Laptop długo się uruchamia

(Zbysiek4) #1

Witam. Pewnego czasu mam problem z laptopem, a zaczęło się to od tego jak chciałem zmienić parametry monitora. Długo się uruchamia, podczas rozruchu pojawia się na 2 sek. fioletowy ekran, po czym znika. Potem znowu się pojawi do momentu “Zapraszamy” i znowu trzeba długo czekać. Ogólnie mówiąc komputer uruchamia się jakieś 5 minut a nie ma w autostarcie dużo programów. Pomożecie mi co zrobić aby normalnie się uruchamiał? Pozdrawiam :slight_smile:

(Conclusion) #2

Nominalna rozdzielczość 1280 x 800 Innej nie ustawiaj .

Wyłącz komputer,wyjmij baterie,wyjmij kości Ramu, naciśnij włącznik zasilania laptopa na 1-2 sekundy.

Ram do środka, wsadź baterie i włącz laptopa.

(Zbysiek4) #3

Ale jeśli aktywny monitor (1) ma rozdzielczość 1024 na 768 pikseli a nieaktywny ma 800 na 600 pikseli to mimo to zmienić w aktywnym monitorze rozdzielczość? A czy kostki ram też koniecznie trzeba wyjmować?

(Conclusion) #4

Rozdzielczość jaka została podana przezemnie pochodzi ze strony fabrycznej Twego laptopa. Pamiętaj ze masz ekran 15 - 4 .

Kostki ramu warto -lecz nie musowo - trzeba wyjąć i włożyć jak w opisie , ponieważ pamięć komputera zostaje wszelkimi zmianami jakie robimy zmuszona do działania i zapamiętuję procesy , może lecz nie musi wpływać to na prace komputera.

Proponuje Tobie sprawdzić czy przyniosło to pozytywne efekty :slight_smile:

(Zbysiek4) #5

Jedynie jaką rozdzielczość mogę ustawić to: 800 na 600 pikseli, 1024 na 768 i 1366 na 768. Małe sprostowanie: to na laptopie żony się to dzieje, ten co teraz na nim pisze. Wersja Asus k500j.

(Conclusion) #6

To te parametry.

Matryca (przekątna) 15,4 cale

Matryca (rozdzielczość) WXGA 1280 x 800 (16:10)

Matryca (powłoka) świecąca

Matryca (opis) TFT WXGA 1280x800 COLOR SHINE

Tutaj opis laptopa http://www.morele.net/laptop-asus-f3f-a … bsy-95668/

Wiec ta rozdzielczość 1024 na 768 jest odpowiednia.