Laptop do 1000zł

Witam

Poszukuje jakiegoś laptopa z serii netbookowej do ceny ok 1000 zł.

Wymagania co do niego to ekran ok 10 cali, długa praca na baterii. System nie ma aż takiego znaczenia, (raz, że nie mam problemy z obsługą Linuxa czy Windowsa, dwa mam MSDNAA).

Mogę pomóc, lecz mógłbyś powiedzieć do jakich celów będziesz używał komputera, jeżeli do normalnej pracy, czyli: Przeglądanie internetu, praca w edytorze tekstu itp… Jeżeli tak to nie będzie problemu znaleźć taki netbook, drugie pytanie czy komputer powinien zawierać system operacyjny?

Przecież napisał o systemach :wink:

Ma to być lapek na uczelnie. Użytkowanie w czasie wolnym i ewentualnie jakieś notatki.

Mam obecnie laptopa 15,6, na którym normalnie pracuje, ale zastanawiałem się nad opcją czegoś bardziej przenośnego i żeby nie trzeba było gonić za gniazdkiem z prądem.

W tej cenie ciężko polecić coś dobrego. Netbooki są do siebie bardzo podobne i nie odbiegają znacząco czasem pracy od siebie.

Możesz się zastanowić nad dodatkową baterią do swojego laptopa :slight_smile: najtańsze wyjście. Jeśli już jednak chcesz netbooka

to polecam:

Acer AOD257E - cena ok 1100zł

Procesor: Intel Atom N570

Przekątna ekranu: 10,1’’

Pamięć RAM: 2GB

Dysk twardy: 320GB

System operacyjny: Bez systemu

Zdecydowałem się trochę dorzucić kasy jeżeli dostaną większą rozdzielczość niż 1024 x 600. Rozdzielczość 1366 x 736 myślę byłaby optymalna do pracy z Windowsem.

Znalazłem Acer Aspire One 722.

Procesor jest słabszy aniżeli odpowiednik atomowski. Coś jeszcze innego można wybrać.