Laptop Dell Latitude E4130 - czy procesor będzie dobrze chłodzony, gdy laptop będzie trzymany na kolanach


(Zyrol81) #1

Witam.


(JNJN) #2

To ja proponuję nawet na raty, ale zakupić nowy laptop.

 

 

No to trzeba szukać takiego, który zaciąga powietrze do chłodzenia z boku lub z góry, a nie z dołu.


(Zyrol81) #3

aha, czyli jest to otwór zaciągający powietrze. A czy mając laptopa w stacji dokującej można go bezpiecznie trzymać na kolanach, czy lepiej kupić np Lenovo x201, który nie ma wentylacji pod spodem?


(JNJN) #4

 

A po co się w to bawić kup od razu odpowiedniego laptopa do potrzeb.

 

A odpowiadając na pytanie, jeśli otwory do zaciągania powietrza będą nie zakryte, można.


(Zyrol81) #5

Zapytam od razu, choć może nie powinienem w tym dziale:


(Zyrol81) #6

Wybór padł na Lenovo Thnkpad x201. Spełnia wszystkie moje wymagania (mała matrowa matryca, wydajne podzespoły, bezawaryjny, możliwość wymiany na dysk ssd, oświetlenie klawiatury i jeśli jeszcze kabel od zasilacza jest długi to już w ogóle bajka). Mam tylko jeszcze problem z jakąś firmą poleasingową w której mogę dostać sprzęt. Wiem, że łatwo trafić na nieuczciwych sprzedawców. możecie polecić zatem jakąś firmę? Najlepiej na terenie Łodzi lub okolic, ale nie pogardzę jakąś dobrą, zaufaną z całej Polski (w końcu sprzęt można wysłać pocztą).


(Dimatheus) #7

Hej,

W przypadku laptopa i trzymania go na kolanach zawsze można posłużyć się podstawką chłodzącą lub czymkolwiek (np. książką), która odseparuje go od nóg i pozwoli na bezproblemową wentylację.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Zyrol81) #8

No masz racje. Posiadam podstawkę chłodzącą jednak jej używanie jest dosyć problematyczne. Laptop ciągle po niej jeździ, zsuwa się i jest to bardzo męczące. Ponieważ obecny netbook nie posiada otworów wentylacyjnych na procesor pod spodem normalnie trzymam go na kocyku, czy na kolanach i nie osiąga on jakiś gigantycznych temperatur. W przypadku jednak gdy otwory są pod spodem procesor można łatwo przegrzać. Wiadomo jakie mogą być konsekwencje. Dlatego poszukuje komputera, którego komfortowo i bez narażania podzespołów będę trzymać na czym chce bez użycia dodatkowych elementów.


(Dimatheus) #9

Hej,

Dlatego dobrze, jak laptop posiada gumowe nóżki, dzięki którym nie ślizga się po podstawce.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Zyrol81) #10

dimatheus - co byś zatem mi polecał - Dell z podstawką czy Lenovo bez niej?


(Dimatheus) #11

Hej,

Zależy, co Ci bardziej pasuje. Ja nauczyłem się korzystać z podkładki i nie przeszkadza mi w tej chwili w żaden sposób. Mogę lapka wziąć na kolana, nie martwiąc się o przegrzanie. Co do firmy, niestety Ci nie pomogę - zawsze wybierałem sprzęt nowy, ciężko więc cokolwiek mi o takich firmach powiedzieć, a kopiować opinii z internetu nie mam zamiaru.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(CrisPL) #12

Ja tam zawsze dawałem chusteczki pod tył laptopa by była przestrzeń pod wentylatorem :slight_smile:


(Zyrol81) #13

Dimatheus - według Twojej opinii - lepsze Dell Latitude czy Lenovo Thinkpad? Przy podobnych parametrach Dell jest w podobnej cenie (może 50zł różnicy na korzyść Dell).


(Dimatheus) #14

Hej,

Jak dla mnie Dell - przez długi czas posiadałem laptopa służbowego ze stajni Della i wyjątkowo dobrze mi się na nim pracowało. Ale to może przez to, że to typowa seria biznesowa była.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Zyrol81) #15

No to biorę dell`a. W pracy też mam służbowego E6410. Też wezmę albo E4310 z matrycą 13,3 cala, albo właśnie E6410 z matrycą 14,1 cala. To też typowe serie biznesowe, więc będzie dobrze. W dodatku słyszałem że seria E6xxx jest budowana na najwyższych polskich standardach. Wszystkie późniejsze już nie są tak dobrze wykonane, :slight_smile: Do tego dysk SSD i będzie luksus. :slight_smile: Dzięki za rady. Biorę się za poszukiwania sprzętu.

 

Pozdrawiam.