Laptop dla starszej Pani do 1800zł

Witam.

Poszukuję laptopa dla starszej sąsiadki. Do kwoty 1800zł licząc niższy przedział.
Jej wymaganiem jest po prostu to by laptop miał kamerkę do skype, jednak z tego co wiem we wszystkich laptopach nawet za kwotę 3000zł parametrami kamerki nie powalają.

Osobiście znalazłem coś takiego: Mój link
Myślałem nad czymś z i3 ale to już przekroczy budżet. Albo jedynie sprzęt bez systemu co również nie wchodzi w grę.

Będzie to działało w miarę ok z takim prockiem?
No i sąsiadka stwierdziła, żę jeżli kamerka 0.3mpix nie da rady to dokupi się przenośną.
Znalazłem takiego creativa Mój link.

Wybór ok czy jednak poleciłby ktoś coś lepszego?

Niekoniecznie:


Jest to dodatkowo wersja z dyskiem SSD i systemem Windows 8.1 with bing (z tego co wiem można w jej miejsce zainstalować zwykłą 8,1 używając tego samego klucza).
Jest jeszcze wersja tego laptopa z szybszą kartą sieciową, ale tylko z zintegrowaną grafiką więc pierwsza opcja wydaje mi się najlepsza.

Albo jeszcze tańsza wersja, ze zintegrowaną grafiką i bez systemu operacyjnego:

128GB SSD w mojej opinii to wystarczające miejsce dla starszej osoby. Kamerki jakie są w laptopach takie są, ale do rozmów skype czy innych komunikatorów z każdego laptopa powinna wystarczyć - tym się przecież nie robi zdjęć hd :wink:

Problem jest taki, że trzeba zamknąć się w tych 1800zł a niższa kwota jest mile widziana. Wszystkie propozycjje super, tylko jedna opcja 1800zł, a nie wiadomo czy to mikrofon w laptopie w ogóle się do czegoś nada. Dedykowana grafika zupełnie niepotrzebna. Opcje bez systemu odpadają bo sam windows z tego co widzę ponad 300zł.

Dylemat jest taki, że prezentując laptop za 1500zł babeczka będzie się w takiej cenie chciała zamknąć i tu pytanie czy jeżeli bym został przy tym asusie, pójdzie to w miare przy samej przeglądarce i skype?

Przestrzegam przed kupowaniem laptopa przez internet. W tanich laptopach producenci montują badziewne matryce i starsza pani będzie się denerwować, gdy podczas oglądania filmu realne kolory będą na 1/3 wysokości ekranu. Druga sprawa to wolny HDD, lepiej kupić lapka z dyskiem SSD, chociaż 120 GB, co do procesora to I3 byłby wystarczający. Gwarantuję, że starsza pani będzie zadowolona. Pytanie gdzie to kupić, niestety trzeba poszukać, nic na siłę, jak to mówią, co nagle to po diable.

Lepiej kupić coś lepszego na raty, niż przeklinać skąpstwo, po aktualizacji systemu, albo chociażby przeglądarki.

W prawdzie teraz zauwważyłem, że wspomniałeś o tej wersji z systemem w8 with bing w pierwszej propozycji. Widzę, że jest to rzecz opcjonalna. Pisać w tej sprawie do morele?

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem to lepiej dopytaj, bo nie wiem o co chodzi z tą opcjonalnością.

Ale generalnie po co corei3, który generuje koszty, a komputer ma służyć głównie do skype, pewnie maila, obejrzenia zdjęć czy filmu, do przeglądania sieci. Moim zdaniem można kupić słabszy a tańszy, skoro budżet jest bardzo istotny.

Np. taki za 1499zł. Niewiele mniej wydajny, znacznie tańszy no i na baterii dłużej pochodzi. No i z dyskiem SSD.

Jeśli głównym czynnikiem jest cena, a nie wydajność to twoja propozycja faktycznie jest lepsza. Procesor troszkę słabszy i cichszy bo się tak nie grzeje, brak karty graficznej też obniża cenę, ale z akumulatorem to już nie na pewno bo pojemnościowo jest mniejszy (32Wh do 24Wh) - chociaż bateria pewnie też nie jest wyznacznikiem.
W każdym razie na morele cena takiego jak proponujesz jest 130zł niższa :wink:

Jeżeli priorytetem jest cena, a nie do końca komfort - choć wiadomo, że każdy chce używać komputer, którybędzie działał w miarę szybko - to, to ostatnie rozwiązanie jest najlepsze. Starszej Pani nie są potrzebne klatki na sekundę, szybkości sieci powyżej 100Mbit, bo poprostu ona tego nie wykorzysta. Komputer zaproponowany z ostatnim konfigiem, jest wystarczający. Po a tym można jeszcze co nieco wycisnąć z samego systemu odpowiednio go konfigurując.

Ten co Ty linkujesz w morele ma inny, słabszy procesor (N3060), ten z x-kom N3710, no ale też może być - w końcu jeszcze tańszy. :slight_smile:

Dołożyłbym 300 zł i kupił Acera E5. Głównie dlatego, że ma łatwą możliwość samodzielnej rozbudowy (dysk, pamięć).

Jeśli jednak cena jest kluczem, to może tańszą wersję z AMD:

1 polubienie

A w czym ten drugi Acer jest powiedzmy lepszy od tego lenovo z ssd 128gb, że warto go kupić. Bo chyba zdecyduje się na tą wersję lenovo.

Jak mówię nie znam się za bardzo na laptopach i wiem, że w tej cenie cudów nie ma. Że za lapki z prockiem i3 trzeba troszke więcej dać, ale faktycznie lepiej chyba mieć chociaż te ssd ze słabym procesorem. Bo komfort pracy będzie znacznie większy. szkoda, że dysk nie jest na m2 bo potem nie wrzucę zwykłego hdd?

Te IdePady mają napęd DVD więc nie ma problemu z rozbudową o dodatkowy dysk. Wywala się napęd DVD z którego w dzisiejszych czasach nikt nie korzysta i na jego miejsce montuje dysk twardy w specjalnej kieszeni która nie kosztuje dużo.
Co do polecanych laptopów zdecyduj sam, ale z doświadczenia wiem, że SSD daje kopa systemowi, może nawet bardziej zauważalnego niż procesor przy takich zastosowania jak wspomniałeś.

No chyba zdecyduje się na tego lenovo. Sąsiedzi starsi wiekiem więc pewnie nawet nie będą rozbudowywać ani ramu, który w lenovo jest wlutowany ani dokupywać dysku. Poczekam jeszcze trochę to i może się jakaś propozycja jeszcze trafi.

Jakością matrycy oraz łatwością rozbudowy i serwisu. No i celeron N3060 - tego CPU można zagotować Firefoxem :slight_smile:

A o którym laptopie mówisz bo chyba 2ga opcja lenovo ma celerona.a ja wspomniałem o 1szej

Racja, nie grzeszy wydajnością, ale to już była opcja mocno budżetowa, jako odpowiedź do Radek68 :wink:

Żadne Atomy vel Pentiumy-N! Minimum Pentium-U, a najlepiej Core i3-U jeżeli laptop ma nie ma być źródłem stresu

Dlaczego nie pomyślisz o czymś poleasingowym, z i5, albo i7 oraz SSD ? Moim zdaniem jakoś laptopa będzie lepsza bo dobre marki zazwyczaj (dell, hp, lenovo thinkpad), wydajniejszy niż tanizna marketowa a będzie dużo tańszy. Ja tak kupiłem stacje z Xeonem 12 wątkowym za 1500zł i służy jako stacja do projektowania systemów rozproszonych gdzie chodzi sporo wątków na każdym węźle. Serio od paru lat jest napędzana bańka nowego sprzętu, nie daj się omamić.