Laptop dla dziewczyny do Sims 4/5 do 3 tys. złotych

Witajcie.

Sąsiadka poprosiła mnie o poszukanie jakiegoś laptopa dla swojej ~11-13 letniej (tak mi się wydaje) córki do grania w Sims 4, ewentualnie 5 jeśli takowe się pokażą. Jako, że nie gram w tą grę a ostatniego laptopa kupiłem 12 lat temu nie bardzo wiem w co celować, nie chcę naciągać ludzi na niepotrzebne koszta. Ja osobiście celował bym w coś pokroju i3/5-10xxx, 8-16GB RAM, SSD oraz grafikę pokroju 1050Ti. Będzie super jeśli laptop będzie miał matrycę wielkości 17’ a to już niestety nie mieści się w wymaganiach dotyczących ceny tj. 3k.
Pytanie, czy jest sens kupować takiego “mocnego” laptopa do takiej gry?
Doradźcie coś proszę bo w tej kwestii jestem zupełnie zielony.

Ogólnie troszkę przeszacowałeś. Te Simsy, w niższych ustawieniach, ale płynnie, spokojnie pójda na 2200U za 1500 pln. Zacząłbym od rezygnacji z procka Intela 1xxxx. Zagadaj rano sąsiadkę, czy chce tanio, czy raz a dobrze do wszystkich gier na 5 lat. :wink:

Nie wszystkie mają Windowsa, a to dodatkowy koszt. Gdyby ja miał wybrać, to może być 8 GB RAM, dysk nawet HDD, to “kiedyś” rozbudujesz, ale grafiki nie. Klasy grafiki od najsłabszej MX 1xx/2xx - GT1050-RX560X-1050TI-1650. Ryzeny R 3xxx są porównywalne z I5-8XXX. Powodzenia. :wink:

PS. Zeby nie było, zestawienie wklejam z XKOMu bo maja większy wybór niż inne, aczkolwiek czasem w innych trafisz nieco taniej. :wink:

Na linuchu spokojnie idzie Sims 4 a żeby było ciekawiej to laptop z celeronem i 4gb ram :slight_smile:

Nie ma się co pchać w starsze procesory oraz dyski HDD, to jak strzelić sobie w kolano.

Starsze? A wiesz, że Intele 8 i 9 generacji róznią się… nazwą, bo nie wydajnością? A wiesz, że procesor 10 generacji może być tak samo wydajny jak ten 8? Kluczowy jest budżet energetyczny / chłodzenie https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-1035G1-vs-Intel-i5-8300H/3558vs3254 . A wiesz, że można wstawić protezę stawu kolanowego i wymienić dysk HDD na SSD, a karty graficznej nie wymienisz.? HDD vs SSD mają wpływ w grach na FPS w okolicach błędy statystycznego. :wink:

Także tego, nie wierz nikomu, a poczytaj. :slight_smile:

Nie oszczędzajmy na dzieciach. 17 cali, ze średnią grafiką i co najmniej 256 GB SSD, za jakieś 3500, będzie idealne. Tata 12-latki, fanki SIMSów

Jeśli to Dziewczynka, która nie zamierza grać w GTA lub inne pokrewne tytuły… nie ma sensu kupować sprzętu mającego GTX 1050 Ti… będzie swoje ważyć… a potencjału grafiki i procesora (bo tu lecą a pakiecie wysokonapięciowe) - Dziecko nie wykorzysta. A pamiętajcie też, że laptop pewnie ma być z systemem (legalnym).

17" - do The Sims i nauki - idealnie:


Jak coś to można brać wersję z 12 GB RAM, bo widzę, że 16 GB nie ma.

15.6" - moim zdaniem lepsza opcja (praktyczniejsza np. aby zabrać laptop do szkoły podczas jakiejś prezentacji):


Też bym od razu myślał o zakupie wersji 16 GB RAM (spokój na lata)

Niby tak, ALE Vivobook 17 calowy z 8 GB RAM, z którego nie daj Bóg integra zabierze 2 GB… też średni. Płacąc pod 3 tysiące, to już bym osobiscie wolał Lenovo z Windowsen i 1050 za 3100 poszukać na promocji. 3500u z Vegą jest taki nijaki, ani najtańszy, ani najwydajniejszy nawet. No i procka/karty nie wymienisz. Czyli to samo z drugim modelem z MX250, ~~= integra Vegi. Grafika na styk, i do Simsów 5 kupujemy nowy, czy ustawienia na 720 LOW?

No i argument o “wadze” taki średni, ja bym 12 latkowi nie pozwolił nosić laptopa do szkoły. Więc 300 gr tu, czy tam…skoro na stoliku będzie stał w pokoju dziecka 24/7.?

tutaj propozycja, która wystarczy spokojnie na kilka lat https://www.x-kom.pl/p/530400-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r5-8gb-512480-win10-1650-144hz.html tutaj masz kartę, która ma swoją pamięć więc i te 8gb ramu starczy. Za karty z serii mx nie ma sensu dopłacać, niewiele różnią się wydajnością w porównaniu z Intelem. Fakt, komputer waży swoje, ale coś za coś.

Dodatkowo HP cashback, więc -400 zł byłoby zwrotu :wink:

Może inaczej, w jaką grafikę musi być wyposażony taki laptop żeby spokojnie poradził sobie w rozdzielczości FullHD na maksymalnych ustawieniach?

Laptop zapewne z systemem operacyjnym?

Lenovo IdeaPad L340-17 i5-9300H/8GB/256/Win10X GTX1050
Model 17-calowy, budżetowe wykonanie, pełny procesor H 9 generacji, przyzwoita karta graficzna, spokojnie pogra w Simsy na komfortowych detalach. Matryca FULL HD IPS z szerszymi kątami widzenia.

Z 15-calowych będzie trochę wiekszy wybór
HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512/Win10x GTX1050
HP Pavilion Gaming i5-8300H/8GB/256/Win10x 1050Ti - grafika jest około 20 % wydajniejsza.