Laptop dell, czy można nagrać system na dvd

Z tego co wyczytałem nie: pendrive z minimum 16gb dostępnego miejsca.

Aha, szkoda :frowning:

Nie - nie ma takiej opcji. Tylko USB.

Dell_192659

Dell OS Recovery Tool - https://www.majorgeeks.com/files/details/dell_os_recovery_tool.html

Aha, szkoda.

A można będzie przez MediaCreationTool, pobrać i zainstalować win 10 na tym laptopie?

Tak, nie ma problemu, byle byś przy instalacji wybrał odpowiednią wersję na którą masz licencję.

Czy Ty wiesz co kupujesz i za co płacisz?

To już mogę pobrać, czy dopiero jak zainstaluja domyślny system od della?

Wiem, co kupuja, ja się pytałem czy można zainstalować system z tego programu od microsoftu.

Możesz pobrać już, to jest niezależne od Twojego komputera, system jest jednakowy.

Tylko może być problem z secure boot. Może trzeba będzie przy instalacji wyłączyć w BIOS.

A właściwie dlaczego chcesz instalować ten system, skoro będziesz miał już w nowym laptopie zainstalowany? Jak słusznie kolega zauważył : D

Tak, się zastanawiam. mam pomysł, najpierw zainstaluję od della, a potem pobiera przez program od microsoftu i będzie czekał.

Ale przecież ten laptop ma już zainstalowny system. Chcesz drugi raz ten sam instalować? : P

Wiem, ale będą tam dużo programów od della.

No ale w tym ścągniętym od della pewnie będą te same co w tym zainstalowanym na Twoim laptopie od della.

Instalacja czystego systemu pobranego ze stron ms to dobry pomysł.
Te preinstalowane ze sprzętem maja mnóstwo niepotrzebnego badziewia.

Ja miałem na myśli program od microsoftu.

Jak już skończysz instalowanie preinstalowanego W10 od Della, to pobierz i uruchom programik:


Zanalizuje system i poleci deinstalację niepotrzebnych aplikacji od Della. Być może nie zechcesz już instalować od nowa “czystego” Win10, bo preinstalowana “dziesiątka” będzie stosunkowo “czysta”.

2 polubienia

Dobra, dzięki

W przeciwienstwie do takiego Lenovo czy Acera, w Dellach jest czysty system.

Jedyne co spotkałem w jednym z Delli, to apka do zarzadzania energia, a w zasadzie apka tworzyła plan zasilania w systemie Windows.

Szanować takich producentów, dobrze wiedzieć.

Nie zwróciłem na to uwagi, ale faktycznie, mam nowego vostro od kilku tygodni i praktycznie brak crapware po instalacji.