Laptop dla gimnazjalisty za ok 2500 zł

Który z laptopów będzie najlepszym wyborem?
Zastosowanie tylko w domu do nauki dla gimnazjalisty, żadne gry, czasami jakieś drobne prace biurowe. Koniecznie z systemem Windows oraz często bedzie z niego coś drukowane jesli ma to jakieś znaczenie. Kupować będę w Irlandii wiec polskie sklepy raczej odpadają choć nie koniecznie.

Pytanie, czy nauka regularna, czy od święta. Bo jak regularna (e-szkoła), to cała ergonomia pracy z laptopem pójdzie w diabła. Szczególnie z “ultralekkimi” 14 calami. :wink:
Jeżeli ma to być mozliwie komfortowe przy długotrwałym użytkowaniu, stacjonarnie w domu, to raczej desktop, a przynajmniej 17. :wink:

Nie będzie to e-szkoła i raczej rzadkie prace 2-3 razy w tygodniu. Więc rozmiar czy to 14 czy 15.6 lub 17 nie ma znaczenia

Ale ty to marudny jesteś. :wink:
Po to mają laptopy wyjście HDMI by podłączyć do nich zewnętrzny monitor i w kilka sekund zamieniają się z mobilnego laptopa w desktopa. :smirk:

No niestety większośc osób bierze laptopa, a w domu… monitor do laptopa? Bezsens!

Wiec, tak: jeżeli chodzi o specyfikacje to oba wybrałaś dobre, dysk ssd 256 GB wystarczy, 8 GB Ram też. Natomiast procesory troszke sie różnią. 2500U chyba ma nieco lepszą grafike i, o zgrozo, gimnazjalista pewnie szybko nauczy sie, że wiecej gier na nim uruchomi. :wink:

Gdybym ja miał wybierac z tych dwóch, to 1, za większy ekran i niższą cenę.

Zależy mi żeby to był jednak laptop bo zawsze można go przenieść łatwo w inne miejsce czy to w domu czy po za domem. Gry absolutnie odpadają bo syn nie nawidzi grać na laptopie czy pc i tylko konsola służy do tego.
A czy jest sens zaoszczędzić trochę € i wybrac do moich zastosowań takie cos? Mniejszy dysk kompletnie niema znaczenia chodzi o ram i procesor.

O ile procesor od biedy ujdzie. To jednak poniżej 8 GB RAM i dysku SSD nie schodź. To podstawa. i3 10gen jest OK. Jednak jeżeli mówimy o naprawdę komforcie to powinno (moim zdaniem) wyglądać to tak:

Procesor: i5 (od 8gen) lub Ryzen 5 (seria 3000) (osobiście stawiałbym na Ryzena 5)
Pamięć: 8GB RAM (to jest minimum. nie kupuj nic co ma 4 GB RAM)
Dysk: SSD 256 GB (minimum. przy W10 i jego aktualizacjach pojemność szybko maleje i dysk 128GB może bardzo szybko stać się za “ciasny”. A należy pamiętać, że oprócz aktualizacji muszą znaleźć się na nim również programy do nauki itp.

To są podstawy które zapewnią naprawdę zadowalającą pracę na laptopie z systemem W10.

Kto osczędza, ten płaci dwa razy. :wink:
Jest spora szansa, że laptop za 5 lat będzie na chodzie, ale w nim procka nie wymienisz, ponadto na starcie już masz w nim do dołożenia 4 GB, bo na 4, to nie praca, no i niedługo pewnie tez dysk. :slight_smile:

Sidkwa dobrze Ci podał specyfikacje, w tej cenie to dostaniesz. :slight_smile:

Ewentualnie:

14’’ z tej serii też jest.

z tych dwóch bier dell

Witryny potwierdzają swoją tożsamość poprzez certyfikaty, 
które są ważne w określonym czasie
Certyfikat witryny „www.currys.ie” utracił ważność 29.07.2020.

Jak jutro nie odnowią to ja bym tam nie kupował.

1 polubienie

Też miałem o tym pisać. Ogólnie tego i3 bym nie brał, bo będzie działać jak poleasingowy za 200€. Ryzen 5 lub i5/8GB RAM i 250SSD m.2 PCIe.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wezmę tego Della jak większość doradza. W specyfikacji jest AMD Ryzen 5 2500U Processor

  • Quad-core
  • 2.00 GHz / 3.60 GHz
  • 4 MB cache
    Czyli to jednak nie jest seria 3000? A jednak 2500U ? SIDKWA pisał że minimum to Ryzen 5 (seria 3000).

Bez znaczenia jaka seria skoro nie do gier. Tylko tam jest różnica widoczna.

No i klops. Byłam dzisiaj w sklepie stacjonarnym i nie można ani tego Della ani Hp zamówić bo nie maja na stanie, a z podobną specyfikacją dostepne to już ponad budżet o ok 200€ . Pozostaje mi kupić coś w Polsce. Doradzicie coś z Polskiego sklepu internetowego(wysyłka na polski adres) w cenie tak właśnie ok 2500zl.

Poprawka, Matebook 14" ekran IPS, aluminium i fajne parametry za 2100 po wpisaniu w koszyku kodu: laptopy

Zawsze można zaoszczędzić na marce i cos z takich wybrać, możesz też poszukac u Ciebie lokalnie tych modeli. Musza być i u Was. :wink: https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-s340-15iil-81ww0003us-6745784/ https://www.morele.net/laptop-hp-15-db1025nw-1f9b3ea-5943099/

Ja bym dołożył 500zł i brał:

Procesor najnowszej generacji - sam laptop posłuży dłużej, bo za rok dwa będzie marudzenie, że wolny, że nie można nic zrobić.

Można i tak, ale to trochę już bez sensu. Taki procek nie jest potrzebny, 16 Gb RAM do nauki też średnie. Za 3000 juę są tanie gamingowe… więc ten nie jest opłacalny. Gdyby był w granicach 2,5 jak starsze, to OK. :wink:

Nie polecaj tego HP, to szit a tym bardziej ten tani plastik się nie nadaje dla dzieci. Do i3 nie jestem przekonany, niby fajnie działa, ale to nie jest to (żona ma).