Laptop dla studentki do 2000 zł

Cześć!
W przyszłym roku wybieram się na studia i wszystko wskazuje na to, że będę musiała zamienić mojego staruszka-ASUSka na laptopa. Wprawdzie mam jeszcze sporo czasu, ale ze względu na nacisk rodziny muszę powoli zacząć się zastanawiać.
Laptop posłużyłby mi między innymi do prowadzenia notatek (oraz wykonywania innych czynności związanymi ze studiami) i gier. Nie celuję w najnowsze tytuły, głównie pykam w “starocia”, które dźwiga nawet mój obecny PC. Zależy mi na tym, by takie gierki jak np. WoW czy LoL chodziły w miarę przyzwoicie. Poza tym wiadomo, inne sprawy związane z codziennym użytkowaniem.
Poza tym, dosyć istotna jest waga. Dobrze byłoby, gdyby laptop ważył około 2kg, noszenie ze sobą cięższego sprzętu byłoby dosyć problematyczne.
Mój budżet to 2000 złotych. Nie jestem w stanie dołożyć więcej. W tej cenie nie spodziewam się fajerwerków, lecz zastanawiam się, ile maksymalnie jestem w stanie “wyciągnąć” z takim funduszem.
Kompletnie nie znam się na laptopach, jednak znajomi polecali mi zainteresowanie się Lenovo (ale jestem otwarta także na inne propozycje). Po naradzie z moim “specem”, zatrzymaliśmy się na tym modelu, jednak tak jak wcześniej wspomniałam, moja wiedza jest raczej nikła. Dlatego też proszę was o poradę :).

Kategorycznie nie, stary model, wtedy i3 nie miały jeszcze trybu turbo.
Musisz szukać i3 od 8smej generacji czyli i3-8XXX lub wyższej, do tego 8GB RAM, co namjniej 250 GB SSD i MX 150/230/250 lub z procesorem Ryzen 2500U/3500U i 8GB RAM i SSD 250GB (bez dedykowanej grafiki).

1 polubienie

Złom. Procesor stary + brak karty graficznej… to niewiele da. :wink:
Szukaj Ryzen 2500U LUB i3-8xxx z MX 130/150 + 8GB RAM + 256 GB SSD

1 polubienie

Dziękuję wam za rady i wskazanie czego konkretnie szukać :). Pogrzebałam trochę i znalazłam parę modeli.
Czy jest tutaj cokolwiek wartego uwagi? Czy może szukać jeszcze czegoś innego?
BIZNESOWY LENOVO i3-8130U 8GB SSD480 Full HD Win10
Laptop Lenovo 320-15IKBN 80XL042BPB i5-7200U Win10
Lenovo ideapad V130-15 i5-7200U 8GB 256SSD FHD W10
ASUS VIVOBOOK R520U i3-8130U 8GB 500ssd 24mscGWAR
Laptop LENOVO 330 i3-8130U 8GB 256GB MX150 FHD W10
LENOVO 330-15 FHD i3-8130U 8GB 256G PCIe MX150 W10

Te 2 ostatnie bo mają dedykowaną grafikę MX150, bez tego ciężko by było z grami. Ogólnie jeśli decydując się na jakąś konkretną aukcję do zakupu i będzie to kupowane z allegro, to pamiętaj aby zwracać uwagę na rodzaj gwarancji.
Gwarancja producenta - tak.
Gwarancja sprzedawcy (wyjątkami mogą być duże firmy jak x-kom, komputronik czy morele) - nie.
Dlaczego? Gwarancją producenta czy jednego z tych sklepów oznacza, że w razie czego laptop zostanie naprawiony. Biorąc z gwarancją sprzedawcy XYZ z Pcimia Dolnego ryzykujesz, że cokolwiek będzie z winy użytkownika lub, że w ich ocenie jest to nie do naprawy.

1 polubienie

Konfiguracja Lenovo V, w tej cenie niezbyt korzystna. Celuj w Vega 8 lub MX150/MX250.
Lenovo IdeaPad S340-15 Ryzen 5/8GB/256/Win10
Zintegrowana Vega wystarczy do ww. gier. Tym bardziej że dodatkowo dostajesz wydajniejszy procesor, na poziomie i5U 8 generacji.

HP 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10
Model z nowszym procesor, dodatkowo matryca jest IPS - zapewni lepsze kąty widzenia.

Budżetowa Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/256/Win10 MX150

1 polubienie

Autorko zapomnij o tym modelu, obudowa to tandetny plastik, a transportując na zajęcia będzie szansa że się uszkodzi, wiem bo mam laptopa w domu.

1 polubienie

Ja bardzo lubię hp, są wytrzymałe, mam 4 lata i nic się z nim nie dzieje, więc smiało mogę polecić szczególnie osobie, która musi wziąć go na zajęcia.

1 polubienie

Na pewno nie ten model, więc proszę bez wprowadzania w błąd…

1 polubienie

Dziękuję wszystkim za wskazówki i uchronienie mnie przed nieudanym zakupem ;). Po przemyśleniu wszystkiego zecydowałam się na zakup IdeaPada. Sprawę uważam za rozwiązaną!

Z Ryzenem czy Intelem, dwa padły w poście. W sumie oba lepsze od pierwszego, który miałaś na oku. :wink: