Laptop czy stacjonarny? Problem!

(--Jacek K.--) #1

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów! Jestem jeszcze uczniem gimnazjum (3 klasa) i ponieważ uzbierałem 1900 zł więc postanowiłem kupić nowy sprzęt. I teraz się zastanawiam czy kupić nowy komputer stacjonarny (stary się spalił bo zasilacz nawalił.)czy laptop? Raczej nie gram jeśli już to tylko w takie gry jak Ogame itp. Z góry dziękuję za porady!

Pozdrawiam!

(Julek94) #2

jak komp ma stac cały czas w domu to lepiej stacjonarny bo będzie miał o wiele lepsze parametry a jesli lubisz lub potrzebujesz przenośnego komputera(szkoła znajomi) to oczywiście bierz laptopa! Musisz zdecydować sam na czym Ci zależy :wink:

(Mateuszlak) #3

Stacjonarka !!

(mati75) #4

w maju miałem taki sam problem, kupiłem laptopa

(Mateuszlak) #5

Ale trudno go ulepszyć, niewygodnie się pisze, nagrzewa się obudowa - zależy też do czego jest potrzebny - jak do grzebania w necie przez wifi i filmów to laptop, ale np. grania, projektowania, czy pisania dokumentów to stacjonarka. :smiley:

(Szymszejdi) #6

ping , Używam swojego lapka do wszystkich tych czynności które wymieniłeś i nie narzekam. Do pisania najlepsza jest klawiatura w lapku, mały skok klawiszy moim zdaniem znacznie poprawia komfort pisania, obecnie lapki są na tyle wydaje że nawet pograć się da spokojnie, a obudowa grzeje się w każdym kompie.

(Poniaatowski) #7

ping , pisanie też można na laptopie, jak ktoś nie umie pisać na laptopie to twój problem, ale nie wprowadzaj nikogo w błąd.

--Jacek K.-- , zobacz jak ręce ci leżą na lapie, popisz trochę... W MM możesz spokojnie zobaczyć...

Jeśli się chce to wszystko można sprawdzić...

(Ed S) #8

Zdecydowanie laptopa jeśli nie grasz dużo. Ja od 4-ch lat przymierzałem się do zakupu laptopa aż w końcu stało się i od 3-ch m-cy jestem posiadaczem i nie żałuję. Bałem się tego nowego doświadczenia z laptopami bo wiadomo stacjonarny za tę kwotę możesz kupić lepszy ale sama mobilność! Coś wspaniałego leżeć sobie w łóżeczku w zimowe wieczorki i oglądać np. filmy czy pograć w Counter-Strike. Kwota którą dysponujesz pozwoli Ci zakupić jakiś laptop z matrycą 15" myślę że parametry może mieć niezłe ale pamiętaj na lapku będzie na pewno Vista więc 2 GB RAM do komfortowej pracy to minimum jeśli chcesz jeszcze w coś pograć. Życzę udanego wyboru!

(Mateuszlak) #9

Umiem pisać na laptopie bo takowy także posiadam, ale jednak normalny pc do mnie bardziej przemawia i z laptopa korzystam na wakacjach, czy w łóżku :smiley:

a na pc, programuje i tworze grafikę, więc jakoś wygodniej mi to robić na stacjonarnym, bo jest szybszy i wygodniejszy, ale jak ktoś potrzebuje komputera sporadycznie, nie do pracy to polecam lapka. Choć, wiem że dużo osób pracuje na laptopie i dobrze im się korzysta, więc to zależy od gustu.

Uważam, że na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć --Jacek K.--

(--Jacek K.--) #10

Dziękuję za odpowiedzi. Mój ojciec ma laptopa z którego teraz pisze (komp stacjonarny w serwisie :wink: ) a w domu mamy wifi to chyba wybiorę laptopa bo po pierwsze wygodnie mi się na nim pisze a po drugie mam paranoję na punkcie prywatności (chociaż dzięki tej paranoi nauczyłem się obsługiwać linuksa :smiley: ) ponieważ komputer stał w pokoju obok gdzie często przebywa moja mama i od czasu do czasu czytała moje wiadomości przez ramię :confused: a po trzecie kusząca jest wizja czytania serwisu dobreprogramy w łóźku :wink: . Co myślicie o tym laptopie z promocji? http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_ ... 6193/#page Oczywiście jeśli macie jakieś lepsze propozycje to bardzo proszę o napisanie ich tutaj.

Pozdrawiam!

(Ed S) #11

Ja tam widzę dwa laptopy z promocji i nie wiem o który Ci dokładniej chodzi. W każdym bądź razie polecam laptop firmy hp sam go mam i nie powiem złego zdania. Co prawda podzespoły kilka razy lepsze (mocniejsze) bo laptop składany był na zamówienie w stanach niemniej jednak jakość wykonania ogólnie laptopów hp jest dobra. A i koniecznie jeśli lubisz Linuksa to musi być karta nVIDII co by sobie nie robić później kłopotu ze sterownikami. nVIDIA radzi sobie dobrze na Linuksie.

(fiero) #12

Wybrałbym stacjonarny.

Za te same pieniądze masz wydajniejszy sprzęt. co jakiś czas wymieniasz podzespoły tak że cały czas komputer jest nowoczesny.

Z tym musisz uważać. Znajomy spalił tak Lenovo, położył laptopa na kołdrze która skutecznie zapchała otwory wentylacyjne.

(Ed S) #13

Dla tego laptopa nie kładzie się bezpośrednio na łóżko bo otwory zatykasz. Ja poszedłem do meblowego by mi wycieli na wymiary deseczkę pod laptopa i teraz leżąc w łóżko laptop stoi sobie na deseczce i nie ma mowy o przegrzaniu. W planach mam jeszcze wmontowanie wiatraczków xD

(--Jacek K.--) #14

Zastanawiam się pomiędzy trzema notebookami: HP Compaq 6720S (XP Home / 2GB) [Komputronik] - 1559 zł, Asus F5N-AP234 [Komputronik] - 1695 zł lub Notebook FSC Amilo Pi2540 [Vobis] - 1799 zł. Który z nich jest najwydajniejszy? I czy karta zintegrowana Intel X3100 pociągnełaby Aero? Jeśli macie jakieś lepsze propozycje co do notebooka do 1860 zł to bardzo proszę o podanie ich.

(Poniaatowski) #15

Nie kupuj w tych sklepach bo przepłacisz strasznie... !!

Poszukaj czegoś na ceneo.pl tam znajdziesz lepsze i tańsze !

(--Jacek K.--) #16

Ten laptop który podałeś bardzo mi się podoba ale mam pare pytań:

a) Która karta graficzna jest lepsza: ATI Mobility Radeon HD2400 czy Intel GMA X3100?

b) Czy Intel GMA X3100 udźwignie aero?

c) Jak pracuje się na viscie z takim procesorem i kartą graficzną?

(Novy66) #17

To zależy od ciebie jak jesteś aktywną osobą to bierz notebooka bo jest to urządzenie mobilne i energo oszczędne (dlatego wybrałem notebooka), a jak komputer ma stać w domu to bierz blaszaka bo jest wydajniejszy :lol:

(system) #18

podpowiedzcie mi proszę jakich mam użyć argumentów w firmie, aby mi uprzejmie kupili stacjonarnego kompa? Od prawie roku pracuję na laptopie - bolą mnie plecy, oczy. Sama wiem, że stacjonarny jest o niego lepszy, gdy się przed nim siedzi 8h, ale co mam napisać w oficjalnym wniosku o przyznanie takowego?? - argumenty muszą być naprawdę bardzo trafne ,aby Informatycy powiedzieli: o - kobieta ma rację .....

(Adalbert) #19

kajetana , swojego tematu nie możesz założyć? Kup klawiaturę i myszkę bezprzewodową i krople do oczu to problem będziesz miała z głowy.