Laptop dla lekko wymagającego (2000-2500zł)

Muszę zamontować kolejny temat bo już się zgubiłem. We wcześniejszych postach zacząłem od marki (padło na HP, później na Asusa) i to był błąd. Tym razem temat “wyogólnię” i zacznę od tego co mi potrzeba.
A więc tak:

  1. Przedział cenowy do 2500zł (nowy)
    lub do 1200-1500zł używany ale tylko z odbiorem osobistym i możliwością przetestowania 3DMarkami i innymi (więc jeśli padną propozycje z linkami to tylko z okolic Warszawy)

  2. procesor i3/i5/i7 - najchętniej z FSB wyższym jak 1333

  3. laptop musi obsługiwać DDR3/DDR4 o pojemności minimum 2 x 8GB DDR3/4 = czyli minimum 16GB

  4. laptop musi mieć UEFI

  5. muszą być sterowniki pod Windows 7 (mam boxa)

  6. musi być choć by jedno USB 3.0 bo mi modem LTE HILINK nie wyrabia na napięciu do 500mA

  7. matryca minimum 1366x768 (im więcej tym lepiej) 14,4 w górę

  8. musi mieć DVDRW z możliwością zmiany na kiszeń + HDD a wtedy w miejsce HDD pójdzie SSD

  9. laptop musi mieć grafikę z DirectX 11.2 lub 12 z własną pamięcią minimum 1GB

Chciał bym by to było HP w pierwszej kolejności. Później może ASUS, Dell.
Nie wiem co sądzić o Lenovo, Toshiba i podobnych.
Reszta takie jak Samsungi, LG i inne odpadają.

Nie zależy mi na: czytnikach linii papilarnych, PCMCIA, kamerkach, BT i WIFI
Nie wiem co wybrać. Praktycznie każdy laptop ma ograniczenia z pamięcią RAM. Prawie że wszystkie nowsze sprzęty mają blokady w biosie i pomimo tego że CHIPSET i CPU obsługują do 32GB to laptop widzi tylko 8GB. Wiem że to trik producentów by za tanio nie oddać czegoś lepszego ale łudzę się tym że gdzieś się zapomnieli :slight_smile: i może trafi mi się jakiś nowszy (3,4,5gen. CPU) który nie będzie miał problemu z np. 2 x 8GB DDR

są w ogóle takie?

Nie wiem dokładnie jakie mają FSB i3/i5 1,2,3,4 generacji.

HP ProBook 450 G3
+biznesowy model od firmy Hp
+matryca FHD
+miejsce na dysk SSD
+system w wersji pro

1 polubienie

Dosyć ciekawy. Trochę dziwne że wcześniej na niego nie trafiłem.
Jest jednak problem :slight_smile:
Specyfikacja HP mówi o:
Maximum Memory 16 GB DDR3L-1600 SDRAM
LINK DO PDF SPEC
a sprzedawca zaznacza że laptop ma DDR4 2133 ??

A po co ci te 16 jak moge zapytac?

ma Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 2/1 czyli 8 gb mozesz wlozyc i bedzie 16

  1. Adobe Premiere Pro
  2. Ogólnie cały Adobe CS LS
  3. Filmy FHD/UHD
  4. i tak szczerze mówiąc 16GB na przyszłość by nie zawracać sobie głowy brakiem RAM

Grafika Intel 520 nie ma własnej pamięci więc i tak z RAM zabierze 1>2GB ale to i tak ciekawy sprzęt.
Faktycznie ma 8GB w jednej kości (wynika z opisu) no chyba że spróbują zrobić wałka i do sprzedaży pójdzie z 2 x 4GB. Przyjmijmy że będzie to jedna kość 8GB i da się dokupić drugą taką samą.

Laptop ma USB3.1 i USB3.0 w ilości sztuk 3, ma matrycę Full HD, możliwość zamontowania SSD na M2. No proszę. Jest dobry procesor, grafika ma 24 potoki i DX12, jest HDMI i inne.
No chłopie. Gratuluję. Chyba znalazłeś mi laptopa :slight_smile:

8 gb wystarczy a jak cos sobie rozbudujesz pozniej

1 polubienie

Teraz muszę dowiedzieć się jak najwięcej o specyfikacji samego układu graficznego.
DX12, 24potoki, 800-1000MHz - to już wiem. Ciekawe jak by było z wydajnością w porównaniu z grafiką zintegrowaną w Celerona G1830 (ze stacjonarki). Na takiej grafice trochę popracowałem i byłem zadowolony.

Ten 450 G3 ma wlutowanego procka czy można w przyszłości wyjąć i podmienić na i7??
Pewnie wlutowany… bo to dzisiaj norma…
Jeśli chodzi o laptopa to już na starcie chcę mieć w nim najmocniejszy i największy nowy dysk talerzowy (1TB minimum, 2TB mile widziane, 3-4TB chyba nie możliwe) + SSD minimum 120GB.
Całość z 16GB RAM w dualu i jeśli się da to Windows 7. Wtedy będę wniebowzięty :slight_smile:

Nie wierzę!!!
Procek wyjmowany???
Tutaj fota płyty 450 G3!

https://www.laboneinside.com/hp-probook-450-g3-bios-bin/

Ciekawe który to inny model jest oparty na tej samej płycie głównej ale z uzbrojonym polem widocznym pod chipa dla grafiki i kostek pamięci które widać po prawej …

No i sterowniki w komplecie jak na dobry sprzęt przystało!
http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-probook-450-g3-notebook-pc/7834555
Od Windows 7 x32/x64 do W10 włącznie!
I o to chodziło. Dzięki…

Na ALI znalazłem płytę z zamontowaną grafiką ale coś źle chyba szukam.
Do tego HP ta płyta jest?
https://www.aliexpress.com/store/product/HOT-laptop-motherboard-for-HP-Probook-450-734083-001-Mainboard-WITH-Intel-HM87-DDR3-Integrateted-fully/1796786_32383030728.html
Rok produkcji 2011

Dysk wejdzie na m.2 np: http://www.x-kom.pl/p/250396-dysk-ssd-transcend-128gb-ssd-m2-2280.html
win 7 jest w wersji PRO

1 polubienie

Przystępna cena i dobra pojemność. W prawdzie 60GB mi wystarczy ale … różnica w cenie niewielka.
Z tego co widzę ten model ma podstawkę PGA947.
Na aukcjach niestety zero procesorów i7 pod ten slot no chyba że nieumiejętnie szukam.

Z którego roku jest ten 450 G3?
Na ALIExp. jest masa płyt głównych do 450 G3 z jakąś grafiką AMD RADEON właśnie z tym socketem i max. 16GB RAM.

Nigdzie nie mogę wyczytać jaki kontroler dysku siedzi w tym HP z x-coma…
Sata2 czy Sata3?

Napisałem do nich maila z prośbą o dokładniejsze info. Chodzi mi o podstawkę, SATA2 czy SATA3, max. ilość RAMU a także kilka innych pytań. Zobaczymy co odpiszą.

Ale express … Już odpisali.

A więc tak:

Jest w ofercie sprzęt z 16GB RAMU i dyskiem 1000GB.

Potwierdzili też to że laptop obsługuje 32GB RAM i zostało to przez nich sprawdzone i że jest to DDR4 a nie DDR3, procesor jest niestety wlutowany, laptop posiada SATA III, bootowanie z EFI, klucz Windowsa zapisany w EFI, recovery na dysku, brak nośnika DVD itp.

Szczerze mówiąc można szykować $$$

Fajny laptop dla lekko wymagającego. Dodatkowy dysk SSD na M2 jako dysk systemowy, dodatkowy dysk SSD 250GB na oprogramowanie do pracy w miejscu talerzowca oraz trzeci dysk w kieszeni w miejscu nagrywarki (1TB na dane). Normalnie ślinka cieknie :slight_smile:

Niestety sklep nie może potwierdzić info jakie maksymalnej wielkości kontroler widzi dyski SATA3.
Może to być 1TB max albo i więcej. Producent nie podaje im takich danych a pisać do HP to chyba nawet sensu nie ma. Mile by było gdyby 2TB zadziałało.
Wszędzie w specyfikacjach 95% producentów pisze zawsze: 1TB 5400
W moim obecnym HP6455b w specyfikacji pisali lata temu: 250GB SATA150 a obecnie działa w nim 1TB

Sądzę że nowszy HP 450 G3 bez problemu będzie widział 2TB a nawet więcej.
Sorki że znowu marudzę ale na 1TB już się nie mieszczę. Przydało by się 2TB a najchętniej 3 bo miał bym to na kilka lat.