Laptop czy MacBook


(hyouka) #1

Witam potrzebuję laptopa lub MacBook tak do max 4 tyś. Nie na to być główny pc, ma służyć do programowania, będę potrzebował do tego windowsa, system mam to nie problem. Cel ma nie ciąć i być mobilny, długo trzymać na baterii.
Zdaję sobie sprawę że dual boot z windowsem na macu skróci czas pracy na baterii. Nie jest to wymóg.
Z góry dzięki za pomoc.


(LORDEK) #2

Nie kombinuj z Windowsem na sprzęcie apple - szkoda ogólnie zachodu jak i późniejszych problemów z realizacją gwarancji - o ile się nie mylę Apple robi problemy jeżeli wgrywasz coś zamiast iOS - poprawcie mnie ktoś, jeżeli się mylę. Druga sprawa to kompatybilność z podzespołami w MACu. Kup normalny laptop bez OS z procesorem Intel ósmej generacji. Do wyboru, do koloru. Masz już coś na oku?


(prz3m3k84) #3

https://support.apple.com/pl-pl/boot-camp Przecież jest oficjalny Boot Camp, który bez problemu postawi Ci Windę obok iOSa.


(LORDEK) #4

Nie siedzę w sprzęcie Apple więc nawet nie wiedziałem, że coś takiego oficjalnie dostarczyli - kiedyś only iOS inaczej będą problemy. Niemniej po co bawić się w takie hybrydy skoro można kupić zwyczajny laptop, bez namaszczenia Apple. Jak ma być Windows to brać sprzęt, który jest pod niego skrojony.


(FXJ) #5

Trochę szkoda teraz kupować Maca przed wyjściem modeli na 2018 r.
Z alternatywy na Windowsie biznesowy Dell.


(Gajwer) #6

Typowy Ultrabook ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/12GB/256SSD/Win10 MX150
Matryca FULL HD matowa, lekki mobilny, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, procesor 8 generacji.


(hyouka) #7

Dzięki ciekawe propozycję, czekam na więcej. Zwłaszcza opinie ile to realne trzyma na baterii dość nowe konstrukcje, ale to dobrze mniejsze ramki wokół ekranu i mamy realnie więcej cali na ekran a laptop mniejszy a mobilność to słowo klucz.