Laptop - czerwone kolory

Mam problem… właśnie odebrałam laptopa z naprawy, zepsuła mi się ładowarka i poszło od tego coś z zasilaniem. Wróciłam do domu i laptop normalnie odpalił ALE wszystkie kolory są… czerwone. Zarówno ekran ładowania, który normalnie jest czarny jak i wszystko inne. No, może jeszcze widać biały i żółty. Tak, jakby na ekranie była jakaś jasnoczerwona powłoka i wszystko przykrywała, inaczej już nie umiem tego opisać. Grzebałam w ustawieniach kolorów, żadnej poprawy. Muszę zanieść go do serwisu jeszcze raz? Coś dalej jest popsute? Będę wdzięczna z jakąkolwiek pomoc… (Asus, win 8, Grafika HD Intel® )

Może coś uszkodzili - jeżeli masz możliwość zanieś im z powrotem - powinni Ci to ustawić.

 

Próbowałaś ponownie uruchomić laptopa ?

Tak, oczywiscie, uruchamiałam go kilka razy. Możliwe, że coś uszkodzili :frowning: Znając moje szczęście znów skasują ładną sumkę za naprawę… Nie orienruje się nikt co może być uszkodzone? Karta graficzna czy coś? Bo boję się, że wyjadą z taką ceną, że to nie będzie opłacalne, jeśli to oni coś uszkodzili to im przecież tego nie udowodnię…

Nie powinni Cię skasować, skoro otrzymałaś uszkodzony sprzęt po naprawie - powinni oddać sprawdzony. Zapewne naprawili jedno, uszkadzając drugie. 

Może być uszkodzona matryca albo karta graficzna. Skoro właśnie odebrałaś lapka z naprawy to idź im szybko odnieś i zgłoś usterkę reklamacyjną. 

Wpisz na youtube hasło:

“FIX - Laptop Screen Red color instead of Black/Blue”

lub

“laptop screen problems (black turn to red)”

 

To zapewne problem z kablem - pewnie podczas podłączania coś zruszyli.