Laptop do 1500 zł z systemem do zastosowań amatorskich

(lostek815) #1

Witajcie.

Szukam odpowiedniego laptopa dla mojej mamy. Mama nie jest specem komputerowym, wykorzystywałaby go głównie do przeglądania Internetu, oglądania filmów i słuchania muzyki czy archiwizacji zdjęć. Chcę kupić laptop bez systemu operacyjnego, a sam system dokupić osobno, dlatego cena samego laptopa musi oscylować w okolicy 1000 zł. Lenovo odpadają, bo to badziewie (osobiście nie miałem, ale bliskie mi osoby miały i zawsze były same problemy z tym sprzętem). Koniecznie musi być nagrywarka DVD, do oglądania oryginalnych filmów czy nagrywania zdjęć na płyty.

Znalazłem takiego oto Asusa i wydaje mi się w porządku, jednak chciałbym poznać dodatkowe opinie:

Proszę ewentualnie o inne propozycje. Fajnie jakby to był 15,6", bo większy niepotrzebny, a mniejszy za mały.

(Jaro070) #2

Za 1500 zł kupisz dużo lepszy sprzęt z Windowsem np.:

Recenzja wersji z i5 i dedykowaną grafiką: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-E5-573G.147422.0.html

(lostek815) #3

No tak, ale preinstalowany Windows to raczej nie jest dobre rozwiązanie. Pełno zbędnych dodatkowych programów zainstalowanych domyślnie i generalnie mniejsza kontrola nad systemem - mama się nie zna, ale ja bym jej chciał wszystko przygotować jak trzeba. Z doświadczenia wiem też, że takie systemy częściej wymagają odświeżania do ustawień fabrycznych, aniżeli normalny system wymaga formatu.

Swoją drogą mama obecnie używa ponad 10-letniego laptopa, który nie ma nawet 1GB RAM-u, o procesorze nie wspominając, więc w porównaniu z tym taki ASUS będzie sprzętem NASA. :smiley: Jak najbardziej jestem otwarty na inne propozycje, może być nawet tak do 1200 zł, ale bez preinstalowanego Windowsa.

(Jaro070) #4

Kupując laptopa z Windowsem, możesz pobrać obraz systemu z Internetu i zainstalować go “na czysto”.

Na Allegro są dwa ciekawe laptopy z outletu z pełną gwarancją producenta i możliwością zwrotu w ciągu 14 dni:

(Wojtek Gryf) #5

Kupiony osobno system to 400zł, bo tyle kosztuje oryginalny system w wersji OEM. Więc się nie opłaca, lepiej z laptopem. Tak jak Jaro napisał, dostajesz go także na płycie często lub obraz w postaci partycji recovery, więc wystarczy ze go preinstalujesz po zakupie od nowa i tyle.

Aktualnie w dobrej cenie w promocji jest:

z procesorem i3ulv 5-tej generacji Broadwell, CPUbenchmark: 2903

Gdzie Twojego celerona: 925

Bardzo słabiutki. Te celerony maja problemy nawet z aktualnymi rozbudowanymi witrynami.