Laptop dla dziewczyny na studia

Hej,

chyba przegapiłam sobie zakup laptopa… czekałam na lepsze promocje i teraz nigdzie nie mogę dostać Huawei Matebook D14. Rozmawiałam też z kolegą i podpowiedział mi, żeby wybrać tego Acera(zamiast Huawei):

Czy to będzie dobry wybór?

  • chcę aby laptop był lekki
  • wydajny
  • studiuje i używam laptop do robienia prezentacji, internetu i filmów

Kwota do 3000 zł z Windows

Do typowo studenckich zadań ten Acer sprawdzi się idealnie. Jego jedną z wielkich zalet jest to, że ma dysk twardy SSD na M.2 co skutecznie podnosi jego wydajność. Na plus też zasługuje zastosowanie matrycy IPS

Ewentualnie możesz jeszcze zobaczyć tego Lenovo:

Też ma dysk na M.2, matryca IPS, do tego 20GB ramu, Ryzen 5 i cena mieszcząca się w założeniach.
Najlepiej przejdź się do sklepu i obejrzyj jeden i drugi.

Odpuściłbym mimo wszystko Lenovo. Jeśli idzie o tego Acera - BDB wybór jako alternatywa dla Matebook D14 od Huawei. Jeśli chcesz zaoszczędzić to możesz jeszcze spojrzeć na wersję z procesorem i3:

No ale z perspektywy kilku lat korzystania lepiej dołożyć do tego, którego pokazałaś. Ma on też znacznie większy dysk.

Moim zdaniem Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 to bardzo dobry wybór. Alternatywa dla Huawei Matebook 14, tylko z nowszym procesorem i większym dyskiem SSD.

Alternatywa Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 Srebrny IPS
Praktycznie ten sam model z tym że na platformie Intel. Posiada wydajniejszy procesor lecz mniej wydajną grafikę zintegrowana. Powinien również dłużej wytrzymać na baterii.

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Widzę, że dużo propozycji to ten sam Acer, ale z innymi procesorami. Jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń do jakości to chyba zdecyduję się na tego pierwszego, cena jest bardzo odpowiednia przy budżecie, jaki mam


Zostanie nawet na dodatkową parę butów :slight_smile:

1 polubienie