Laptop długo się uruchamia

Witam. Od niedawna mój laptop bardzo długo się uruchamia do ekranu powitania. Po przeczytaniu podobnego wątku wyłączyłem pare usług jak i programów w startup. Wyłączyłem tylko kilka bo co do reszty nie jestem pewnien. Czy mógłbym prosić o jakieś rady lub sugestie co mógłbym jeszcze zrobić lub wyłączyć. Jakie informacje będą potrzebne do pomocy. Z góry dziękuję za pomoc.

Proponuje przeprowadzić optymalizacje systemu( np.: TuneUp Utilities 2011- Wersja płatna lub WinUtilities 10.34 Free Edition- Wersja darmowa) + przeskanować skanerem na żądanie (np.:Malwarebytes Anti-Malware 1.51.2.1300 lub Emsisoft Emergency Kit 1.0.0.25)

PS: Wyczyścić komputer -CCleaner 3.11.1541 - Po instalacji zmienić ustawienia. Wchodzimy ustawienia i zmieniamy na Bezpieczne usuwanie pliku (Wolniejsze), zostawiamy Proste nadpisanie (1 przebieg). Czyścimy komputer i Rejestr.

Napisz jak poszło.

Wykonałem wszystkie zabiegi, laptop trochę przyspieszył jednak ciągle uruchamia się okolo 15 minut!

Jak możesz to sprawdź, jakie programy uruchamiają się z systemem i wyłącz ,niepotrzebne’’. W programie do optymalizacji jest taka możliwość, wyłączenia i włączenia. Jaki program antywirusowy posiadasz? Miałem podobny przypadek u kolegi system długo startował po zmianie antywirusa wszystko wróciło do normy.