Laptop dla 14-latki za od 1500 do 2000zł

Witam.

Tym razem potrzebuję pomocy w wyborze laptopa dla siostry.

Mówię laptopa ponieważ ona nie ma wymagań takich żeby kupować PC i chce żeby komputer dlatego wybór padł na laptopa.

Do czego ma służyć: internet, filmy, jakieś prace w wordzie itp, muzyka…także nie potrzebny jest super wydajny i super drogi sprzęt. Raczej coś solidnego, z ładnym wyglądem, żeby ekran był dobrej jakości. No i taki wydajny w miarę też niech będzie nie :stuck_out_tongue:

Oczywiście WiFi, BT, nagrywarka DVD, min 3xUSB. Lubi słuchać muzyki więc nie obraziła by się na lepszą kartę dźwiękową żeby obsłużyła 5.1…bo taki zestaw głośników jej dałem (mi na studiach się nie przyda:). Albo żeby w tej cenie może uwzględnić jakąś kartę zewnętrzna Creativa.

Pytam tutaj żeby się poradzić, swoje przejrzałem jeśli chodzi o sprzęt, ale z doświadczenia wiem że niektórzy potrafią znaleźć perełki i ciekawe oferty :wink:

Czekam na propozycję Wasze i sugestie.

Pozdrawiam!

http://allegro.pl/item1177647063_asus_x … _17_3.html

http://allegro.pl/item1182325514_nowy_l … xp_fv.html

Napewno stacjonarny nie będzie lepszym wyborem? Przecież komputer stacjonarny też nie musi być niewiadomo jak wydajny, wystarczyłby 2rdzeniowy procek, zintegrowana grafika, jakiś dysk, zasilacz 350W, można wstawić dowolną dźwiękówkę, dowolnie rozbudowywać w przyszłosci gdy zajdzie taka potrzeba. Poza tym karty w laptopach może i są 5.1, 7.1, ale nie mają odpowiednich złączy by podłączyć zestaw głośników większy niż 2.1.

Mimo wszystko obstawałbym za zbudowaniem PC zamiast kupowania problematycznego laptopa w którym nie wymienisz dźwiękówki, a w przypadku awarii wymiana innych podzespołów w laptopie jest dużo bardziej kosztowna niż w stacjonarce. Do creative x-fi go też nie podłączysz zestawu 5.1.

14latka na pewno wolałaby laptopa bo jest przenośny.

Myślę że kupno wielkiego PCta tylko dla dobrej karty dźwiękowej jest nieopłacalne mając na uwadze też to że ta 14latka nie ma zapewne słuchu absolutnego więc nie odczuje różnicy pomiędzy Creative X-Fi GO a ASUS XONAR D2X

Komputer stacjonarny nie wchodzi zbytnio w grę, ponieważ tak jak kolega wyżej powiedział…laptop jest przenośny. I jak mam szukać laptopa to te duże matryce ponad 17" to też nie bardzo…ja mam teraz Toshibę 15,6" i to śmiało wystarcza i jest wygodne w przenoszeniu. Te 17-stki mogą być już nie bardzo wygodne, tym bardziej dla dziewczyny w tym wieku.

A jeżeli chodzi o awarie…przecież teraz są gwarancje na 2 lata z możliwością dokupienie kolejnych.

Chodzi o mobilność. Lapka można złożyć i przestawić, a PC już zajmuje więcej miejsca. Rozbudowywać go też nikt nie będzie, bo ona ani nie gra, ani nie robi jakiś bardzo wymagających rzeczy. W pierwszym poście napisałem do czego będzie wykorzystywany.

Także laptop. I mniejsze matryce, więc czekam na dalsze propozycje :slight_smile:

Już widzę te podróże z biurka na łóżko i przy okazji zatkanie wlotu powietrza miękkim materiałem, bo gdzie indziej będzie podróżował, chyba nie na uczelnie czy do pracy jak ma 14 lat.

Szukasz laptopa za 2k z opcjami sprzętu za 2x więcej, nie da się bo jeden mod będzie miał lepszą obudowę inny ekran. W takiej cenie lepiej kupić stacje za 1 tyś zł + monitor np od BenQ zestaw i mod monitora znajdziesz w przylepionym temacie, dokupić Creative SB Audigy jakieś 70 zł.

Z laptopów w tym przedziale Samsung R520/525, Asus K50IN, ale na lepszą dźwiękówkę 5.1 nie starczy.

Kolega widzę jakiś nerwowy…nie chodzi mi o podróże na uczelnie, ale w domu mam WiFi, a z tego względu że będzie to jedyny komp w domu czasem z góry na dół się go będzie znosić, podłączyć do TV czy coś…jest wiele opcji i powodów noszenia lepka. Laptop zajmuje mniej miejsca też, tak jak pisałem wyżej.

To nie jest temat pokazywania wyższości PC nad laptopem i odwrotnie…piszę że szukam laptopa i już.

I nie pisałem że szukam monstrum wydajności bo jak mówisz za dwa razy tyle, czyli ok 4000zł to można kupić coś bardzo mocnego z prockiem i5, Radeonem 5770 itp…a to jest zbędne…

A karta dźwiękowa to jakby była przy okazji to było by dobrze, ale nie jest to priorytet…może być laptop i bez niej.

Podane Samsungi mają standardowe vga 15 pin i hdmi, Asus tylko vga, wagowo Samsungi ok 2,5kg Asus 2,6, to ciężkie nie są jak na sprzęt za te pieniądze bo w okolicach 2 tyś był np Y530 ponad 3kg, inne modele zwykle mają 2,8 w górę.

Nie chodzi o wydajność, bardziej o np dobrą matryce i obudowę w tanich laptopach za 2k tego nie dostaniesz, podane obudowy mają dosyć dobre nie gną się pod lekkim naciskiem, ale matryce już na kolana nie rzucają mimo podświetlenia LED, waga też wklep na skąpcu sprzęt z wagą poniżej 2kg za 2k dostaniesz tylko sprzęt na Atomie i coś na procach klasy SU Solo czy Celofanach z 10-13’’ matrycą.