakie ma on wejścia…

Hej,

Ano jest… Na Allegro trochę tego jest - niestety głównie jest to tania chińszczyzna… Na przykład coś takiego - Adapter Kabel USB HDD IDE ATA 3,5-2,5 cala albo cała kieszeń na taki dysk VAIO OBUDOWA DYSKU HDD 2,5’’ ATA.

Hmmm… Z tym warunkiem, to może być dość ciężko, bo dyski 2,5" są droższe od swoich 3,5" kuzynów - a i znalezienie takiego dysku z interfejsem ATA jest trudne, gdyż teraz SATA ma swoje 5 minut… Na Allegro znalazłem tylko coś takiego - HDD CAVIAR SCORPIO 80GB 2 5 WD800BEVE 8MB CACHE.

Pozdrawiam,

Dimatheus