Laptop dell E6410 problem z wifi

Witam,

 

Znikła karta wifi w laptopie dell E6410. Być może stało się to po którejś z aktualizacji windowsa 10. 

W spisie urządzeń  jest nieznane urządzenie z wykrzyknikiem (może to właśnie ta karta). Ściągnąłem sterowniki producenta ale nie chcą się zainstalować.

 

Od czego zacząć próbę naprawienia wifi; jeszcze parę dni temu działało.

 

Dlaczego sterowniki nie chcą się zainstalować? Jaki komunikat się wyświetla?

Bo okazuje sie to byly zle sterowniki. 

 

Patrze w aida64 i nie widze karty.

We wlasciwosciach sieci napisane jest tak:

Nazwa:	Połączenie sieci bezprzewodowej

Opis:	Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6200 AGN

Adres fizyczny (MAC):	xxxx

Stan:	Nieobecne

Maksymalna jednostka transmisji:	0

Połączenie (IPv4/IPv6):	Rozłączono

 

Ja bym zaczął od podłączenia kablem do internetu (routera), restartu i instalacji aktualizacji via Windows Updates.

Tak też zrobiłem, ale żadnych nowych aktualizacji nie znaleziono.

 

Z poziomu Programy, odinstaluj oprogramowanie karty wygląda, że Intel WIFI, czyszczenie systemu Ccleanerem, restart i ponowna instalacja właściwego sterownika od producenta laptopa do systemu W10 64.

 

Jak dalej problem menadżer urządzeń i PPM na tym niezainstalowanym urządzeniu i odinstaluj je i restart i ponowna instalacja sterownika.

 

Sprawdź w menadżerze w kartach sieciowych, bo może jest zainstalowana, a problem jest gdzie indziej.

Edit:

 

Jeśli to podana karta Intela, to masz tu najnowszy ster.

 

https://downloadcenter.intel.com/download/26096/Intel-PROSet-Wireless-Software-and-Drivers-for-Windows-10?product=59470

 

Pobierz do systemu 64 - jak taki masz.

Niestety nic nie zadziałało. Po instalacji sterów z linka karta w menadżerze urządzeń się nie pojawiła. W żadnym miejscu nie ma żadnej opcji jakoby wifi było dostępne.

 

Chyba po prostu karta wifi się zepsuła.

.

 

A może karta WIFI wyłączona? sprawdź - bios, kombinacje klawiszy z Fn?

 

lub faktycznie uszkodzona?

Wiele starszych laptopów ma problemy z sterownikami na win 10. Jakie miałeś poprzedni system? Wszystko działało?

Możesz jeszcze użyć pgoramu slim driver lub easy driver niech Ci znajdą i same zaktualizują sterowniki, potem windows update.

Ostatecznie kupiłem kartę usb wifi, ta w laptopie się uszkodziła - tak wnioskuje.