Laptop czy Komputer?

Witam. Obecnie mieszkam w UK oraz posiadam laptop (z 2009, uruchomi starsze gry ale nie radzi sobie z nowymi, karta graficzna słaba.). Moje pytanie brzmi: czy opłaca się kupić komputer (również z ok. 2008-2011) i podokupować części do niego, czy lepiej zatrzymać mobilnego laptopa? Ponieważ chciałbym pograć w gierki, ale z drugiej strony nie chciał bym zostać z starą skrzynką. (Ale znowu z pierwszej strony laptop ma strasznie starą kartę graficzną, której wymienić nie moge)

Cześć,

 

To już zależy wyłącznie od ciebie, czy chcesz sprzęt mobilny, czy sprzęt z przeznaczeniem do gier.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na kupno komputera to inwestycja w starszy sprzęt i jego modernizacja jest moim zdaniem nieopłacalna.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. A według twojej opinii, lepiej kupić nowszy komputer czy nowszy laptop?

Jeżeli do gier to nowszy komputer. 

Cześć,

 

To zależy, jeżeli to ma być sprzęt mobilny to wybór jest prosty laptop. W przeciwnym razie, komputer stacjonarny.

PC zawsze bedzie wydajniejszy;]

 

ale jak pisali poprzednicy ten wybór zależy od cb jak potrzebujesz mobilnego sprzetu to wybór jest oczywisty.

Jeśli już zadajesz to pytanie do nas wszystkich odpowiedź jest jedna - komputer stacjonarny! ;) 

Chyba się przekonałem do pc :mrgreen:   ( Wkońcu w nim możesz wymieniać wszystko) Dzięki za odp.!

Z tym ‘wszystko’  to bez przesady. Wszystko można wymieniać do pewnego momentu, kiedy dochodzisz do miejsca, gdzie najbardziej opłacalnym jest sprzedanie wszystkiego i poskładanie kompa na nowych podzespołach. Oczywiście można sobie zawsze dołożyć ramu, czy wymienić grafikę na nieco lepszą, ale rewolucji nie zrobisz, bo zaraz się okaże, że a to blokuje podstawka na procesorze, a to już nowe ramy wyszły, a to zasilacz nie uciągnie, a to płyta główna czegoś nie obsługuje… wychodzi, że jak chcesz zmienić 1 podzespół to, żeby to miało ręce i nogi wypadałoby od razu 3/4 kompa zmodernizować :D 

Jeżeli ma być do gier to tylko PC bo komputery stacjonarne zawsze będą wydatniejsze od laptopów. Moim zdaniem nie ma takich laptopów do gier to jest tylko chwyt marketingowy żaden laptop ci nie zapewni takiej wydajności jak PC o porządnych podzespołach.     

w cenie laptop do gier vs komputer do gier + zwykły moblny zawsze bardziej będzie sie opłacać to drugie

moim zdaniem opcja osobnej maszynki jest lepsza i bardziej komfortowa poza tym ma dodatkową zalete - można na duzym dysku przechowywać zbędny niekoniecznie potrzebny balast

od synchronizacji plików jest chmura, bittorent sync i inne wynalazki serwery dlna, logowanie zdalne itp 

masz opcje wybrać prawdziwie mobilny sprzęt(albo nawet laptop konwertowalny z wbudowanym modemem) i wygodny PC wyłącznie do gier z opcją upgrade jak tylko zacznie dostawać zadyszki

jeśli dobrze rozplanujesz trzymanie plików to nawet nie będzie szkoda go zostawić opuszczając mieszkanie a lżej pordóżować

no chyba że bez grania żyć nie możesz

moja stacjonarka kosztowała grosze - mniej niż dopłata do lapka z grafiką która dziś byłaby zabytkiem upgrade małym kosztem i nadal daje rade a lapka można wtedy mieć jakiego się chce - cisza i spokój

Zdecydowałem się na komputer, ponieważ komputer zawsze można ulepszyć ( z drugiej strony co miesiąc komputera ulepszać nie będę ), a gdy będę chciał wymienić np. karte graficzną w lap. to musze kupić nowego laptopa, a tutaj poprostu wymieniam.

 

Co racja to racja, jedynym minusem (przynajmniej moim zdaniem) jest wygospodarowanie miejsca na PC :wink: np. mieszkanie w bloku. 

 

Pzdr

 

Teraz właśnie nie mam miejsca, ale zacząłem myśleć o PC bo za 2 tyg. się przeprowadzam, więc nowy dom-nowy PC :smiley:

szkoda że nikt nie zaproponował konsoli do gier. przecież to jest mobilne i dobre.

Jakby chciał konsolę to by się nie pytał o komputer ^^

 

Wracając do PC vs laptop to rzeczywiście za tą samą cenę kupisz dużo lepszą (kiedyś średnio 4x, nie wiem jak jest teraz) stacjonarkę niż laptopa. Z drugiej strony zależy kto w co chce grać, bo teraz standardowe laptopy ze zintegrowaną grafiką działają naprawdę nieźle i ze starszymi/ mniej wymagającymi grami sobie ładnie poradzą. W ogóle pomijając gry to do większości zastosowań przeciętnego kowalskiego podstawowy laptop  z jakimś i3 starcza z nadwyżką. 

nie kupił bym laptopa z prockiem i3 do gier. chyba że byłbym pasjonatem naprawdę starych gier.

komputer stacjonarny! :slight_smile:

Osobiście jestem zwolennikiem komputerów stacjonarnych, ale to już raczej z wygody przy pracy, jakoś pisanie długich linijek kodu, czy analizowanie zawiłych różnorakich tabelek, wygodniej się robi na dużym monitorze, z osobną klawiaturą i myszką - przynajmniej dla mnie, wiadomo że można podłączyć to pod laptopa, ale jakoś nigdy to do mnie nie przemawiało. No ale jak to już większość powiedziała, to już Twoja kwestia co wolisz i na czym lepiej Ci się pracuje. Jeżeli chcesz jednak komputer zmienić tylko po to aby nowe gry działały, proponował bym Ci rozważenie zakupu konsoli, kiedyś też byłem zdania, że lepiej mi się gra na PC, ale technologia rozwija się tak szybko, że mimo że kupisz jakiś wypasiony komputer to za dwa, trzy lata, nie pograsz w gry na najwyższych ustawieniach, jak nie zainwestujesz w modernizację, a z konsolą nigdy nie będziesz mieć tego problemu, tylko jak wyjdzie nowa wersja, ale to się dzieje co jakieś 10 lat, w tym czasie nie musisz się martwić czy nowa gra Ci pójdzie czy może trzeba wydać kolejne pieniądze.

ok, dzięki za wszystkie odp.! za tydzień kupuje pc, (przekonałem się) :smiley: