Laptop dla dziecka do 2500 zł

Czytaj dobrze aukcję te laptopy nie są do końca nowe.

  1. laptopy są nowe lub refabrykowane przez producenta. Gwarancja tylko rok.

Wszystkie 3 modele które podałeś są “odnawiane”.

Z systemem Acer Nitro 5 R5 2500U/8GB/256/Win10 FHD IPS
Matryca FULL HD IPS, niezłe wykonanie, grafika na zbliżonym poziomie od GTX1050, podświetlana klawiatura.

Alternatywa bez systemu ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256
Posiada wydajniejszy procesor oraz matrycę z 120 Hz odświeżaniem.

… tylko ta nieszczęsna 2500U, nie mówię, ze zła, ale w perspektywie kilku lat 4 gołe rdzenie, to nie urywają głowy.

Tutaj procek jest 4/8 na poziomie intelowskich i5-8xxx, czyli ok.

… dokładnie Radeom 560X, faktycznie to mało popularna, przynajmniej nie widać jej zbyt często, ale wydajnościowo prezentuje poziom 1050. Jest to, pod względem karty, wybór znacznie lepszy od:“Grafika Intel”, Vega8, MX130. MX150 itp…

Tylko sprawa rozbije się o cenę, ciężko w granicach 2500zł kupic kompletnego laptopa, który nie “zabraknie” w te powiedzmy 5 lat.

Dzięki za propozycje, tylko niestety zapomnieliście o jednej ważnej rzeczy - laptop musi mieć wbudowany napęd dvd-rw.

Nie ma :wink: w lenovo jest miejsce, ale trzeba dokupić osobno. CD w laptopie to powoli archaizm typu stacji dyskietek, ubs używasz kilka razy dziennie, CD kilka rocznie. Mam zdemontowany napęd 3,5 i kilkanaście starych, ale od 10 lat z piwnicy nie wyjmowane :wink: Z drugiej strony korci mnie, tam gdzie urzędy dopuszczają korespondencję elektroniczna, wysłać na dyskietce;P

Niestety ten napęd musi być - możę to być kosztem trochę gorszej karty graficznej.
Macie jakiś pomysł?

Może takie coś: https://allegro.pl/oferta/asus-rog-strix-gl503v-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1050-8137644790

Nie ma “trochę gorszej” karty graficznej :wink:

Albo jest działająca karta rzędu tych 4.000 czy 4,500 punktów w passmarku, czyli gtx 1050 lub Radeon 560m albo są MX130, MX150,MX250 (w wersjach nisko - słabszych o 25% - i wysoko napięciowych) Vega 8 i Vega 10, Grafika Intel HD 6xx z wydajnością d 1000 do 2000 punktów :wink:

Oczywiście wydajność w grze nie przekłada się 1 do 1 z tych cyferek, ale poszukaj sobie, choćby tutaj na forum jak ludzie kupują laptopa “z karta graficzna mx130 z 2GB pamięci” i chcą grać Podkręcanie procesora . W laptopie nie wymienisz karty, procesora też nie, weźmiesz co chcesz, ale zakładając: dziecko, gry i “na kilka lat”, to poniżej i5-8xxx i GT 1050 / rx 560m , to cokolwiek słabszego = za rok, dwa kupujesz nowy. Ewentualnie weźcie stacjonarny, tam i napęd i wszystko sobie dopasujecie.

To musi być laptop z dvd-rw, a nie stacjonarny.
Niestety laptopy z gtx 1050 czy radeonem 560 nie zdarzają się z napędem dvd.
Te MX to bardzo słabsze grafiki?

Ja myślę, że to byłby w miarę dobry wybór. Jest GTX1050, jest procesor i7-7700HQ, jest napęd. Jedynie dysk talerzowy boli, ale skoro budżet ograniczony, to z czegoś trzeba zrezygnować.

Bardzo. Do Minecrafta wystarczą, do nowych gier z 2018/2019 sa na granicy grywalnosći i to TYLKO jeżeli dostaniesz wersję 25W, wersja 10W jest jeszcze słabsza (musisz dowiedzieć się u producenta “co włożyli”, bo w sklepie doradca raczej niepowie ) :wink: Jeżeli KONIECZNIE będziedzie uparci na MX, to nie krzywdźcie dziecka i weźcie mu przynajmniej MX250 ale w wersji 25W - to najwydajniejsze z tych wszystkich protez :wink:

…i chyba znalazłeś najlepsze co się da, procek fakt starszy, ale 8 wątkowy i grafika “dobra”, czyli kilka lat sobie pobawi się :wink:

1 polubienie

Na używany nie jest to zły wybór, choć warto byłoby poszukać z procesorem i5H 8 generacji w połączeniu z GTX1050.

Również jestem zdania, że jest to dobry wybór w tym budżecie. Można dokupić dysk SSD i przeinstalować system.


Alternatywnie ponad budżet Asus TUF z matrycą 15,6" 120Hz wyposażony w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1050 i szybki, oraz pojemny dysk SSD 512GB. Laptop ma też miejsce na drugi dysk.