Laptop do 1200zł (z przesyłką). Jaki?

Witam,

chciałbym zakupić laptop dla starszej osoby, której służy on tylko do przeglądania internetu, posłuchania muzyki i czasami do obejrzenia jakiegoś filmu na YouTube (w 480p).

Warunek to taki, żeby miał Windows 7 Home Premium, Wi-Fi, no i żeby był nowy. Przeglądałem oferty na Allegro, i jest nawet kilka modeli (np. http://allegro.pl/hit-markowy-hp-cq56-2 … 62245.html ), tylko nie wiem czy nie ma jakiegoś haczyka, i czy ogólnie waszym zdaniem kupowanie na Allegro jest bezpieczne?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam :wink:

To czy zakupy w sieci są bezpieczne zależy od sprzedawcy niestety. Ale generalnie można powiedzieć, że tak, są bezpieczne.

Gdybym to ja był na twoim miejscu i musiałbym podjąć decyzję wyboru laptopa, wybierałbym spośród tych:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1464990 (opinie)

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1480046 (opinie)

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1366487 (opinie)

Podane przez Ciebie laptopy nie posiadają systemu operacyjnego.

http://www.proline.pl/?p=ACER+EME732Z

za taką cenę i z systemem operacyjnym znalazłem tylko to, chyba że to może być netbook, to by się sprawa uprościła

Dodane 15.07.2011 (Pt) 11:27

na allegro nie radziłbym kupować

No właśnie wolałbym jednak laptop, netbook ma za mały ekran i rozdzielczość jak na starszą osobę. Ale ten Acer nawet fajny ;].

Dlaczego? ;> mi się wydaje, że jakbym kupował ze sklepu to nic złego się raczej stać nie może :wink:

ja mam różne niemiłe doznania z takimi małymi sklepikami na allegro, osobiście ja wole dopłacić i kupić w zaufanym sklepie, ale ciesze się że mogłem pomóc z tym Acerkiem ;]

Na Allegro jest ubezpieczenie zakupów do 10 tyś zł. Coś nie tak, sprzedawca będzie próbował się wymigać, to zgłasza się sprawę na policję, papier z policji przekazuje Allegro i oddają pieniądze. W czym problem?

Były przypadki, że z Allegro nie chcieli dać, ale kupujący wygrał sprawę cywilną w sądzie i dostał odszkodowanie od sprzedawcy. A potem marudził, że Allegro dodatkowo nie chciało mu oddać (w każdym ubezpieczeniu jest zastrzeżenie, że nie można dostać odszkodowania za szkodę z kilku źródeł). Jest wyrok sądu, ktoś nie chce zapłacić, to zgłasza się do sądu o nadanie klauzuli wykonalności, wtedy do akcji wkracza komornik i dla cwaniaka jest dużo gorzej, gdyż to od niego komornik pobierze sobie za fatygę.

Komornik dużo może - coś wziąć z domu (telefon, komputer, telewizor itd.), wejść na konto bankowe, na pensję, jeśli w mieszkaniu nic nie ma to może nawet mieszkanie zlicytować, weźmie co ma wziąć, resztę odda właścicielowi. Tylko od bezdomnego nie za bardzo da się wyegzekwować.

tu nie chodziło o sprawy karne, bo niestety wszystko było załatwione legalnie, ale o reklamacje produktu, bo z moim SE biegałem 3-4 razy a ciągle było coś nie tak, to świadczy zarówno źle o marce SonyEricson i o sklepie(kioseczku jakimś w centrum warszawy)

LEPIEJ KUPIĆ W DUŻYM SKLEPIE np MediaMakt, RTVeuroAGD, Saturn, Komputronik itd oraz w każdej innej sieci dużych sklepów, drożej, ale bez niepotrzebnych, nieprzyjemnych zakłopotań

Pozdrawiam