Laptop dla programisty (działający z Linuksem)

Poszukuje laptopa, o ile o oprogramowaniu coś tam wiem to o sprzęcie nie mam bladego pojęcia. Moje wymagania to:

Linux działa bez problemu (Ubuntu);

Czas działania na baterii jest dość wysoki (fajnie by było ponad 4h);

Można uznać, że codziennie będzie na świeżym powietrzu więc żeby był w miarę lekki (pleców żeby mi nie urwało);

Ekran taki żeby było coś widać, ale bez przesady, nie chce kobyły szerszej ode mnie (15"?);

Preferuje matowy, ale i tak większość czasu spędzam w pomieszczeniach/środkach komunikacji więc słońce mi nie straszne;

Usb 3x starczy, ale tak rozłożone żeby dało się z nich korzystać;

Wi-fi, bluetooth mile widziany, kamerka niepotrzebna (jak będzie to może coś z nią po programuje ale jak nie to nie);

Klawiatura wygodna (jak dostane konkretne nazwy to się przejdę po sklepach i sprawdzę czy mi odpowiada);

Programować będę w C (nie jakieś skomplikowane programy, tylko małe i wydajne na zawody programistyczne) oraz Java (SE i na Androida chce, używam Eclipse);

Nie wykluczone, że będę do szkoły w jakimś C# czy czymś podobnym pisać więc Windows na wirtualnej maszynie fajnie jakby sprawnie działał, ale zainstalowany obok pewnie też będzie;

Nie jestem zapalonym graczem, ale od czasu do czasu lubię zagrać, nie muszą to być jakieś super nowości, ale miło jakieś w miarę nowe gry chociaż na minimalnych pograć (GTA IV nie musi działać);

Lubię żelowe okna;

System operacyjny nie potrzebny;

Ram jest ważny, myślę (teraz mam 4GB, starcza);

2 laptopy już mi poległy na matrycy, więc porządne materiały i wykończenie (aktualny się rusza w każdym możliwym miejscu);

Touchpad nie jest zbyt często używany, ale nie chce jakiegoś dołka z materiałem nieprzyjemnym w dotyku (w Toshibach takie widziałem);

Niech się nie grzeje jak głupi jak nie ma potrzeby (siedziałem kiedyś przed HP to mało mi włosów nie spaliło);

Nie za głośny (nie chce żeby cała sala wiedziała, że właśnie włączyłem laptopa);

Dysk nie musi być duży, mogę trzymać sporo na zewnętrznym;

Oglądam sporo filmów;

Nie chce żadnych paneli dotykowych (jak w HP niektórych), czytników palców ani żadnych innym niepotrzebnych śmieci;

Nie chciałbym wydać więcej niż 1,5k, koniecznie ze sklepu.

Licze na wszą pomoc w doborze optymalnego laptopa.

Może:

http://allegro.pl/ibm-lenovo-thinkpad-e … 66008.html

?

Obawiam się, że dwa GB ramu to za mało. Nie napisałem tego ale mam w zwyczaju nie wyłączać komputera, tylko hibernuje. Jeszcze odpalam jakiś program (czy grę), porobie coś zminimalizuje, trochę internetu, porobię coś innego wrócę to tego pierwszego programu, resztę minimalizując, ale zapomnę o nim i za jakiś czas go wyłączę. Kiedyś Firefox zajmował mi prawie 1 GB. Eclipse w zasadzie nie wyłączam. A z tym, że ze sklepu to chodziło mi o fakturę. Laptop może troszkę przekroczyć 1,5K

Proponował bym Asusa z i3, jeden z moich domowników ma takiego (ze stanów), znajomy ostatnio kupił takiego w Polsce, wydajność bardzo dobra, 4GB ramu jest, Visual Studio/Netbeans/Eclipse/jDeveloper czy co tam chcesz będzie działać bez zająknięcia, procek i3 to 2 rdzenie z HT, czyli udawane 4.

Cena około 1500 zł, bez systemu, jak chcesz spytam znajomego gdzie go kupił.

PS:

Duke Nukem Forever działa, ale nie na maksymalnych :slight_smile:

Jak byś mógł podrzucić pełną nazwę

asus x52-je

http://allegro.pl/x52je-k52jt-i3-370-4g … 46947.html

Bez systemu, w biosie można nawet ustawić własny screen producenta:)