Laptop długo się włącza, powoli działa, internet się zacina


(Natalia222) #1

Witam. Ostatnio laptop zaczał się mulić. Długo sie włącza, dlugo otwiera jakikolwiek program, internet się muli. Po otwarciu np. Internetu zuzycie procesora wynosi 70-80%  Mój laptop to Toshiba Sattelite L755 2x2 GH 4Gb RAM System to Windows 7. Pomoże ktoś ??


(Dimatheus) #2

Hej,

Wykonaj logi (OTL.txt i Extras.txt) programem OTL - informacje o tym, jak dokładnie ustawić program i gdzie zamieścić logi znajdziesz w temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narz%C4%99dzi-nieingerencyjnych/.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Bogdan_G) #3

Co masz w autostarcie? Co masz zainstalowane? Uruchom ccleanera i wybierz narzędzia z menu. Zainstalowane programy - masz po prawej na dole - zapisz do pliku tekstowego. Tak samo, gdy wybierzesz autostart. W pierwszej zakładce windows, masz też opcję - zapisz do pliku.

Pokaż.


(Natalia222) #4

http://www.wklej.org/id/1291335/ logi OTL Extras


(Bogdan_G) #5

Na początek odinstaluj  winampa. Bugów tego playera, nie da się naprawiać. Odinstaluj takim małym programem portable:

http://portable.info.pl/wise-program-uninstaller-portable/ Porównywalny do revo uninstallera, ale moim skromnym zdaniem, sprząta więcej.

Czekaj na speca od logów.


(Natalia222) #6

odinstalowalem i czekam na speca od logów :slight_smile:

Dodane

HwMonitor pokazal ze w stanie spoczynku procesor ma 42 stopnie a jak wlączyłem gre mial 85 stopni.


(Dimatheus) #7

Hej,

Trochę dużo, jak na procesor, który Tj max ma ustalone na poziomie 100 stopni. Pewnie przydałoby się czyszczenie generalne laptopa razem z wymianą pasty na procesorze.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Natalia222) #8

Czyli od przegrzewania procka może tak wolno chodzić?


(Dimatheus) #9

Hej,

Może tak być. Najlepiej wrzuć screeny z programy HWInfo - zakładka Sensors. Najpierw przez jakieś 1 minut mocno obciąż komputer - na przykład wymagającą grą - a następnie wykonaj screeny.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Natalia222) #10

daje screena z HWMonitor  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e0fd61b33f0cf0dc.html


(Dimatheus) #11

Hej,

Jak widać i procesor, i grafika grzeją się zbyt mocno. Jak dla mnie konieczne czyszczenie z wymianą past termoprzewodzących.

Pozdrawiam,

Dimatheus