Laptop długo się włącza, powoli działa, internet się zacina

Witam. Ostatnio laptop zaczał się mulić. Długo sie włącza, dlugo otwiera jakikolwiek program, internet się muli. Po otwarciu np. Internetu zuzycie procesora wynosi 70-80%  Mój laptop to Toshiba Sattelite L755 2x2 GH 4Gb RAM System to Windows 7. Pomoże ktoś ??

Hej,

Wykonaj logi (OTL.txt i Extras.txt) programem OTL - informacje o tym, jak dokładnie ustawić program i gdzie zamieścić logi znajdziesz w temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narz%C4%99dzi-nieingerencyjnych/.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co masz w autostarcie? Co masz zainstalowane? Uruchom ccleanera i wybierz narzędzia z menu. Zainstalowane programy - masz po prawej na dole - zapisz do pliku tekstowego. Tak samo, gdy wybierzesz autostart. W pierwszej zakładce windows, masz też opcję - zapisz do pliku.

Pokaż.

http://www.wklej.org/id/1291335/ logi OTL Extras

Na początek odinstaluj  winampa. Bugów tego playera, nie da się naprawiać. Odinstaluj takim małym programem portable:

http://portable.info.pl/wise-program-uninstaller-portable/ Porównywalny do revo uninstallera, ale moim skromnym zdaniem, sprząta więcej.

Czekaj na speca od logów.

odinstalowalem i czekam na speca od logów :slight_smile:

Dodane

HwMonitor pokazal ze w stanie spoczynku procesor ma 42 stopnie a jak wlączyłem gre mial 85 stopni.

Hej,

Trochę dużo, jak na procesor, który Tj max ma ustalone na poziomie 100 stopni. Pewnie przydałoby się czyszczenie generalne laptopa razem z wymianą pasty na procesorze.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli od przegrzewania procka może tak wolno chodzić?

Hej,

Może tak być. Najlepiej wrzuć screeny z programy HWInfo - zakładka Sensors. Najpierw przez jakieś 1 minut mocno obciąż komputer - na przykład wymagającą grą - a następnie wykonaj screeny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

daje screena z HWMonitor  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e0fd61b33f0cf0dc.html

Hej,

Jak widać i procesor, i grafika grzeją się zbyt mocno. Jak dla mnie konieczne czyszczenie z wymianą past termoprzewodzących.

Pozdrawiam,

Dimatheus