Laptop Dell Inspiron 15 5567 nie działają pojedyncze klawisze

Laptop Dell Inspiron 15 5567 (kod P66F001) wymieniłem wentylator procesora

teraz nie działają klawisze górne: 1 2 3 4 5 8 9 0

reszta działa… Rozebrałem całego od nowa aby sprawdzić „kabelki” taśmy, niestety nie pomogło i nie wiem nawet która jest od klawiatury 🙁

Ktoś coś doradzi? Czy to może być uszkodzenie taśmy czy samej klawiatury?

Podnieś zatrzask, wysuń taśmę, obejrzyj dobrze, czasami jest brudna, czasami uszkodzi się ścieżka, np. zawinie, czasami po prostu słabo weszło. Wsuń mocno taśmę, i zatrzaśnij.

dzięki, odszukałem na schemacie, że to ta taśma.
Umyłem spirytusem poprawiłem grafitem i mocno docisnąłem
niestety nie pomogło
pozostaje wymiana klawiatury
nie widać uszkosdzeń

Możesz spróbować jeszcze odciąć nożyczkami ze dwa milimetry, czasami pomaga, bo głębiej wchodzi taśma.

Mała szansa, że uszkodziłeś taśmę flex od klawiatury. Oczywiście nie można takiego uszkodzenia wykluczyć na zagięciu lub na końcówce taśmy. Zerknij dla pewności na gniazdo klawiatury na płycie po wyjęciu taśmy, szczególnie na piny w gnieździe. Czasami zdarza się, że ludzie przy nieprawidłowym demontażu uszkadzają pin w gnieździe albo ten plastikowy element w postaci klapki, przez co ścieżka taśmy nie dociska do pinu w gnieździe. Zerknij raz jeszcze na końcówkę taśmy czy nie ma rozwarstwień, czy ścieżka nie odeszła od samej powierzchni taśmy, czy nie jest - w sposób widoczny - przerwana.

Z wymianą samej klawiatury w tym laptopie będzie problem, bo ona jest wmontowana w palmrest. Blacha pod klawiaturą wtopiona jest na plastikowych mocowaniach. Ogólnie temat do zrobienia ale dość czasochłonny. Na YT znajdziesz wideo z opisem różnych metod takiej wymiany. Opcjonalnie możesz kupić używany palmrest z klawiaturą, części do tego modelu są tanie (aż sam się zdziwiłem jak bardzo).