Laptop czy komputer?

Chcę zakupić nowy sprzęt. Na co dzień tworzę i obrabiam grafikę. Laptop, na którym pracowałem nie był wynalazkiem, ale dawał radę. Miał 4 GB RAM, Intel® Core™ i3-3110M 2.4 GHz. Spokojnie obrabiałem i renderowałem filmy w FULL HD, renderowałem w Blenderze, pracowałem w Photoshopie i grałem w gry. Wszystko ok tylko, że padł ze starości. Nie mam jakichś wyższych wymagań. Teraz potrzebuję czegoś podobnego, tylko żeby jeszcze była obsługa biblioteki OpenGL przynajmniej 3.0. Kupię laptopa, który będzie to obsługiwał? Czy tylko komputer PC? I jaki byście proponowali? Budżet to max. 1700 zł. Myślę, że jak na moje wymagania, to budżet jest wystarczający. Laptop, który opisałem powyżej obecnie kosztuje 1600 zł. Może taniej wyjdzie jeśli sam złożę PC?

Bo niby dlaczego byś nie mógł? Po prostu im wydajniejszy tym to będzie trwało znacznie krócej.

Podstawowe pytanie czy będzie zabierany z domu czy tylko będzie robić za stacjonarny.

Będzie tylko używany w domu. W jednym miejscu.

w komputerze masz więcej możliwości

W tym budżecie to raczej stacjonarka. Laptop w tej cenie z sensownymi parametrami to tylko używany.

Komputer będzie wydajniejszy lecz laptop daje mobilność.

Czyli stacjonarny kupię. A mielibyście jakiś konkretny model, który moglibyście mi zaproponować? Bo bardzo zależy mi na tym OpenGL 3.0 (minimum), a o kartach graficznych nie mam pojęcia.

Zobacz jakiegoś polizingowanego laptopa za 1k w swoim mieście. Czasem naprawdę można spoko sprzęt wyrwać.

plus do tego jakaś buda np.