Laptop do 1000zł


(Lejtuch) #1

Witam.

Chiałbym, abyście znaleźli dla mnie laptopa. Będzie on służył wyłącznie dla Nauki Jazdy, aby odpalic na nim testy na prawo jazdy.

I musi byc nowy, ponieważ chcę wziąc na niego rachunek. :wink:

EDIT

I musi miec wtyk na klawiaturę egzaminacyjną, aby wchodził taki kabel. http://sklepn.prawojazdy.com.pl/photo/1104-2.jpg

Z góry dziękuję


(Revolver0) #2

Może ASUS EEE z Linuksem i wine lub z Windowsem XP zapomnij brak serial portu czy jak to się tam nazywało. W tej cenie to będzie trudno, moim zdaniem bedziesz musial dołożyć te 500 złotych lub pochodzić po jakis elekromarketach i wyczaić jakiś na promocji do 1000. Co do tego portu będziesz musiał zainwestować w jakoś przeplotkę/konwerter z usb na serial port czy na odwrót.

PS

Pewnie jakiś acer czy toshiba ale tu może, choć nie musi być problem z instalacją Windowsa XP i/lub sterowników

np http://www.bluemobility.com.pl/acer-as53151a1g16-lxale0y1653gb-p-3311.html lub z nieco starszym procesorem np. http://allegro.pl/item461213374_okazja_wyprzedaz_centrino_1gb_80gb_15_4.html


(Lejtuch) #3

Revlover0, mógłbyś znaleźc mi takiego laptopa do 2000zł?

Z góry dziękuję


(Revolver0) #4

Po pierwsze musisz wiedzieć co potrzebujesz tzn. do czego musi być komputer i tu jest już odpowiedź do nauki na prawo jazdy i tu nasuwa się pytanie jakie ten program ma wymagania. Myślę że nie jest o aplikacja, która potrzebuje bardzo dobrej karty graficznej więc powinna wystarczyć intel gma lub jakiś ati/czy prosty geforce. Jakie wymagania systemu pewnie windows xp, czy będzie potrzebny dźwięk itd.

I jeszcze jedno najważniejszy jak ma to być konstrukcja słaba czy mocna (jakość wykonania, jakość plastiku czy z czego on tam jest wykonany)

W temacie laptopów za dobrze też niejestem obeznany więc polecam to http://www.nhl.pl/ forum tu znajdziesz najlepszy model z w twoim przedziale cenowym !

Tak jak wcześniej napisałem, potrzebny jest Ci lapek na którym bezproblemowo zainstalujesz Windowsa XP oraz do niego sterownik więc np. teki asus dla przykładu z allegro http://allegro.pl/item462591369_laptop_asus_x51l_t2390_2gb_160gb_wifi_windows_xp.html W tym modelu widzimy, że dołączany jest Windows XP home edition więc ten może się nadać lecz najlepiej poznać opinie większej ilości jak co się tam sprawuje i może będzie i taniej lub lepszy sprzęcik w tym przedziale cenowy czyli do 2000zł

Co do konwertera to tu jest http://allegro.pl/item463160497_konwert ... b9_fv.html Może są inne i lepsze ale coś takiego.


(Lejtuch) #5

Witam :wink:

Przepraszam za OffTop, ale chciałbym się spytac czy ten konwerter http://www.abcdomu.home.pl/sklep/produc ... s_id=31706

będzie działał z kostką egzaminacyjną. Chcę się po prostu upewnic, żeby nie kupic czegoś co nie będzie działac.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

P.S. Przepraszam, że piszę bez litery "ci" ale coś mi nie działa ;/