Laptop do 1300 zł :)

Potrzebny na cito.

Jak spojrzałem na oferty nowych to praktycznie kaszanka, jest albo Asus X534 na Celeronie z wlutowanym 4GB RAM bez możliwości rozbudowy, albo Lenovo IdeaPad S145-14 na Pentiumie. Żaden nie kusi.

Rozważam zakup poleasingowego Della E7440 za 1000zł, lub ThinkPada L540 za 1200, oba na i5, 8GB, 256SSD

Doradźcie, czy brnę w dobrym kierunku? może jakieś inne modele?

Założenia:
matryca FHD matowa, 8GB ramu, proc najchętniej i5, absolutne min. Pentium.
14~15"
klawiatura najbardziej typowa bez żadnych funkcyjnych / multimedialnych przycisków po bokach, jak ma HP, które mylą przy pisaniu bezwzrokowym
klawiatura numeryczna mile widziana, ale musem nie jest
grafika w procesorze wystarczy
budżet przekraczalny o max 50~70zł

Nawet więcej fajnych modeli do wyboru:




… ja bym powiedział, że brniesz w złym kierunku.

Wygląda super, i5, 8 GB RAM.
Wróć, Atom N4200 i 8 GB RAM jest na pokładzie.
Nie wiem czy jest sens kupować “poleasingowe dobre i wytrzymałe”, które wydajnością sa na poziomie ostatnich netbooków. Tym bardziej, że w w granicach maks 200 zł więcej masz nowego, na gwarancji 2200U, który te i5 zjada 2x.

To tylko pod rozwagę, czy chytry nie zapłaci 2x. :wink:

Według mnie dobre rozwiązanie, tym bardziej, że możesz mieć też tu dobrą matrycę IPS. Dużo lepsze od zakupu czegoś nowego i słabego (jakość). Wiadomo taki zakup starczy na 2-3 lata pracy biurowej, może trochę dłużej (zależy kto jak używa). Jednak w przypadku n owego bez systemu trzeba liczyć minimum 2-2.5 K

Tyle wynosi gwarancja nowszego i “mniej dopracowanego”. :wink:
W przypadku takich modeli używany zwykle jest to max rok, czasem nawet mniej.
To też argument do wpisania do tabelki. :wink:

Masz racę.

Chociaż ja osobiście z doświadczenia zauważam, że jeśli coś się nie zepsuje się zaraz po zakupie (tydzień-dwa-miesiąc), albo po końcu gwarancji, to będzie działać latami :smiley:

Na kilkadziesiąt takich starych(5-8 lat) biznesowych sztuk u rodziny/znajomych to chyba żaden nie padł także tego…

… do pewnego wieku. :wink:
5 czy 8 nie jest tragicznym wynikiem, gorsza sytuacja z 10 na karku, 3 znane mi w ciągu roku-dwóch po przekroczeniu tej magicznej liczby wysiadły całkowicie. W jednym płyta, w drugim matryca, w trzecim lutowanie grafiki (?).

No, to przy 4 letnim modelu z 6 generacji Intel ma jeszcze pi * oko 6 lat życia :wink:
Procosor i5 6200 to ni n4200 ni i3

Jeżeli chodzi o używane.
Lenovo Thinkpad T460
Lenovo Thinkpad L460
Dell Latitude E745

Z nowych jeżeli Lenovo IdeaPad S340-14 Ryzen 3/4GB/128/Win10
Budżetowy, lecz z akceptowalnym procesorem na poziomie nowszych i3U. Dodatkowo matryca matowa FULL HD.

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi, wciąż nie zdecydowałem :slight_smile:

Waham się międz IdeaPadem S340, a Dellem E7450 zaproponowanymi przez @Gajwer

Słaby procek i grafika.

Najnowsza generacja & najdroższa

Kupując nowe/za ok 1.5-2 k pln bierz tylko pod uwagę intele o numerach 8xxx plus lub Ryzeny od AMD, to “nowoczesna” technologia. Ma to też przyzwoita wydajność.

Ciągle sądzę że lepiej 3-4 letni laptop biznesowy z i5-6200U niż nowy ultrabudżetowy lub całkiem stary biznesowy…

Zamykając temat - ostatecznie budżet został lekko poszerzony i wybór padł na nowego Lenovo S145-15API na Ryzenie 5 3500U, 8GB i 256SSD z W10

1 polubienie