Laptop Dell od kilku dni dziwnie wolno startuje i/lub się wyłącza


(Shreeve) #1

Cześć,

od kilku dni w Laptopie Dell Inspiron zaobserwowałem bardzo powolne uruchamianie się - często nawet wstrzymywanie uruchamiania (samego sprzętu) oraz bardzo powolne wyłączanie systemu. (Windows 7 Home x64)

Problem występuje już na wczesnym etapie, gdy pojawia się logo Dell i niebieski pasek ładowania niżej - zatrzymuje się np. na ok 20% (tak na oko), czasem trochę więcej, przed chwilą nawet na 100% się zatrzymał i nic poza świecącą się kontrolką dysku).


(mrcn.s) #2

Czy po uruchomieniu się system działa z normalną prędkością? Masz nieco miejsca na dysku? Jak tak, to postaw sobie drugiego Windowsa na dysku wirtualnym i zobacz, czy się normalnie włączy, pół godziny roboty a będziesz mieć pewność,czy to problem ze sprzętem czy z systemem. Tu masz instrukcję: http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja-Windows-7-na-wirtualnym-dysku-VHD,News,11419.html

Pozdrawiam

Marcin


(Shreeve) #3

W sytuacji gdy włączanie zajmuje mu dłuższą chwilę system działa znacznie wolniej, gdy uruchomi się normalnie wszystko śmiga.


(IPSEN) #4

Uruchom-http://www.dobreprog…dows,27691.html - wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(Shreeve) #5

@IPSEN, odpaliłem, ustawiłem i prezentuje się to następująco http://screencast.com/t/rurruavbU3


(IPSEN) #6

Dysk OK

Uruchom jako administrator -Autoruns-po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka


(Shreeve) #7

Całkiem sporo informacji o systemie: http://sendfile.pl/pokaz/519821—2xAa.html

Dobrze poznać takie narzędzie, tak więc dziękuję na przyszłość.


(IPSEN) #8

Uruchom autoruns jako administrator

Zakładka-Services- odznacz :AdobeFlashPlayerUpdateSvc , AMD External Events Utility , dbupdate , dbupdatem , DellUpdate , gupdate , gupdatem , Intel® Capability Licensing Service Interface    Version: 1.31.8.1, Intel® Capability Licensing Service TCP IP Interface    Version: 1.31.8.1 , jhi_service , LMS , MBAMService , MozillaMaintenance , WinDefend , WMPNetworkSvc

Zakładka-Scheduled taks-odznacz :Odznacz wszystko

Zakładka -Drivers-odznacz;MBAMProtector , MBAMWebAccessControl

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.

 


(Shreeve) #9

Dobra, minęło trochę czasu. Ciężko było określić przyczynę a te wszystkie raportowania wiele nie pomogły.

Dzwoniłem do supportu Della i otrzymałem wskazówkę, co by zainstalować aktualizację sterowników chipsetu(-ów) oraz BIOSu. Zaktualizowałem tylko te od chipsetu i od ok 3 tygodni wszystko działa jak należy.

@IPSEN wiem, że to pierdoła, ale czy mógłbyś wskazać miejsce w którym mógłbym oznaczyć Twoje posty jako przydatne (aby wzrosła Twoja reputacja). Chociaż tak będę mógł się odwdzięczyć z za poświęcony czas.