Laptop do 1500 zł, solidna budowa z matrycą matową

Zależy mi na tym żeby laptop był solidnej budowy oraz żeby posiadał matową matrycę.

Osoba, która będzie z niego korzystała często ma kilkanaście/dziesiąt otwartych kart w przeglądarce, jednocześnie pisze coś w Wordzie oraz ma pootwierane liczne pliki w przeglądarce do pdf.

Tak więc myślę, że minimum procesor i3 by się tu nadał.

Często również korzysta z dysku zewnętrznego, tak więc koniecznie z usb 3.0.

Wydajna bateria będzie dużym plusem.

 

Z moich poszukiwań w oko wpadł mi model Acer Extensa 2510 i3 ale ciężko z dostępnościa.

Dorzuć do LifeBooka z i3 haswella:

http://www.morele.net/laptop-fujitsu-lifebook-a544-vfy-a5440m23a5pl-663068/

 

Matowa matryca jest, i3 najnowszej generacji jest. Bez problemu sprosta wymaganiom.

Zanim kupie sprzęt elektroniczny w takiej cenie, muszę być pewny, że będę zadowolony z zakupu. Co do LifeBooka doczytałem się w recenzjach, że ma kiepski touchpad oraz niezbyt solidną obudowę, może ma ktoś ten model i może podzielić się opinią? Wiem, że jestem wybredny i w tej cenie nie ma wielkiego wyboru ale może ktoś jeszcze zaproponuję jakiś model?:slight_smile:

Solidne komputery z matową matrycą, to tylko biznesowe edycje DELL lub LENOVO.

To są komputery, które przetrwają wszystko.

 

Ja obecnie pracuję (współdzielę z siostrą) komputer DELL Latitude E6400 na Intel Core 2 Duo P8700, 8GB RAM, SSD i Windows 7 x64.

Jestem w stanie zrobić wszystko to, czego Ty potrzebujesz. Komputer ma matową obudowę, a upadki otarcia ma za nic.

Zapłaciłem za niego w sklepie z komputerami poleasingowymi 700zł. Rozbudowałem tylko RAM i kupiłem SSD.

 

Acer nie ma nic wspólnego z wytrzymałością.

Ja również polecam Delle ale aby kupić sobie porządny laptop tej firmy to jednak trzeba dać min 2000 zł. 

1500 zł to niewielki budżet tak więc nie można wymagać zbyt wiele. 

Obecnie to wydaje się najbardziej sensownym sprzętem z tymi wymaganiami:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12615853

Lenovo z procesorem i3 oraz matrycą matową.

Jakbyś zrezygnował z tej matrycy na rzecz błyszczącej to byłaby lepsza grafika. 

Mam tego Lifebooka - właśnie z niego piszę. Ani o obudowie, ani o touchpadzie nie mogę powiedziedzieć, żeby były złe. Jakieś ekstra też nie - po prostu przeciętne, choć obudowa IMHO jest całkiem ładna. Wybierałem między ww. A544 i Lenovo B5400/M5400 z niemal identycznymi podzespołami. Zadecydowały drobiazgi, jak np. lepszy dla mnie układ klawiatury czy wspomniana obudowa.