HP 250 G3 - po czym sprawdzić specyfikację?

Wg. numeru seryjnego to masz ten model - http://support.hp.com/pl-pl/search?q=J0X77EA%23AKD&filter=

Czyli według specyfikacji ten laptop faktycznie posiada
GF820M?

Nigdzie w sklepach nie pisali (Euro RTV, Mediamarkt) że on ma GeForce’a na pokładzie.
GF820M niby ma własną pamięć 2GB, DirectX 12, Shader 5.0 i 96potoków.

Według specyfikacji doszedłem do tego że pamięć NVIDII to 1GB lub 2GB. Nie wiem dlaczego producent tak to poukładał.

W/g specyfikacji siedzi tam Core™ i3-3217U (1.8 GHz, 3 MB) który posiada dodatkowo HD4000.

Patrząc na specyfikację 3217U widzę że:

procesor obsługuje do 32GB RAM DDR3 na szynie 1066/1333/1600 zatem dlaczego laptop ma wpisane w specyfikacji że obsługuje
maksymalnie 8GB RAM???

Ile RAM on faktycznie obsługuje?
Czyżby producent (HP) ograniczył wielkość RAM w EFI i nie ma szans na np. 2 x 8GB DDR3?
Brak słów!

Procesor: Core i3 4005U
Dysk HDD: 500GB
Pamięć RAM: 4GB
Karta graficzna: Intel HD Graphics 4000

Taka jest specyfikacja.

Maksymalnie można mieć 8 GB RAM, bo tyle przewidział producent.

A co z NVIDIĄ?
Jest w końcu czy nie ma?

Za ile kupujesz ten model?

Kobita chce 300zł na chwilę obecną

To najwyżej poproś ją o zrobienia screena z DxDiaga

Nie ma

Jak jest sprawny to bierz. Na Allegro Core i3-4gen od 500 zł :slight_smile:

Tu się rozchodzi o wydajność grafiki. Jeśli jest tam tylko Intel4000 to zakup mija się z celem.
Wątpię by HD4000 poprawiła mi wydajność w stosunku do Radeona HD4250 którego obecnie posiadam.
RadeonHD4250 w moim HP ma CPU500MHz, RAM667MHz (DDR2), własnej pamięci 512MB, DX 10.1 i 26 potoków. Oba laptopy mają te samą szynę procesora (1866) i pamięci (1333) oraz taką samą ilość maksymalnie obsługują. Jeśli nie ma w HP 250 G3 karty NVIDIA to zakup mija się z celem.
W specyfikacji piszą że ta NVIDIA ma od 1 do 2GB własnej pamięci i DX11.2 sprzętowy. Ma też szybszy od radeona procesor oraz szybsze taktowanie pamięci. Wtedy z 8GB RAM DDR3 na pokładzie i skromnym i3 można mówić że będzie to działać lepiej jak obecny HP6455. Napisałem do sprzedającej zapytanko i czekam na odpowiedź.

Do czego jest Ci ta karta graficzna potrzebna?

Patrz, jak ja wpisywałem to wyskoczyło że nie rozpoznaje tego numeru.
Zapewne błąd na stronie.
Ciekawe jak bardzo się grzeje, cywilne HP z tego słynęły.

U mnie było tak samo stąd ten wątek.

Nagrywam dużo filmów kamerą cyfrową. Kamera jest w pełnym HD. Dodatkowo robię masę fotek dobrym aparatem. Wszystkie pow. 30MPX. Później je obrabiam w Photoshopie a co do filmów to najczęściej dodaję jakieś napisy, łączę filmy i taka ogólnie mówiąc zabawa w domową rodzinną kolekcję (Adobe Premiere). Pomyślałem że nowszy sprzęt (8>16GB DDR3, szybkie SSD, dobra grafika, standardowe i5 lub coś z 4 rdzeniami) wspomogło by mnie czasowo. Na obecnym HP połączenie razem 6,7 filmów z których każdy ma około 3,4GB - dodanie jakiś napisów, czasami podkładu i kilka innych trwa wieki (czyli od 2h do nawet 4h zabawy w konwertowanie itp. i w tym że czasie oba rdzenie = 100% zużycia i RAM 100%)
Kupił bym stacjonarkę ale mam już dość mega wielkich monitorów, szafek, kabli, kabelków i wiecznego bałaganu w miejscu stacjonowania PC. Laptopa “bierę” na kolanka, robię co “trza” i po robocie do szuflady. Lapka zawsze też mogę wszędzie zabrać ze sobą.
Sądzę że jakieś i5 (najchętniej z 4 rdzeniami), do tego 16GB RAM i szybki SSD z dobrą grafiką były by szybsze w całej tej zabawie choć by o połowę. Ten AMD Phenom II N620 (2 x 2.80GHz) naprawdę nie wyrabia przy takiej robocie a o 4GB RAM to już nic nie wspominam nawet.

Miałem już stacjonarkę z płytą ASUS H82MK z procesorem G1830. Do tego jedna kostka 4GB DDR3.
Całość działała z dyskiem SSD Patriot Blaze na standardowej wbudowanej grafice z procesora.
Niebo a ziemia. Laptop nie miał najmniejszych szans do stacjonarki.
Gdybym trafił na laptopa który zachowywał się jak ten stacjonarny to był bym wniebowzięty bo kiedyś robiłem test właśnie w Adobe Premiere. Takie same filmy do połączenia na obu komputerach (stacjonarka kontra HP6455b). Stacjonarka skończyła robotę o dokładnie 90min wcześniej jak laptop.
90min to bardzo dużo.
Oczywiście w lapku i stacjonarce ta sama ilość RAM, też po dwa rdzenie i taki sam SSD łącznie z oprogramowaniem (Win7 x64 Pro i wszystko co do niego identyczne).

Grafika ci nie polepszy sytuacji.
Raczej jakiś Xeon z kupą rdzeni i sporo ramu.
Grafika tego nie trawi a jedynie wyświetla.

1 polubienie

Nad prockiem też myślę. Wcześniej padło na jakiegoś taniego Pentiuma lub Celerona w podobnym laptopie (nowszy, nowy ze sklepu) czyli HP 250 G4 bo są w cenie 999zł obecnie. Jednak poczytałem trochę o wydajności i co ludzie na ich temat mówią i się wycofałem na rzecz jakiegoś i3/i5

Najgorsze jest też to:

W pierwszym przypadku nie widzę różnicy w prędkości uruchamiania się pomiędzy nowszym o kilka lat HP G3 w stosunku do starszego 6455b. Śmiało mogę stwierdzić że mój HP6455b z Phenomem + dysk SSD Patriot Blaze uruchamia Windows7 trochę szybciej. U mnie logo Windows7 nie ładuje się do końca. Raz zaświeci i od razu wskakują ikonki na pulpicie bez napisu ZAPRASZAMY itp. a przecież mój laptop ogranicza możliwości SSD (ma tylko SATA2). Fakt, instalowany mam W7 w trybie UEFI na GPT. Może to tego wina.

Na drugim filmie widać SSD vs HDD i tu dostrzegam że ten po lewej (HDD) włącza się dłużej jak mój obecny HP6455b z dyskiem Hitachi/SATA2/5400/8M/WIN7.
Co daje zatem SATA3 w nowszych laptopach?

Tu jest HP 250 G3 w wersji K7J72ES i ten ma nawet naklejkę NVIDII.

a tutaj gość nawet mówi że jest w środku GF

Sprzedająca mi właśnie odpisała że w jej HP 250 G3 w zakładce urządzenia w grafice widnieje wpis: Intel HD. Nie ma słowa o NVIDII.
Dziwny ten G3.

Kolejna sprawa jest taka że nigdzie nie mogę się doczytać info na temat tego czy G3 ma EFI Bios i czy obsługuje SATA3. Te wszystkie niby datasheety są pisane dla dzieci. Dobierz sobie teraz laptopa pod dobrego SSDka.

Chcesz mocna maszynę która cię nie zawiedzie i ma solidne wsparcie producenta i użytkowników to raczej szukaj jakiegoś ThinkPada serii “W”.
Niestety to ma swoją cenę.

Trochę się porozglądałem po rynku w sprzęcie do 2500zł i z tego co widzę to króluje Lenovo.
Trochę sceptycznie do tej firmy podchodzę bo nie ma co ukrywać - 85% internetów zawsze jest na NIE jeśli chodzi o Lenovo, serwis, wsparcie i jakość.
Widać też że Lenovo jest znacznie tańsze od HP czy Asusa.
Lenovo o podobnej konfiguracja kupię za 1300-1400zł a za HP muszę dać już 1800 a za Asusa nawet 2200.
Czy w przypadku Lenovo w stosunku do HP, Dell i Asusa cena jest wyznacznikiem jakości czy płacimy tylko za znaczek jak w Audi czy Mercedesie?

Gdybym szukał Lenovo z tym co mi potrzebne już dawno przyszedł bym z laptopem ze sklepu ale się boję.
Boję się że Lenovo to może być to samo co Lark i Kiano w tabletach.

Sektor marketowy nie jest solidny w przypadku żadnego producenta.
Nie mniej jednak ojciec od trzech lat używa notebooka Lenovo który nowy w sklepie kosztował dosłownie 999 zeta.
Żadnych kompletnie problemów a i wykonanie naprawdę przyzwoite.

To czego masz szukać to biznesówki.
Lepiej zapłacić za używany sprzęt klasy premium niż kupić ścierwo.


Taka luźna propozycja.

1 polubienie

Problem rozwiązany. Już mi kolega znalazł odpowiedni sprzęt w innym wątku.


Najprawdopodobniej będzie to właśnie HP 450 G3. Jest 16GB RAM, dobry CPU, jest DX12 w grafice, są 24 potoki (moje minimum), są sterowniki dla W7, jest EFI bios, jest możliwość zamontowania SSD na M2 więc dwa dyski jednocześnie, jest wymienny CPU a nie lutowany. Ogólnie mówiąc dobra propozycja jak za 2600zł z hakiem. Jest też matryca fullHD i inne.

Zwróć uwagę na różnicę w cenie nowego Probooka i Thinkpada z mojego linku.
Chodzi o cenę nowego.
Myślisz że jak to wpływa na jakość sprzętu?
Probooki nie są złe ale ja osobiście nic lepszego od ThinkPada nie spotkałem a miałem sporo różnych laptopów, od marketowych po drogie biznesowe.
ThinkPad nie urzeka wyglądem, obudowa jednak jest najczęściej praktycznie w całości z metalu, całość podatna na modyfikacje i rozwój.
Poczytaj recenzje, porównaj kilka modeli, na pewno znajdziesz wersje która będzie ci odpowiadała.