Laptop Dell Latitude E4130 - czy procesor będzie dobrze chłodzony, gdy laptop będzie trzymany na kolanach

Witam.

To ja proponuję nawet na raty, ale zakupić nowy laptop.

 

 

No to trzeba szukać takiego, który zaciąga powietrze do chłodzenia z boku lub z góry, a nie z dołu.

aha, czyli jest to otwór zaciągający powietrze. A czy mając laptopa w stacji dokującej można go bezpiecznie trzymać na kolanach, czy lepiej kupić np Lenovo x201, który nie ma wentylacji pod spodem?

 

A po co się w to bawić kup od razu odpowiedniego laptopa do potrzeb.

 

A odpowiadając na pytanie, jeśli otwory do zaciągania powietrza będą nie zakryte, można.

Zapytam od razu, choć może nie powinienem w tym dziale:

Wybór padł na Lenovo Thnkpad x201. Spełnia wszystkie moje wymagania (mała matrowa matryca, wydajne podzespoły, bezawaryjny, możliwość wymiany na dysk ssd, oświetlenie klawiatury i jeśli jeszcze kabel od zasilacza jest długi to już w ogóle bajka). Mam tylko jeszcze problem z jakąś firmą poleasingową w której mogę dostać sprzęt. Wiem, że łatwo trafić na nieuczciwych sprzedawców. możecie polecić zatem jakąś firmę? Najlepiej na terenie Łodzi lub okolic, ale nie pogardzę jakąś dobrą, zaufaną z całej Polski (w końcu sprzęt można wysłać pocztą).

Hej,

W przypadku laptopa i trzymania go na kolanach zawsze można posłużyć się podstawką chłodzącą lub czymkolwiek (np. książką), która odseparuje go od nóg i pozwoli na bezproblemową wentylację.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No masz racje. Posiadam podstawkę chłodzącą jednak jej używanie jest dosyć problematyczne. Laptop ciągle po niej jeździ, zsuwa się i jest to bardzo męczące. Ponieważ obecny netbook nie posiada otworów wentylacyjnych na procesor pod spodem normalnie trzymam go na kocyku, czy na kolanach i nie osiąga on jakiś gigantycznych temperatur. W przypadku jednak gdy otwory są pod spodem procesor można łatwo przegrzać. Wiadomo jakie mogą być konsekwencje. Dlatego poszukuje komputera, którego komfortowo i bez narażania podzespołów będę trzymać na czym chce bez użycia dodatkowych elementów.

Hej,

Dlatego dobrze, jak laptop posiada gumowe nóżki, dzięki którym nie ślizga się po podstawce.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dimatheus - co byś zatem mi polecał - Dell z podstawką czy Lenovo bez niej?

Hej,

Zależy, co Ci bardziej pasuje. Ja nauczyłem się korzystać z podkładki i nie przeszkadza mi w tej chwili w żaden sposób. Mogę lapka wziąć na kolana, nie martwiąc się o przegrzanie. Co do firmy, niestety Ci nie pomogę - zawsze wybierałem sprzęt nowy, ciężko więc cokolwiek mi o takich firmach powiedzieć, a kopiować opinii z internetu nie mam zamiaru.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja tam zawsze dawałem chusteczki pod tył laptopa by była przestrzeń pod wentylatorem :slight_smile:

Dimatheus - według Twojej opinii - lepsze Dell Latitude czy Lenovo Thinkpad? Przy podobnych parametrach Dell jest w podobnej cenie (może 50zł różnicy na korzyść Dell).

Hej,

Jak dla mnie Dell - przez długi czas posiadałem laptopa służbowego ze stajni Della i wyjątkowo dobrze mi się na nim pracowało. Ale to może przez to, że to typowa seria biznesowa była.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to biorę dell`a. W pracy też mam służbowego E6410. Też wezmę albo E4310 z matrycą 13,3 cala, albo właśnie E6410 z matrycą 14,1 cala. To też typowe serie biznesowe, więc będzie dobrze. W dodatku słyszałem że seria E6xxx jest budowana na najwyższych polskich standardach. Wszystkie późniejsze już nie są tak dobrze wykonane, :slight_smile: Do tego dysk SSD i będzie luksus. :slight_smile: Dzięki za rady. Biorę się za poszukiwania sprzętu.

 

Pozdrawiam.