Laptop czy MacBook

Witam potrzebuję laptopa lub MacBook tak do max 4 tyś. Nie na to być główny pc, ma służyć do programowania, będę potrzebował do tego windowsa, system mam to nie problem. Cel ma nie ciąć i być mobilny, długo trzymać na baterii.
Zdaję sobie sprawę że dual boot z windowsem na macu skróci czas pracy na baterii. Nie jest to wymóg.
Z góry dzięki za pomoc.

Nie kombinuj z Windowsem na sprzęcie apple - szkoda ogólnie zachodu jak i późniejszych problemów z realizacją gwarancji - o ile się nie mylę Apple robi problemy jeżeli wgrywasz coś zamiast iOS - poprawcie mnie ktoś, jeżeli się mylę. Druga sprawa to kompatybilność z podzespołami w MACu. Kup normalny laptop bez OS z procesorem Intel ósmej generacji. Do wyboru, do koloru. Masz już coś na oku?

https://support.apple.com/pl-pl/boot-camp Przecież jest oficjalny Boot Camp, który bez problemu postawi Ci Windę obok iOSa.

Nie siedzę w sprzęcie Apple więc nawet nie wiedziałem, że coś takiego oficjalnie dostarczyli - kiedyś only iOS inaczej będą problemy. Niemniej po co bawić się w takie hybrydy skoro można kupić zwyczajny laptop, bez namaszczenia Apple. Jak ma być Windows to brać sprzęt, który jest pod niego skrojony.

Trochę szkoda teraz kupować Maca przed wyjściem modeli na 2018 r.
Z alternatywy na Windowsie biznesowy Dell.

Typowy Ultrabook ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/12GB/256SSD/Win10 MX150
Matryca FULL HD matowa, lekki mobilny, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, procesor 8 generacji.

Dzięki ciekawe propozycję, czekam na więcej. Zwłaszcza opinie ile to realne trzyma na baterii dość nowe konstrukcje, ale to dobrze mniejsze ramki wokół ekranu i mamy realnie więcej cali na ekran a laptop mniejszy a mobilność to słowo klucz.