Podkręcanie procesora

Witam Chciałbym podkręcić procesor w laptopie Acer Nitro 5 AN515-31 ale nie mam pojęcia jak to zrobić, i od czego zacząć mój procesor to Intel Core I5-8250U

Pewnie jak się grzeje to zmniejsza taktowanie, więc z podkręcania nici.

Od rezygnacji.

  1. Prawdopodobne zablokowane mnożniki
  2. Chłodzenie zbyt słabe do odprowadzeia dodatkowego ciepła - upieczenie.
  3. PRAWDOPODOBNIE (sprawdź) procesor wlutowany, czyli nawet nie da się wymienić.

Pocieszę Cię, jeżeli masz wersje z MX150, to w sumie procesor Ci wystarczy, na tej grafice i tak NIE pograsz zbyt wiele a na 100% procek jej nie ograniczy, nawet ten z U (ultra low voltage, a na polski tłumacz uwalona wydajność przez niski pobód mocy ;-P)

Tak mam wersje z MX150, a mam jeszcze jedno pytanie. Pobrałem msi afterburner i włączyłem aby pokazywało ile gra mi zużywa mb karty graficznej a problem jest taki że zużywa około 1100mb a karta jest 2gb

albo mi sie tylko wydaje bo jest Mem1 = 1100mb

Nie potrzebuje więcej, ilość pamięci zależy od gry i detali. Jeżeli cos koniecznie musisz gmerać w laptopie, to poszukaj czy nie ma wersji z mocniejszą kartą (na twojej płycie of course), być może coś tutaj bys ugrał, ale to też zabawa niewarta kosztów :wink:

niestety laptop jest wzięty na raty. Jest sens kupić samą karte graficzną do laptopa ?

Technicznie się da, można szukać wewnętrznej (ciężkie) lub zewnętrzną, wyjdzie pewnie z…700 zł i będziesz na biurku miał bajzel.

Nie żebym namawiał na kryptoreklamę, wiec bez nazw, ale:
Czy laptop “z dużego znanego sklepu”, gdzie doradca profesjonalnie pomógł podjąć decyzję :wink: ?

chodzi o to czy ktoś mi pomógł wybrać laptopa ?

laptop mam z Media Expert

Procek ma około 80 stopni podczas gry, czy to dużo ?

80 stopni podczas gry oznacza, że zapominasz o podkręcaniu.

dlaczego jak gram w gry z wymaganiami które mój laptop przekracza to i tak się zacinają ?? nawet na najniższych

Np. Ring Of Elysium, na najniższych po 40-50fps

Twój procesor może spełniać wymagania jeśli nie ma ograniczonego taktowania.

taktowanie czyli MHz ?? nie znam sie za bardzo

… bo źle czytasz wymagania sprzętowe gier i troszkę robią Ciebie w balona :wink:
Minimalne NVIDIA GeForce GT 730
Zalecane GTX 1050
Twoja MX150
https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-MX150-vs-GeForce-GT-730-vs-GeForce-GTX-1050/3789vs2906vs3596

Teoretycznie jest nieźle! masz dwa razy więcej niż wymagane minimum!
Wróć! Może nawet nie masz… :frowning:

Nie sprawdziłeś, lub nikt nie powiedział Ci, że w Acerach Nitro jest montowana MX150, ale RÓWNEŻ w wersji 10W , nie 25w (możesz sprawdzić CPUZ / HW info etc co masz https://www.ultrabookreview.com/16104-laptops-nvidia-mx150/)

A to oznacza, ze tych punkcików, dzięki energooszczędnej konstrukcji dającej mega długi zcas na bateryjce, masz pewnie z 1400, minut 1/3.

Dalej, gry grywalne, to ponad 30, średnio 35 fps, wiec z tym 40-50 masz “grywalną” grę…
Musisz zanotować sobie, że grać możesz w gry do 2015 roku włącznie. Nowsze = problemy z grafika i płynnością :wink: Niezależnie co napiszą w gazetce reklamowej - to nie jest laptop do gier, a przynajmniej nie do “porządnych”.

taktowanie procesora to 1596MHz

a GPU clock to 1619 a z boostem 1682

a jest taka możliwość że laptop wzięty na raty zamienić na inny o tej samej cenie? czy jest to niemożliwe?