Laptop dla muzyka do 3 tys. zł


(Piotr Kluzowicz) #1

Witam.

Kolega zamierza kupić laptopa w cenie do 3 tys. zł. Ma służyć głównie do muzyki (nagrywanie, odtwarzanie podczas koncertów). Karta dźwiękowa będzie zewnętrzna. Ważne jest żeby był szybki (jak najmniejsze opóźnienie między wydaniem polecenia, a wyjściem sygnału z komputera). Bardzo proszę o pomoc, najchętniej konkretne modele.

Pozdrawiam


(slawex1983) #2

Do takich celów lepszy będzie jakiś netbook z WindowsemXP. Mały, poręczny, długo działa na baterii. Szybkość będzie wystarczająca, a cena 3x niższa.


(Piotr Kluzowicz) #3

Ciekawe spostrzeżenie. A czy mógłbyś zaproponować konkretne modele jakichś dobrych netbooków? Wybór jest niemały, a ja się na tym zbytnio nie znam… Z góry dziękuję :slight_smile:


(slawex1983) #4

Generalnie wszystkie są do siebie podobne. Wystarczy model z procesorem Atom 450/455 i 1 GB RAM. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na opcjonalne funkcjonalności (*), żeby po zakupie nie okazało się przypadkiem, iż nie ma bluetooth oraz akumulatora dużej pojemności.

Tu masz po jednym z modeli od kilku popularnych producentów. Cena poniżej 1000 zł

eMachines:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 1G16I.html

+cena

-niska pojemność baterii

-pamięć DDR2

Samsung:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 01PL_.html

+przyzwoita cena

+matowy ekran

+długi czas pracy na akumulatorze

-pamięć DDR2

MSI:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … y_DOS.html

+niska cena (pod warunkiem, że bez systemu)

+długi czas działania na akumulatorze

+pamięć DDR3

+dość pojemny dysk twardy

-ekran typu glare (błyszczący)

Rozumiem, że zewnętrzna karta dźwiękowa będzie podpięta pod port USB? Do nagrywania muzyki będą się nadawały doskonale. Do surfowania po Internecie również są przyzwoite, choć trzeba mieć na uwadze dość niską rozdzielczość ekranu (1024x600) ale idzie się przyzwyczaić. Poza tym świetne, małe komputerki. Spokojnie odtwarzają filmy Xvid, z HD mogą mieć problemy, a FullHD je przerasta. O grach lepiej nie mówić.


(lith) #5

Z rzeczy, które imo mogą mieć znaczenie to nie maja napędu optycznego, nie wiem czy do jakiś zabiegów przetwarzaniem muzyki nie będzie słaby… po za tym praca z netbookiem może być średnio wygodna. WIęc do odtwarzania- spoko… do tworzenia i nagrywania to raczej miernie według mnie.


(Piotr Kluzowicz) #6

Slawex1983 , bardzo dziękuję za te propozycje, ale

po 1. brak napędu CD/DVD będzie problemem…

po 2. znajomy wolałby jednak pełnoprawnego laptopa. Ma do wydania te 3 tysiące.

Tak więc, jaki laptop za 3 tys. zł ?


(slawex1983) #7

Całkowicie zapomniałem o CD :slight_smile:


(Piotr Kluzowicz) #8

Czy nikt nie jest w stanie nic doradzić?


(lith) #9

Może dlatego, że jak dla mnie to taki laptop dla muzyka przy zewnętrznej dźwiękowce to nic specjalnego mieć nie musi w porównaniu do zwykłych laptopów. Przynajmniej tak wynika z tego co napisałeś.


(Piotr Kluzowicz) #10

Ok. To postawię inaczej pytanie: Jakiego laptopa kupić za 3 tys. zł? (Jaki jest najlepszy?)


(Wolfgar) #11

Bez systemu: Ogólnie w tym przedziale polecałbym http://www.x-kom.pl/p/60219-notebook-laptop-17,3-dell-vostro-3700-i3-370m-2048-250-gt330-srebrny.html Jest duży więc będzie mógł sobie np swobodnie traktora używać. Ma tylko 2GB ramu ale ma też 1 slot wolny więc za te 150zł można spokojnie kupić drugie 2GB. Ma coś koło 30 miesięcy jednej z najlepszych gwarancji na rynku (Next business Day) - Dzwonisz mówisz co się dzieje. Następnego dnia roboczego jest u Ciebie serwisant i naprawia co nie działa.

Alternatywa :http://www.x-kom.pl/p/64881-notebook-laptop-17,3-asus-n73sv-ty037-4-i3-2310-4gb-500-dvd-rw.html

Z systemem:

http://www.x-kom.pl/p/59538-notebook-laptop-15,6-sony-vpc-eb3s1e-bq-i5-460m-4096-500-dvd-rw-7hp64.html - Ogólnie wadą tego komputera (dlaczego nie wybrałem go) był nie za długi czas pracy na baterii. Tak po za tym jest to całkiem niezła konstrukcja i pozwoli nawet zagrać w jakieś podstawowe gry.

http://www.x-kom.pl/p/63959-notebook-laptop-17,3-asus-k72jt-ty045v-4-i5-480m-4096-640-dvd-rw-7hp64.html - Duży, całkiem wydajny.

Kryteria jakie obrałem to: Mała mobilność (muzyk raczej nie siedzi z komputerem w kawiarniach) Duży ekran - Aby widzieć całego traktora, biorąc pod uwagę, że karta będzie zewnętrzna można było olać wybór karty dźwiękowej.


(Piotr Kluzowicz) #12

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :slight_smile: Zastanawia mnie tylko jak to jest, że te dwa ostatnie laptopy są w tej samej cenie, co dwa pierwsze, a mają system operacyjny, lepsze procki i więcej RAMu, większe dyski. W czym tkwi haczyk?


(Wolfgar) #13

Pierwszy to Dell :wink: To zobowiązuje. No i trochę płaci się za tą wspaniałą gwarancję. Drugi laptop posiada nowy procek z serii Sandy Brigde więc to jest jeden z czynników nabijających cenę.


(Piotr Kluzowicz) #14

Dzięki za pomoc :slight_smile: . Jeśli ktoś jeszcze miałby jakieś propozycje to proszę pisać.