Laptop dla mamy do 3000 złotych

Szukam laptopa dla mamy. Laptop z ssd, najlepiej 8 gb ramu. Do internatu i grania w gierki typu match 3. Dobrze by było, gdyby miał też wejście LAN, gdy wifi nie było, żeby można podłączyć się kablem. Poproszę o radę, nie bardzo znam się na laptopach. Ma działać płynnie i bez problemu, mama nie jest typem komputerowca :slight_smile:

Chyba najciekawsze co znalazłem. Dobra firma, dobry ekran, aluminiowa obudowa, system, no i nieźle wygląda. Brak tylko wejścia LAN, ale to można ogarnąć adapterem z USB:

Tylko opinie o nim nie są dobre.

ostatnio sam szukam lapka do 3tyś i bardzo często ten model jest polecany, https://shop.huawei.com/pl/product/huawei-matebook-d15

Czy obdarowana ma go gdzieś nosić? Bo jak postawi na stole, to 17 wygodniejsza od 15 cali, o 14 nie powiem. Miej to na uwadza, bo osoby w wieku około emerytalnym miewaja problemy ze wzrokiem już. :wink:

Druga sprawa to wydajość. To bardzo pięknie pisze się “procesor najowszej generacji”, ale w przypadku modeli niskonapięciowych ich wynik nie urywa głowy.

Poszukałbym czegoś z 17 calowego z prockiem H, wystarczy na dłużej, o ile nie padnie elektronika - obdarowana pewnie chce komputer na 10 lat. :wink: Grafika i tak będzie zintegrowana.

Obecny laptop mamy to 7 letni Lenowo ale jaki konkretnie model nie pamiętam. Chodzi już tak ociężale, że nawet moja pomoc niewiele daje, a nie jestem w stanie być na każde zawołanie, bo mieszkam dość daleko od rodziców. Dlatego chodzi tutaj o płynność i niezawodność w działaniu. Jest używany głównie w domu. Możesz polecić jakieś modele, które według ciebie są ok ?

Parametry masz na oko wrzucone, w Allegro.
Spośród 2 modeli do 3000 wybrałbym ten. Druga opcja ma procesor słabszy, mniej wiecej jak ten Intel 10xxx, dlatego bym zaryzykował.

Lenovo IdeaPad L340-17 R5 3500U 8GB 128SSD+1TB W10 9766326220 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

Primo procek jest o 40% lepszy od tego Intela 10 generacji, secundo “karta graficzna” też powinna być lekko lepsza (da sie nawet w najniższych i 30-35fps grać w Wiedźmina). Matryca Full HD 17 cali, da trochę komfortu, dysk ssd nie jest duży, ale na śmieci (zdjecia z wakacji) jest HDD. No i Windows w cenie. Firmy nie znam, więc na ryzyko bierzesz. Minusy to pewnie lutowana jedna kość RAM i raczej ciężko brać go na wakacje pociągiem, większy, cięższy i delikatniejszy. :wink:

W poście jest informacja o programie wyprzedażowym i “może posiadac ryski w części roboczej obudowy”, trzeba więc zapytać co za program i poprosić o zdjęcia.

Porównanie procków
Intel Core i3-1005G1 @ 1.20GHz vs AMD Ryzen 5 3500U [cpubenchmark.net] by PassMark Software

Parametry, jak chcesz zmień filtry ceny etc.

Laptopy, notebooki, ultrabooki do 3000 zł , Intel Core i5, 8 GB RAM - Allegro.pl

@anon7248146 Tylko jak już polecasz z Allegro to warto sprawdzić, w szczególności laptop. Ten model który podałeś nie występował w Polsce z taką konfiguracją, przynajmniej nie kojarzę. Dodatkowo potwierdzałby to opis, strzelam ze zagraniczna dystrybucja.

Stan Nowy, z programu wyprzedażowego producenta, może posiadać ryski w częściach roboczych obudowy co nie przeszkadza w eksploatacji., zdjęcia poglądowe. Laptop nowy, zapakowany w certyfikowany karton.

Gwarancja jest 12 miesięcy i to sklepu nie producenta.
Konfiguracja sama w sobie jest ok.

@uayo HP 15s Ryzen 5-4500/8GB/512/Win10
Budżetowy model w obudowie slim, dzięki czemu waga jest poniżej 1,8k. Jest to model 15-calowy z matowa matryca, procesor nowej generacji 6 rdzeniowy, większy dysk SSD i system w cenie.

Ewentualnie Acer Aspire 5 i3-1115G4/8GB/512/W10 IPS Srebrny
Słabsza konfiguracja jest trochę lepsze wykonanie oraz matryca IPS.

Porównanie które podał Marcin jeżeli chodzi o procesory, tylko dodałem też polecone modele:

1 polubienie

Dlatego zasugerowałem zapytać i o “sposób otrzymania dostawy” i o “zdjęcia stanu”.

HP i Acer są OK, bardziej bym ku pierwszemu się skłaniał, tylko kurczę jako stacjonarny średnio lubię 15, ale jeżeli Matka Autora lubi… to ok. :wink:

bierz mame pod reke i do sklepu plus wymagania door to door

Jeśli chodzi o nówki to myślę, że ten HP powinien mamie wystarczyć, 8 GB RAM, jest Windows, do domowego użytku procesor też spokojnie da radę https://www.x-kom.pl/p/598173-notebook-laptop-156-hp-15-ryzen-5-3500-8gb-256-win10.html

Dziękuję wszystkim za pomoc kupiliśmy tego HP https://www.x-kom.pl/p/604427-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-4500-8gb-512-win10.html?partnerid=100448925&sm12=MTc=&ts=1606413052&token=8dde3f79cc56a4cba15f8675e4b70df3&88
Mama zachwycona, powiedziała, że nawet nie przypuszczała, że laptop może chodzić tak szybko :slight_smile:

Załóż jej konto Epica, rozdają co tydzień takie gry, które jej pójdą, a może przekona się i z nudy zacznie np. grać w wyścigi/simsy/inne zręcznościowi/logiczne etc. :wink:

Zapytam, może się przekona. Na razie lubi gry tego typu https://www.youtube.com/watch?v=KiLX0qhBfvk&t=34s :slight_smile:

Ciesze się, że model odpowiada i mogłem pomóc :slight_smile:
Dość prędko dostaliście dostawe.

Był u mamy na miejscu w sklepie :slight_smile:

1 polubienie