Laptop + czytnik kart problem

dla niektórych ten post może się wydać odrobinę śmieszny. Otóż posiadam laptopa z wbudowanym czytnikiem kart , wiem fajna bajerka. Często z niego korzystałem (karty SD) itd. Mój wujek pożyczył go ode mnie na chwilke i chciał coś sobie zrzucić. Włożył do niego karte MS PRO bez adaptera. No i oczywiście wiadomo co się stało. Karta “Wpadła” do środka. Niby nie dużo , ale był problem z jej wyciągnieciem. Wujek nie chciał mnie wkurzać , wyłączył laptopa i zaczął coś tam grzebać nożykiem . Nie udało mu się jednak wyciągnąć , potem przyniósł mi notebook’a i ja wyciągnąłem karte igłą. Co jednak mnie martwi. Gdy włożę karte SD mam do niej dostęp. Jednak nie moge odtworzyć żadnego zdjęcia poprawnie . Uważam że czytnik został uszkodzony. Czy możliwe jest to , że może on np. spowodować zwarcie ? Postanowiłem go wyłączyć w “menadżerze urządzen” , jednak nie wiem jak to działa ? Czy urządzenie jest tylko nie widoczne dla windowsa ?czy jest ono faktycznie wyłączone . Nie chce poprostu ryzykować ! Zdjęcia moge sobie zrzucać przez USB z aparatu.

Jak wyłączyłeś w windzie to nie powinno dostawać napięcia

Wyłącz to wyłącz… ale przepatrz bios czy nie da się tam wyłączyć tego czytnika bo nim windows zadziała być może bios podtrzyma napięeie na tym urządzeniu i tutaj niewiadoma — ów nożyk nieszczęsny mógł zewrzeć styki.

JA kiedyś miałem podobną sytuację też zacząłem grzebać nożem w czytniku no w pewnym momencie mi się notebook wyłączył tak jak by miał zwarcie. Ale zaraz włączyłem na nowo i wszystko chodzi ok.

A może twój wujek przez przypadek wziął i wygiął jeden z pinów i teraz czytnik działa ale nie do końca .

Ale na wszelki wypadek weź sprawdź inną kartę bo może to z twoją kartą coś się stało.

sugestia i tylko sugestia !!

nie jest wskazane, będą dwie karty na śmietnik!

wziął i wygiął jeden z pinów - tak mnie się też zdaje . Można to jakiś poprawić ? BO karta włazi i SD można odczytać i widzi np. 14 plików na karcie , ale można np. odtworzyć tylko 2 . Kolega mi dał karte z nokia communicator , wszystko się odczytało. Aha , przedewszystkim ten nożyk może wszedł na odległość max 2 cm , czyli nie tam do końca. Faktycznie jeden pin jest uszkodzony jeśli pin to jest co myśle :slight_smile: No bo gdyby był uszkodzony to wogóle nie odczytywał by nic ! da się jakoś naprawić tego pina ? Spróbuje jutro podrzucić wam fotke jak to wygląda . Może coś pomyslicie ?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif