Laptop długo się wyłącza

Wiem, że to nie pierwszy tego typu problem, ale prosiłabym podejść do niego indywidualnie.

Otóż laptop, windows 7, długo się zamyka, to znaczy bywa z tym różnie, czasem całkiem sprawnie, jednak częściej trwa to ±3min. A wczoraj ekran wyłączył się, jednak laptop nadal pracował, kontrolki się świeciły. Po iluś tam minutach po prostu wyjęłam baterię.

Dzieje się tak od początku (laptop nowy, od października u.r.) czyli nie powiedziałabym, że jest jakiś zaśmiecony (zainstalowałam tylko Skypea, CCleanera, jakaś tam gra, a potrafił długo się wyłączać przed zainstalowaniem czegokolwiek z mojej strony).

Może zacznę od wstawienia screena zakładki ‘uruchamianie’

I dodam, że po skanowaniu antywirusem (ESET) znalazł coś takiego i usunął -> Win32/Shutdowner.NAL (myślałam, że po tym będzie wszystko ok, ale laptop wyłączał się niecałe 3min.)

 

edit

link do screena http://oi66.tinypic.com/dha7av.jpg

uruchamianie.png

Jeśli będziesz wyłączać laptopa poprzez wyciąganie baterii, to niebawem może być tak, że w ogóle Ci się nie wyłączy lub nawet nie włączy i jedynym rozwiązaniem będzie wysłanie go do serwisu.

Podaj parametry sprzętu. Może jest to jakiś wolniutki laptop ze słabymi parametrami? Wtedy wyłączanie, po zaśmieceniu systemu, może trwać jednak dość długo.

Kolejna rzecz - “shutdowner” - to w takim luźnym tłumaczeniu “zamykacz”. Może już zostawił w systemie ślady.

Zrób wszystko tak jak jest https://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html  Załóż nowego posta w dziale bezpieczeństwo i czekaj cierpliwie na pomoc speców od logów 

Aestumatio :

To było pierwsze i jedyne na razie taki zdarzenie z baterią, wiem, że to złe rozwiązanie

Intel Core i5-4210U @1.7Ghz  2,4Ghz

4GB RAM

AMD Radeon R5 M230, Intel HD Graphics Family

 

ahonen97 :

Ok, napiszę