Laptop Dell - problem z klawiaturą

Cześć, piszę z dosyć dziwnym problemem z klawiaturą w laptopie mojej dziewczyny.

Otóż od jakiegoś czasu zauważyłem, że czasami nie działa klawisz c,v i jeszcze tam jakiś po wciśnięciu na klawiaturze. Stwierdziłbym że to wina klawiatury, jednak włączając klawiaturę ekranową jest to samo. Po restarcie wszystko wraca do normy.

Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?

sprawdź w ustawieniach klawiatury czy masz ustawiony Polski programisty, ewentualnie spróbuj przestawić na polski 214 i czy jest to samo, sprawdź czy poprawa jest po użyciu sktórów klawiaturowych ALT + SHIFT, CTRL + SHIFT i daj znać.

Jeśli chodzi o to, to wszystko jest jak należy, język jest ustawiony na programisty. Próbowałem już tą kombinacją klawiszy zanim napisałem posta i też nie dawało to żadnych rezultatów dopóki nie wyłączyłem i włączyłem laptopa. Zresztą chyba przy wyłączonym języku programisty nie ma tylko polskich znaków a tutaj nie o to chodzi, tylko o to, że jak się wciśnie na klawiaturze normalnej czy ekranowej jest zero reakcji, natomiast po zresetowaniu laptopa wszystko działa jak należy.

po ponownym uruchomieniu komputera kiedy mniej więcej przestają działać owe klawisze ? 

dziwny problem, może standardowo przeskanuj komputer antywirusem, coś może blokować wprowadzanie tych liter. 

Znaczy to nie jest cały czas, ma takie naloty po prostu. Nie jestem w stanie określić po jakim czasie bo to się zdarzyło bodajże ze trzy razy, ale zdarzyło i mnie to strasznie nurtuje. I też nie jest to cały czas, ogólnie działa wszystko normalnie, ale jak tak się stanie to niestety nie działa i na klawiaturze w laptopie i na ekranowej co mnie bardzo dziwi właśnie to. Dosyć niedawno skanowałem go mbam-em i adw cleanerem i też niby nic nie wykryło.

Napisz jaki system i czy czasem nie ma na pokładzie karty AMD… w kilku laptopach, które miałem był taki bug ze sterownikami karty graficznej na ósemce i klawiatura miała problemy z prawidłowym funkcjonowaniem…

 

Najlepiej zrobisz gdy jeszcze poszukasz na forach - może ten błąd jest powtarzalny i uda się go wywołać w dowolnym momencie (pomocne przy testowaniu rozwiązań - fixów)