Laptop Dell grzeje się, zacina co zrobić?

Siema.

Od jakiegoś czasu mój laptop chodzi o tak i strasznie się grzeje co widać na zdj.

Bez tytułu.pnghttp://www35.zippyshare.com/thumb/45065244/file.html

Gdy włączę 2 gry takie jak Metin2 co chodzi na moim starym kompie i nic się nie tnie to tu się zacina laptop i jest tzw. pokaz slajdów.

Oto co w nim siedzi.

1.pnghttp://www35.zippyshare.com/thumb/78861066/file.html

 

Może ktoś pomoże mogę oddać stery nad lapkiem bo ja się mało co znam na tym i nie mam pojęcia jak mu pomóc.

 

Kiedy laptop był ostatni raz czyszczony ? moze to jest przyczyną

ostatnio był format z 3 mich temu

a jeżeli chodzi o czyszczenie zewnętrzne tzn wloty to nie rozkręcałem go jedynie co suszarką wloty czyściłem.

TheBonzo , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

Czyściłeś suszarką oczywiście zimnym powietrzem, tak? Jeśli wiesz, że może być dużo kurzu to go przeczyść sprężonym powietrzem lub spytaj fachowców z tego forum jak laptopa oczyścić. :slight_smile:

Zalecam przeczyszczenie laptopa fizycznie. Odkurzacz + sprężone powietrze, a w ostateczności rozkręcenie i wyczyszczenie. Niestety sprężone powietrze czy też suszarka często ubijają kurz wewnątrz laptopa - a to nie pomaga.

czyściłem suszarką od razu gdy się to zaczęło ale nic nie dało

to odkurzacz pomoże?

ja myślę że jest na dysku za dużo śmieci bo na zwykłej przeglądarce nie na grach chodzi normalnie ma 46/48*


Na przyszłość proszę używać opcji edytuj post, zamiast pisać post pod postem.

roobal

Nie pomoże, trzeba rozkręcić i wyczyścić

Jeżeli nie był czyszczony to może nie obyć się bez rozkręcania. Z osobistych doświadczeń mogę powiedzieć że w środku zbiera się coś o gęstości bliskiej dywanowi :slight_smile: I trzeba to ręcznie wydłubywać już. Mi po takim czyszczeniu temperatura wg. programu spadła z 110 stopni bodajże do ok 68.

 

To wodę na to wylać i się od razu w parę wodną zamieni! :slight_smile:

Ale dobrze mówisz, bez rozkręcania się nie obejdzie, to nie jest telewizor czy monitor, że nie trzeba czyścić od środka - tutaj czyszczeniu podlega wszystko.

Laptopy Dell w większości czyści się bardzo łatwo, odkręć cały spód i przedmuchaj od środka na zewnątrz sprężonym powietrzem, uważaj jednak aby nie wydmuchnąć żadnych taśm czy kabelków :slight_smile:

Panowie, a jak już jest tami temat to szybkie pytanie z mojej strony - spotkałem się z opinią że sprężone powietrze blisko wylotu z puszki jest wilgotne, co zresztą można poczuć na ręce przez chwile, bo skrapla się - jak się to ma do sprzętu? Odpowiednia odległość wystarczy by go uchronić? Czy nie przejmować się?

To czy jest wilgotne czy nie zależy w dużej mierze od pozycji puszki - jeśli puszka będzie pionowo, poleci same powietrze, jeśli ją obrucisz do góry nogami to poleci skroplone, zimne powietrze, które nie zdążyło się rozprężyć.

 

Najprościej - wyłączyć całe zasilanie, wyciągnąć baterię i użyć powietrza i chwile odczekać, nic się nie powinno stać - mnie się nic nigdy nie stało.