Laptop czy komputer stacjonarny (do ok. 2500 zł)

  1. Nie z tobą rozmawiam więc nie odpowiadaj za kogoś.
  2. Porównaj ceny.
    Intel Core i7 3770 @ 3691.19 MHz - CPU-Z VALIDATOR
    Kosztowało mnie to 2k w takiej konfiguracji.
    Złóż mi podobnej wydajności nowy komputer w tej cenie z nowym oryginalnym win10.

Będzie problem, gdyż obecnie nikt już nie produkuje, … tak słabych procków. Za 400 zł jest i3F, za 600 z integrą. Niestety obie są o jakieś 20% lepsze. :frowning: W10 500, zostaje 900, złożysz.

Nie każę Ci zmieniać platformy, jeżeli pasuje Ci, to siedź. Nie udowadniaj jednak, że jedynym wyjściem jest kupno 2/3 generacji Intela: Najwydajniejszej, Najniezawodniejszej, Najbezpieczniejszej. Takie hymny, ku chwale starej elektroniki, to już jakaś sekta. :slight_smile:

Nie jest jedynym wyjściem, ale skreślanie tego jako antyk jest zwykłą głupotą.
Antyk to Pentium 4, bo nie nadaje się już nawet do podstawowych zastosowań.

Co ja za tyle dokupię?
Ram i zasilacz i dysk?

Wiesz, generalnie ten wątek dotyczy innego użytkownika i innego sprzętu, więc jeśli chcesz wiedzieć, to załóż swój. :wink:

Obaj wiemy że za 2k nowego komputera nie złożę więc temat zamknięty.

Ja był sugerował jednak komputer stacjonarny. Do 2500 zmieścisz się spokojnie w wielu różnych konfiguracjach. Może być wspomniany wcześniej Intel i3 10100 może być coś z AMD, wystarczy. Kartę graficzną można dokupić później, jak okaże się, że zintegrowana do wymagających gier jest niewystarczająca (bo do wszystkiego innego będzie).

Zupełnie przykładowe ceny z x-komu, moreli i proline:

Procesor AMD Ryzen 3 4300GE - 835
Płyta główna - 300
Pamięci 8GB - 200 (16 GB - 400)
Dysk PCIe NVMe 500 GB - 250
Windows 10 - 480
Dobrze byłoby wziąć też nowy zasilacz - 200

Razem ok. 2265 zł. Z 16 GB RAM - 2465 zł.