Laptop dla studenta, 3000-3500 PLN

Witajcie,

jestem nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem z działem ale mam pewien problem. Chciałbym kupić laptop, który będzie spełniał odpowiednie wymagania przy odpowiedniej cenie. Poczyniłem pewne poszukiwania i mam już swoje propozycje. Do rzeczy:

Czego oczekuje od komputera:

 

-student polibudy, więc potrzebuje dobry procesor do programów graficznych 3D, projektanckich typu AutoCad i inne. Chyba najlepszą opcją będzie zakup procesora INTEL i7. I tutaj pojawiają się dwa problemy: a) czy im wyższy numerek to lepszy procek b) który model według Was jest najlepszy w optymalnej cenie

  • grafika

Do tej pory korzystałem z kart nvidia i mam do nich już zaufanie. Również je polecacie, czy moze doradzacie np radeona? Jakie mieliście doświadczenia z kartami geforce GTX? -pamięć RAM no to chyba wiadomo że wypadałoby utrzymać się na poziomie 8 GB -pamięć zwykła mysle ze 1TB wystarczy

  • ekran

w miare duży (dobry do gier) z dobrymi kątami widzenia (do filmów) -dysk HDD a SSD czy jak średniozaawansowany użytkownik zauważe różnice pomiedzy tym jak dziala system zainstalowany na dysku SSD a jak na HDD? warto dopłacać te pare stówek?

  • marka które marki polecacie? zauważyłem że ostatnio LENOVO wypuszcza tanie laptopy z dobrym wnętrzem. Jeżeli ktoś ma to chciałbym się dowiedzieć czy np traci taki lapek na obudowie (cienka i łatwa do uszkodzenia)? Jakie według Was marki są dobre i dlaczego? Kolega z pokoju twierdzi że dobrze będzie jak kupie ACER’a ze wzgledu na to ze jest dosc trwały (“nie do zaj354nia” jak to on mówi). Może warto by rozglądnąć się np. za DELLem czy ASUSem?

  • cena podana w temacie, ale jak laptop bedzie b. dobry tj. na kilka lat i przyszlosciowy to moge szarpnac sie na 4,0-4,5 k :slight_smile:

  • BATERIA : tutaj moja wiedza się kończy. Powiedzcie czy na baterie bardziej wpływa klasa czy sposób jej używania? Miałem dwa laptopy i po 2-3 latach bateria była do wyrzucenia, wiec nie chce tutaj popełnić wtopy.

 

Dużo pytań, dużo czytania ale nie lubie głupio wydawać pieniędzy a moi znajomi nie za bardzo się orientują w dzisiejszym rynku laptopów.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam, Kamil  8)

Będziesz grał? Jeśli tak, to jakie gry. 

System ma być w zestawie już?

 

COD 4, COD MW 3, Fifa nie jakas nowa, nieedforspeed :slight_smile: no i BF3 ofc moze BF4 jak mi sie uda tanio kupić

Najlepiej bez systemu bo taniej bedzie :slight_smile: z reszta mam w7 64 bit u siebie w domu takze luz :slight_smile: bo slyszalem ze w8 jest średnia i jeszcze ten interfejs mnie przeraza

Tak więc wg mnie najlepszym wyborem będzie tutaj Lenovo Y50-70 z i7 i GTX860:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-y50-70-59-433479-690793/

 

i7 zapewni sporą moc obliczeniową, której potrzebujesz. Z GTX860 spokojnie pograsz we wszystkie gierki, które wymieniłeś. Najmocniejsza konfiguracja w tej cenie krótko mówiąc. Do tego podświetlana klawiatura z bajerów. Polecam do tego jakąśpodkładkę chłodzącą.

Możesz też rozważyć zakup laptopa bez systemu.

 

http://www.x-kom.pl/p/215063-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i7-4710hq-8gb-1000-gtx860m-fhd.html

 

 

Bardzo fajna matrycja. Matowa,Led,Ips no i masz Slot na dysk ssd (msata)