Laptop czy stacjonarny? Problem!

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów! Jestem jeszcze uczniem gimnazjum (3 klasa) i ponieważ uzbierałem 1900 zł więc postanowiłem kupić nowy sprzęt. I teraz się zastanawiam czy kupić nowy komputer stacjonarny (stary się spalił bo zasilacz nawalił.)czy laptop? Raczej nie gram jeśli już to tylko w takie gry jak Ogame itp. Z góry dziękuję za porady!

Pozdrawiam!

jak komp ma stac cały czas w domu to lepiej stacjonarny bo będzie miał o wiele lepsze parametry a jesli lubisz lub potrzebujesz przenośnego komputera(szkoła znajomi) to oczywiście bierz laptopa! Musisz zdecydować sam na czym Ci zależy :wink:

Stacjonarka !!

w maju miałem taki sam problem, kupiłem laptopa

Ale trudno go ulepszyć, niewygodnie się pisze, nagrzewa się obudowa - zależy też do czego jest potrzebny - jak do grzebania w necie przez wifi i filmów to laptop, ale np. grania, projektowania, czy pisania dokumentów to stacjonarka. :smiley:

ping , Używam swojego lapka do wszystkich tych czynności które wymieniłeś i nie narzekam. Do pisania najlepsza jest klawiatura w lapku, mały skok klawiszy moim zdaniem znacznie poprawia komfort pisania, obecnie lapki są na tyle wydaje że nawet pograć się da spokojnie, a obudowa grzeje się w każdym kompie.

ping , pisanie też można na laptopie, jak ktoś nie umie pisać na laptopie to twój problem, ale nie wprowadzaj nikogo w błąd.

–Jacek K.– , zobacz jak ręce ci leżą na lapie, popisz trochę… W MM możesz spokojnie zobaczyć…

Jeśli się chce to wszystko można sprawdzić…

Zdecydowanie laptopa jeśli nie grasz dużo. Ja od 4-ch lat przymierzałem się do zakupu laptopa aż w końcu stało się i od 3-ch m-cy jestem posiadaczem i nie żałuję. Bałem się tego nowego doświadczenia z laptopami bo wiadomo stacjonarny za tę kwotę możesz kupić lepszy ale sama mobilność! Coś wspaniałego leżeć sobie w łóżeczku w zimowe wieczorki i oglądać np. filmy czy pograć w Counter-Strike. Kwota którą dysponujesz pozwoli Ci zakupić jakiś laptop z matrycą 15" myślę że parametry może mieć niezłe ale pamiętaj na lapku będzie na pewno Vista więc 2 GB RAM do komfortowej pracy to minimum jeśli chcesz jeszcze w coś pograć. Życzę udanego wyboru!

Umiem pisać na laptopie bo takowy także posiadam, ale jednak normalny pc do mnie bardziej przemawia i z laptopa korzystam na wakacjach, czy w łóżku :smiley:

a na pc, programuje i tworze grafikę, więc jakoś wygodniej mi to robić na stacjonarnym, bo jest szybszy i wygodniejszy, ale jak ktoś potrzebuje komputera sporadycznie, nie do pracy to polecam lapka. Choć, wiem że dużo osób pracuje na laptopie i dobrze im się korzysta, więc to zależy od gustu.

Uważam, że na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć --Jacek K.–

Dziękuję za odpowiedzi. Mój ojciec ma laptopa z którego teraz pisze (komp stacjonarny w serwisie :wink: ) a w domu mamy wifi to chyba wybiorę laptopa bo po pierwsze wygodnie mi się na nim pisze a po drugie mam paranoję na punkcie prywatności (chociaż dzięki tej paranoi nauczyłem się obsługiwać linuksa :smiley: ) ponieważ komputer stał w pokoju obok gdzie często przebywa moja mama i od czasu do czasu czytała moje wiadomości przez ramię :confused: a po trzecie kusząca jest wizja czytania serwisu dobreprogramy w łóźku :wink: . Co myślicie o tym laptopie z promocji? http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_ … 6193/#page Oczywiście jeśli macie jakieś lepsze propozycje to bardzo proszę o napisanie ich tutaj.

Pozdrawiam!

Ja tam widzę dwa laptopy z promocji i nie wiem o który Ci dokładniej chodzi. W każdym bądź razie polecam laptop firmy hp sam go mam i nie powiem złego zdania. Co prawda podzespoły kilka razy lepsze (mocniejsze) bo laptop składany był na zamówienie w stanach niemniej jednak jakość wykonania ogólnie laptopów hp jest dobra. A i koniecznie jeśli lubisz Linuksa to musi być karta nVIDII co by sobie nie robić później kłopotu ze sterownikami. nVIDIA radzi sobie dobrze na Linuksie.

Wybrałbym stacjonarny.

Za te same pieniądze masz wydajniejszy sprzęt. co jakiś czas wymieniasz podzespoły tak że cały czas komputer jest nowoczesny.

Z tym musisz uważać. Znajomy spalił tak Lenovo, położył laptopa na kołdrze która skutecznie zapchała otwory wentylacyjne.

Dla tego laptopa nie kładzie się bezpośrednio na łóżko bo otwory zatykasz. Ja poszedłem do meblowego by mi wycieli na wymiary deseczkę pod laptopa i teraz leżąc w łóżko laptop stoi sobie na deseczce i nie ma mowy o przegrzaniu. W planach mam jeszcze wmontowanie wiatraczków xD

Zastanawiam się pomiędzy trzema notebookami: HP Compaq 6720S (XP Home / 2GB) [Komputronik] - 1559 zł, Asus F5N-AP234 [Komputronik] - 1695 zł lub Notebook FSC Amilo Pi2540 [Vobis] - 1799 zł. Który z nich jest najwydajniejszy? I czy karta zintegrowana Intel X3100 pociągnełaby Aero? Jeśli macie jakieś lepsze propozycje co do notebooka do 1860 zł to bardzo proszę o podanie ich.

Nie kupuj w tych sklepach bo przepłacisz strasznie… !!

Poszukaj czegoś na ceneo.pl tam znajdziesz lepsze i tańsze !

http://www.ceneo.pl/1442673

Ten laptop który podałeś bardzo mi się podoba ale mam pare pytań:

a) Która karta graficzna jest lepsza: ATI Mobility Radeon HD2400 czy Intel GMA X3100?

b) Czy Intel GMA X3100 udźwignie aero?

c) Jak pracuje się na viscie z takim procesorem i kartą graficzną?

To zależy od ciebie jak jesteś aktywną osobą to bierz notebooka bo jest to urządzenie mobilne i energo oszczędne (dlatego wybrałem notebooka), a jak komputer ma stać w domu to bierz blaszaka bo jest wydajniejszy :lol:

podpowiedzcie mi proszę jakich mam użyć argumentów w firmie, aby mi uprzejmie kupili stacjonarnego kompa? Od prawie roku pracuję na laptopie - bolą mnie plecy, oczy. Sama wiem, że stacjonarny jest o niego lepszy, gdy się przed nim siedzi 8h, ale co mam napisać w oficjalnym wniosku o przyznanie takowego?? - argumenty muszą być naprawdę bardzo trafne ,aby Informatycy powiedzieli: o - kobieta ma rację …

kajetana , swojego tematu nie możesz założyć? Kup klawiaturę i myszkę bezprzewodową i krople do oczu to problem będziesz miała z głowy.