Laptop dla grafika z jak najlepszym odwzorowaniem koloru (do 6 tys.)

Potrzebuję laptopa z jak najlepszym ekranem. Najlepiej z Windowsem. Myślałem o https://www.x-kom.pl/p/369528-notebook-laptop-141-dell-latitude-7480-i5-7200u-8gb-256-10pro-fhd.html
Koniecznie mobilny, bo część prac będę wykonywać na miejscu.

Alternatywą jest jakiś używany Latitude + wożenie do klienta walizy z Eizo, ale trzeba wtedy szukać zasilacza, miejsca do rozstawienia - same problemy. Budżet - no liczmy do tych 6 tys.

Jest jakaś rozsądna opcja? Czy zostaje mi tylko alternatywa w postaci jakiegoś MBP z Retiną?

Lenovo ThinkPad T470
Intel Core i5-7200U (2 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.1 GHz, 3MB cache)
32 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
256 GB SSD M.2 PCIe
Ekran IPS
Podświetlana klawiatura
36 miesięcy gwarancji

Jeśli w środku siedzi N140HCA-EAB, to zakres kolorów:

sRGB - 66%
AdobeRGB - 50%

Wypada słabo w porównaniu z Latitude 7480, gdzie
sRGB - 92.27%
AdobeRGB - 65.8%

Jeżeli szukasz typowo biznesowego Dell Latitude 7480 i5-7200U/8GB/256/10Pro FHD to ciężko będzie go przebić pod względem matrycy.

Chyba że pójdziemy w stronę ultrabooków
ASUS ZenBook UX410UA-16 i7-7500U/16GB/512SSD/Win10 93% pokrycie palety sRGB i 65% pokrycie palety AdobeRGB.

ASUS ZenBook UX430UQ i7-7500U/8GB/512SSD/Win10 GT940MX
100% sRGB, 73% NTSC, 79% AdobeRGB

UX430UQ wygląda dobrze, ekran daje radę, ale jak z jakością? Mam trochę uraz do Asusa. Ostatni komputer od nich który kupiłem od początku sprawiał problemy - out of the box częściowo nie działała klawiatura (wyłączały się niektóre obszary). Potem jazdy ze sterownikami - pod Windowsem 8 zupełnie nie współpracował. Dopiero downgrade do 7 sprawił, że jako tako dało się go używać. Ale wciąż nie przyjmował choćby modemu E3131 - wyłączał USB ze względu na zbytnie obciążenie (tymczasem moja Toshiba bez zająknięcia zasilała ww. urządzenie). Czy jest coś lepiej pod tym względem? O ile w laptopie do domu jestem w stanie wybaczyć takie defekty, to sprzęt do pracy ma być niezawodny.

EDIT - sprawdziłem, to był ASUS U36SG-RX008

Zenbooki są dobrze wykonany jeżeli o to pytasz. Przy zakupie internetowym masz 14 dni zwrotu w razie czego :slight_smile:

Tak, chodziło mi o jakość wykonania. Niby mam te 14 dni, ale niektórych rzeczy można się dowiedzieć po tym czasie - jak choćby miałem w przypadku tego modemu. Oczywiście nie wierzę, że gwarancja cokolwiek by mi dała, bo Asus zapewne stwierdziłby, że urządzenie pobiera zbyt dużo prądu i mam się bujać. Ale co poradzę, skoro działa ono na wszystkich innych laptopach i komputerach, tylko na tym jednym nie?

Raczej to już nie te lata :slight_smile:

Skąd są dane o pokryciu kolorystycznym Zenbooków 430 i 410? Na stronie X-kom i ASUS deklarują 100% sRGB, ale różnie w różnych miejscach piszą… Nie ukrywam, że 410 jest tańszy, a wygląda ciekawiej. Dodatkowo w przypadku 410 ASUS deklaruje Adobe RGB na poziomie 74%, a dla 430… nie deklaruje niczego :confused:

https://www.mobimaniak.pl/263644/test-asus-zenbook-ux410/section/1/