Laptop Dell nie chce się uruchomić

Mam następujący problem. Używałem laptopa, padła bateria, wyłączył się. I teraz nie chce się uruchomić. Po kilku minutach znaczka Dell wyświetla taki komunikat. Proszę o pomoc.`

> Tekst sformatowany

`

Wchodzisz do BIOS’ u „F2” i ustawiasz dysk z którego ma uruchomić system.

Obstawiam, że w ustawieniach BIOS domyślnie włączyło opcję RAID ON. Przestaw ja na AHCI, zapisz zmiany i zobacz czy wówczas komputer spróbuje uruchomić system.

Ok. Pomogło. Faktycznie coś się dziwnie samo przestawiło.

RAID ON jest domyślną opcją w Dellech, w sumie jest więc dobrą opcją. Zapewne poprzestawiało się bootowanie z dysków.

To akurat nie ma nic wspólnego z trybem dostępu do dysku (RAID, AHCI czy IDE), ale faktycznie może pomóc, jeśli domyślnie laptop ma inną opcję, niż faktycznie wykorzystywana.

Faktycznie miałem na myśli AHCI, a napisałem UEFI :thinking: - już poprawiłem. Ten tryb w laptopach DELL często przestawiany jest z domyślnego i jak pada bateria CMOS, a do tego słaba jest główna bateria to później ludzie nie wiedzą co robić. Stąd moja pierwsza sugestia właśnie w tym kierunku.

Znowu bateria się rozładowała i problem z uruchomieniem. W uefi bootowanie chyba ok. Proszę o pomoc co jest nie tak

[quote=„Lubel, post:1, topic:661106, full:true, username:Lubel”]

Może trefne baterie „CR2032”? A jak się nie włącza Windows, to widać padły ustawienia na tyle, że musisz np. aktywować tryb legacy zamiast „UEFI” i być może fejkowy RAID jak Dell taki zrobił dla tego modelu albo przestawić z IDE/PATA na AHCI.

Trochę wstyd, że 2 miesiące temu ogarnąłeś a dzisiaj kompletna demencja/alzheimer.